Zayıflama İlaçları Kullanılmalı mı?

zayıflama hapları

zayıflama haplarıBugünkü makalemizin konusu olan zayıflama ilaçları hususuna geçmeden önce işin ciddiyeti hakkında kısa birkaç cümleye değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi fazla kilolar ve obezite çağımızın sorunu haline gelmiştir. Buna sebep olan beslenme yanlışları, hareketsizlik, çalışma şartları, stres ve hormonlu gıdalar ilk akla gelenler. Sadece tek başına bir sağlık sorunu olmayan obezite hastalığı beraberinde kalp ve damar hastalıkları, sindirim bozuklukları, ruhsal bozukluklar gibi birçok hastalığı da getirmektedir. Fazla kilolardan kurtulmak için birçok çalışmalar yapan kişiler varken bunu umursamayan insanlar da vardır. İleride çok daha büyük sorunların meydana gelmesine sebep olabilecek obezite veya şişmanlık sorunu oldukça önemsenmelidir. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler kararlılık, irade ve istektir.

Zayıflama konusunda kararlıysanız ve bu yolda çıkacak bütün engelleri aşacak bir iradeniz ve isteğiniz varsa amacınıza ulaşmanız için yolun yarısından fazlasını şimdiden ilerlemişsiniz demektir. Bu sürece başlarken sizi direkt olarak kolay yöntemlere itmek isteyenler.. olabilir. Bunlardan bir tanesi hepinizin bildiği üzere zayıflama ilaçları. İnternet üzerinde, piyasada birçok zayıflama ilaçları bulunmaktadır. Kimyasal içerikli olanlar, bitkisel olduğu iddia edilen zayıflama ilaçları gibi birçok farklı özelliğe sahip ilaçlar insanlara sunulmaktadır. Laboratuar ortamında hazırlanmış sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan eczanelerde satılan ilaçlar doktor tavsiyesi kontrolünde kullanılabilir. Ancak piyasada bu orijinal ürünlerin dahi bire bir aynısı olacak şekilde sahteleri üretilmekte ve bu sahte ilaçlar insanları sağlığından dahi edebilmektedir.

 

Zayıflama Haplarının Zararları

Piyasadan toplanan sahte zayıflama ilaçları kontrol edildiğinde bazılarında oldukça yoğun bir şekilde kafein olduğu bazılarında ise vücuda zarar verecek bazı kimyasalların bulunduğu gözlemlenmiştir. Sahtelerinin her yerde satıldığı bu ilaçlar insan vücuduna girdiğinde değişik reaksiyonlar göstererek organların iflas edilmesine kısacası ölüme kadar götürmektedir. Yurtdışından ithal edilen veya ülkemizde satılan orijinal zayıflama ilaçları da vardır. Bu ilaçları eğer bir diyetisyenle veya doktorunuzla görüşüp onun önerisi doğrultusunda aldıysanız kullanabilirsiniz. Bizim,  zayıflama yöntemlerim olarak siz okurlarımıza önerimiz ise doktor tavsiyesi olmadan ne olduğunu bilmediğiniz zayıflama ilaçlarını almamanız, kullanmamanızdır!

 

Zayıflama İlaçları Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak hayatınıza dinç ve fit bir şekilde devam edebilmek için sizin ihtiyaç duyacağınız 2 büyük etmen vardır. Bunlardan bir tanesi beslenme değişikliği diğeri ise egzersiz çalışmalarıdır. Yapacağınız sağlıklı bir diyet ve spor sayesinde aslında bu obezite hastalığını alt edebilirsiniz. Ancak doktorunuz bunların da yetersiz olduğunu düşünür ve bu doğrultuda zayıflama ilaçları kullanmanızı önerirse kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Sayfamız üzerinde bulunan diyet programlarını kendi isteğinize göre şekillendirip, kalori miktarlarına dikkat ederek uyguladığınızda kısa sürede kilo verebildiğinizi görebileceksiniz. Bu süreçte zayıflama ilaçları kullanımı sizin beslenmenizde yapılan değişiklik sonucunda verdiğiniz kiloya göre belirlenecektir. İhtiyaç halinde zaten irtibat halinde olduğunuz hekiminiz bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Göbek Eriten Diyet Listesi

Beslenme değişikliğinin en büyük yardımcısı da tabi ki spordur. Bir diyet programıyla daha az kalori almaya başlayarak fazlalıklarınızdan kurtulursunuz. Bunun yanına bir de spor eklerseniz hem daha az kalori alıp hem de daha fazla enerji harcadığınızda süreç siz anlamadan bitecek ve ideal kilonuza ulaşmış olacaksınız. Bu konuda egzersizler kategorimizden yardım alabilir, istediğiniz bir zayıflama egzersizini uygulamaya hemen başlayabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Zayıflama Egzersizleri

Zayıflama ilaçları kullanılmalı mı sorumuzun cevabını uzatmadan şöyle verebiliriz: Zayıflama ilaçları diyet programı ve sporla birlikte yapılan zayıflama sürecinde doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Bunun dışında kendi isteğinize göre ilaç almak hayatınıza dahi mal olabilir!

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde Kolay Zayıflama, Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? ve Kolay Zayıflamanın Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Bir cevap yazın