Zayıflamak için Ne YapmalıyımÜnlülerin zayıflama uzmanı Bob Harper çekici vücudunun yanı sıra aşırı kilolu ünlülerin sağlıklı şekilde zayıflamasında büyük rol oynuyor. Zayıflarken aynı zamanda sağlıklı zayıflamayı başarmak zordur. Dünyaca ünlü fitness koçu Bob Harper, “Sıskalık Kuralları“ adı altında yazılan, kilo vermek için basit ve etkili olan o 20 maddeyi bizlere sunuyor. Yardımsever kişiliği sayesinde biz okurlar o 20 maddeye sizler için ulaştık. Zayıflamak için aşağıdaki makalelere göz atabilirsiniz. Aşağıdaki maddeler, yalnızca teorik değil aynı zamanda pratik yöne de sahip, literatürden seçmelerdir ve dikkate almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz…

Zayıflamak İçin 20 Madde

1) Büyük bardak suyu her öğlenden önce tüket!

2) Kalori içme, içirtme!

3) Protein olmazsa olmazımızdır. Her öğün tüketilecek!

4) Un ve tahıl tüketimini azaltma yolunda çalışmalar yap!

5) Lif önemlidir, 30-50 gram her gün tüket!

6) Her gün.. elma ve üzüm tarzı meyveler ye. Elma cildi güzelleştirir!

7) Karbonhidrat her zaman alınmaz, öğle yemeğinden sonra asla!

8) Ne yediğini bil! Etiketlerini Oku!

9) Ne yiyeceğin konusunda kararlı ol! Porsiyonlarla ilgili tahminler yürütme!

10) Tatlandırıcıya son! Doğal olsa bile!

11) Patates mi? Sakın! Uzak dur!

12) Her gün et mi yenirmiş! Haftada bir gün yenmez!

13) Abur Cubur ve hazır gıdalardan uzak dur!

14) Kahvaltının iyi yapılanı iyidir!

15) Her gün dışarıdan yemek söyleme! Haftada 10 öğün kendin yap!

16) Tuzlu yiyecek mi? Hmm… Çok mu tuzlu? Asla yeme! Uzak dur.

17) Sebzesiz hayat olmaz! Sebzeler yenecek!

18) Gece yatarken yemek yenmez. Aç uyu!

19) Uykunu al!

20) Kurallara uymak için bir gün müsaade sana o da haftada bir gün kendini şımartabilirsin! 

Yukarıda yazan 20 maddelik listeyi hazırlan Bob Harper aynı zamanda ABD’de “The Biggest Loser“ programının yıldızıdır kendisi. Ünlülere antrenörlük yapmasıyla da adını duyuran Bob Harper ilk kitabı olan “ Are You Ready! “ kitabını 2008 yılında yayınladı. Böylece yazarlık hayatına da ilk adımını atmış bulunmaktadır. Zayıflamak için insanlar bu tarz antrenörlerle çalışıp başarılı sonuçlar elde edebiliyorlar. Peki bu antrenörler insanları nasıl zayıflatıyorlar acaba? Bu konu hakkında bilinmezlikler mevcut. Biz sizlere o bilinmezliklerin giderilmesi için maddeler halinde bir program nasıl yapılıyor onu gösterelim. Evet işte listemiz, zayıflamak için bu maddelere dikkat…

Zayıflatma Antrenörlerin Meşhur Program Şekilleri

• Herhangi bir hastalığınız var mı? Teşhis edilip ona göre çalışmalara başlanılıyor zayıflamak için.

• Vücut tipiniz belirlenip o tipe uygun çalışmalar hazırlanacaktır. Dünyada birçok vücut tipi mevcut. Bunlar; üçgen, kare, yuvarlak gibi vücut tipleridir.

• Beslenme programınız hazırlanıp o programa göre beslenmeniz gerekmektedir.

• Egzersiz için fitness salonlarındaki gibi antrenörleriniz sizlere program hazırlıyor, bu beslenme programına uyarken aynı zamanda hazırlanan egzersiz programına da uyulması gerekiliyor.

Sonuç olarak, zayıflamak için bütünleşmiş bir program uygulamak şart, bir antrenör ya da bir felsefe odaklı hareket etmek zorunda da değilsiniz, kendinize göre, bünyenize göre bir zayıflama dönemi programı yaratırsanız sonuç alacağınıza da garanti verebiliriz! Konuyla ilgili zayıflama hareketlerinin bulunduğu egzersizleri buradan öğrenebilirsiniz.

Yukarıda ortalama bir fitness antrenörünün zayıflamanız için size neler yaptırdığını açıklamaya çalıştık. Zayıflamak için birçok taktiğin hurafe şeklinde internet camiasında dolaştığını biliyoruz. Sizlere tavsiyemiz, eğer zayıflamak için bir fitness eğitmeni ile çalışmak istiyorsanız yapmanız gereken güvenilir ve başarısını kanıtlamış antrenörler ile çalışmanızdır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz