zencefilli çay zayıflatır mı

Son zamanlarda zayıflamak için sıklıkla kullanılan zencefilli çay diyeti o kadar etkili ki adeta yağlarınızı su gibi akıtıp sizi forma sokuyor. Özellikle bel basen kalça bölgelerinde birikmiş yağların parçalanmasını sağlayan zencefilli çay bunun yanında metabolizmanızı da hızlandırarak sizin kısa sürede ideal kilonuza inmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Dünya çapında yapılan araştırmalardan birisi olan Columbia Üniversite’nde yapılan araştırmalarda
zencefilin içeriğinde bulunan amfetamin maddesinin açlığa engel olabildiği ve aynı zamanda açlığı kontrol altına alması ile de sağlıklı şekilde kilo verdirdiğini bildirmiştir. Sadece bu araştırma değil elbette Japonya’da da yapılan araştırmalar Columbia araştırmasıyla aynı sonuca giderek yine zencefilin içerisindeki Amfetamin maddesinin iştah kesme ve metabolizma hızlandırma özelliği olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu sonuçlardanda anlaşıldığı gibi zencefili çay zayıflama üzerinde büyük sonuçlara gidilmesini sağlamaktadır.

Zencefil Çayı İle Zayıflamak İçin Çay Tarifi

Malzemeler
5 tane zencefil kökü 1 sarımsak dişi boyunda
2 su bardağı su
1 tatlı kaşığı bal

Zencefil Kökü ile Zencefil Çayı Nasıl Hazırlanır?

Zencefilin kabuklarını güzelce soyarak, zencefili dövün ve parçalara ayırın.
Suyu kaynatarak hazır hale getirin ve ardından dövülmüş zencefil köklerini bu suya atın.
Yaklaşık olarak beş dakika bekleyin.
Beş dakika sonunda bir çay kaşığı bal ile tatlandırdığınız zencefilli zayıflama çayını sabah ve akşam bir bardak olmak üzere aç karnına tüketin. Dilerseniz zencefilli zayıflama çayına limonda sıkabilirsiniz, böylece çay daha lezzetli ve sağlıkli hale gelecektir Afiyet olsun.

Kuru Zencefil Tozu ile Çay Hazırlama

Malzemeler
1 tatlı kaşığı zencefil tozu
2 bardak su
1 tatlı kaşığı bal

Kuru Zencefil Tozu ile Çay Hazırlama Nasıl Hazırlanır?

Suyu ocağa alın ve kaynatmaya başlayın, su kaynayınca zencefil tozunu içine ilave ederek kaybatmaya devam edin.
Ocağı biraz kısarak 3 dakika daha kaynatarak çayınızı hazır edin.
Kaynamış hazır olan çayınıza bal ilave ederek içebilirsiniz. Dilerseniz çayınıza limonda sıkarak tüketebilirsiniz. Ayrıca zencefil çayı ile zayıflamak istiyorsanız mutlaka düzenli ve sabah akşam aç karnına bu çaydan içmeniz gerekmektedir. Afiyet olsun.

Zencefilli Çay Nasıl Zayıflatır?

  • Zencefilin içerisinde bulunan bileşenler tok tutarak ve yağ yakmayı sağlayarak kolay şekilde kilo vermenizi sağlar.
  • Zencefil çayının zayıflama üzerindeki en önemli etkisi termik etkisi olması ile dinlenme veya hareket halindeyken enerji düzeyinizde artış göstermesidir.
  • İçerisindeki bileşenlerin sizi tok tutma özelliğinin olmasının yanı sıra uzun süreli açlıklarda bu açlığı baskılamaktadır.
  • Güçlü bir antioksidan olan zencefil çayı; sizi zayıflatmanın yanı sıra hastalıklara karşı bağışıklık kazanmanızıda sağlar.
  • Kan şekeri ve kolestrol gibi ciddi hastalıkların üzerinde de olumlu ve tedavi edici ciddi etkileri olan zencefilli zayıflama çayının, faydaları tüm vücudu olumlu şekilde etkilemektedir.
  • Mide hareketliliğini artıran zencefil, sindirim ve boşaltım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayarak kilo verme hızını artırır.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Ve Şekeri Keserek Zayıflanır Mı? başlıklı makalemizde ekmek şeker keserek kaç kilo verilir, Ekmek ve şekeri keserek zayıflamak ve zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz