Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri ve Düzenli Beslenme

Zayıflama YöntemleriMerhaba bu yazımda sana bazı zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğim okuduğun bilgilerin gerçekten işe yaradığını uyguladıktan sonra sende göreceksin. Bu yazıyı okuduğuna göre fazla kilolarından şikâyetçisin ve muhtemelen çevrendeki insanlardan da kilonla ilgili olumsuz tepkiler veya alaycı sözler duyuyorsun. Yazının devamında bu dertten kurtulman için bazı tavsiyelerim olacak. Anlatacağım zayıflama yöntemleriyle sende fazla kilolarından kurtulabileceksin. Yalnız istediğin kiloya ulaşabilmen için öncelikle kararlı ve azimli olmalısın. İyi bir sonuca ulaşmak için… öncelikle doğru bir diyet seçimi yapman ve diyet seçimine sonuna kadar uyman gerekiyor. Diyet esnasında yapman gerekenleri düzgün bir şekilde uygular ve uyguladıklarını sporla desteklersen hem daha hızlı kilo verirsin hem de vücudunu şekle sokmuş olursun. Bu sayede vücudundaki yağları eritmende son derece kolaylaşır. Aslında anlatacağım zayıflama yöntemleri herkesin rahatlıkla uygulayabileceği ayrıca seni strese ve sıkıntıya sokmayacak yöntemlerdir.

Günümüzde doyarak zayıflayabileceğin birçok yöntem mevcuttur. Tabi ki her insan olabildiğince hızlı kilo vermek ister. O yüzden birazdan sana vereceğim zayıflama yöntemlerini mutlaka dinleyip uygulamalısın. Öncelikle kendine “Ben diyete başlıyorum” diyebilmelisin ve bu söylediğine inanmalısın eğer bunu uyguladıysan devam edelim. Düzenli beslenme yeteri kadar ve dengeli beslenmedir.  İnsan vücudunu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışabilmesi için yağ, protein, karbonhidrat, vitamin ve minerallerden yeterli miktarda almalıyız. Vücudumuzun tüm besin maddelerine ihtiyacı vardır.  Tek taraflı beslenmek yani vitamin ve minerallerle beslenmek yanlıştır. Dengeli beslenerek vitamin, mineral, karbonhidrat, yağ, protein gibi önemli besin maddelerini de almış oluruz.

 

Zayıflama Yöntemlerinde Spor ve Egzersizler

Zayıflama YöntemleriZayıflama yöntemlerinde en önemli etkenlerden bir diğeri spor`dur. Spor yaptığında kaslarını güçlendirir kemiklerini daha güçlü bir hale getirir hatta düzenli bir uyku alabilirsin. Koordinasyon ve hareket etme kolaylığı zayıflarken spor yapmanın önemli olduğunu gösterir. Bu anlattıklarımın yanı sıra orta yaş üstü kişiler kalp hastalıkları ve tansiyona karşı da kendilerini korumuş olurlar. Zayıflarken sporun etkisini görmen için sana bir günlük tutmanı tavsiye ederim. Her gün hangi egzersizleri yaptığını ve kaç dakika sürdüğünü günlüğüne not edebilirsin. Haftanın sonunda ise kilonu ölçer ve zayıflarken sporun etkisini görmüş olursun. Eğer zayıflamada yaptığın sporun çok etkisini görmediğini düşünüyorsan yaptığın sporun süresini arttırabilirsin. Zayıflarken yaptığın sporun etkisini görmek için her gün tartılmaya kalkma sakın. Unutma ki kilon her gün değişmez, seninde zayıflamada sporun etkisinin olmadığını düşünmen gibi bir durum ortaya çıkmaz.

 

Zayıflama Yöntemlerinde Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudunu spor konusunda çok zorladın ve vücudunun bundan zarar gördüğünün farkına vardın o halde daha hafif sporlara ya da basit egzersizlere yönelmelisin. Fakat sen kendini zorladın ama vücudun bundan olumsuz etkilenmedi ise bu durumda vücudun sana biraz daha fazla egzersiz yapman için izin veriyor demektir. Bahsettiğim bu yöntemlerin dışında zayıflama yöntemleri için yardımcı olacak bir kaç tüyo daha:                                 

– Metabolizmayı hızlandırabilen tarçın ve yoğurdu karıştırarak tüketebilirsin.

– Bol bol tebessüm et yani gül günde 10-15 dakika gülmek 280 kalori yakmana yardımcı olur.

– Öğle yemeğini fast food tarzı şeylerle geçirme bu sadece senin daha hızlı kilo almana yardımcı olur

– Eğer kansızlık problemi yaşamıyorsan bol bol yeşil çay tüket

– Yemek yedikten sonra 10-15 dakika kadar şekersiz sakız çiğneyebilirsin.

Eğer bu söylediğim zayıflama yöntemlerini düzenli olarak uygularsan emin ol hızlı ve rahat bir şekilde kilo verebilirsin.

 

8 YORUMLAR

  1. […] kiloların tekrar alınmaması için form koruma yöntemleri de bildirilmektedir. Aynı zamanda; zayıflama yöntemleri hakkında da ziyaretçilerine faydalı bilgiler sunan site sayesinde hem erkekler hem de kadınlar […]

  2. […] kilo verme yöntemi mevcut olmasına rağmen bunların çok azı işe yaramaktadır. Ancak, en etkili zayıflama yöntemleri nedir diye merak ediyorsanız diyet ve sporun iç içe olduğu yöntemler şeklinde ifade […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz