zayıflama hikayesi

zayıflama hikayesiFazla kilolar hayatın her anında karşımıza çıkabilen bir problemdir. Bu durumdan şikayetçi olan herkes başarılı bir zayıflama hikayesinin başrolünde olmak ister, ama bu uzun uğraş gerektiren zorlu bir yolculuktur. Bu yazımızda zayıflamak için savaş verenleri motive edecek muhteşem bir zayıflama hikayesi örneği derledik. Emin olun zor değil, emin olun onları okuduğunuzda siz de gücü içinizde hissedeceksiniz!

Zayıflamak isteyen okurlarımıza bir öncü de Erciyes Üniversitesi’nden çıktı. Erciyes Üniversite’si İbrani Dili ve Edebiyat Bölümünü okuyan 3. Sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki İsmail Fatih Öztürk, 2012 yılında üniversite sınavını kazanıp Kayseri’ye gitti. Burada öğrenci hayatının getirmiş olduğu sağlıksız beslenmeler sonucunda 137 kilo olmuştu. Tam 137 kilo, dile kolay.  Bu duruma.. bir “Dur“ diyecek birisini arıyorlardı. Daha önce bu durumda olup bir anda 130 küsür kilodan zayıflamış sağlıklı birisini. Bir çok öncü buldu İsmail Fatih Öztürk kendisine. Şuan ise kendisi bir öncü oldu zayıflamak için.  Zayıflamak isteyenler artık onun yürüdüğü yollardan yürümeye niyetli gibi görünüyor.  Klasik bir zayıflama hikayesi onunki. Spor ve doğru beslenme şekilleri sayesinde zayıfladığını kendisi de belirtiyor. Bu kadar başarılı zayıflama hikayesi varken ileri ki zamanlarda daha da çok bu tarz zayıflama hikayesi çıkacağa benziyor.

İlham Verici Bir Zayıflama Hikayesi

Her şey dengesiz beslenme sonucu 137 kiloya kadar çıkıp, alay konusu olması ile başlamıştı. Arkadaşları arasında dalga konusu olan İsmail Fatih Öztürk’ün, artık zayıflaması gerekiyordu. Bu kararı vermesinde arkadaşlarının büyük emekleri olduğunu da kendisi belirtiyor.

Yazın çalışıp spor salonu parası biriktiren İsmail Fatih, sonunda o parayı kazanıp kilo vermenin ilk adımını atacaktı. Sadece spor salonuna gitmekle kalmayıp, sebze diyeti de yapan İsmail Fatih, yeşil çayı da bol bol tükettiğini açıkladı. Yeşil çayın biyolojik yapısıyla uyuşmasından dolayı hızlı zayıflatan çaylar arasında olduğunu belirten doktorlar, her insana da zayıflamak için fayda sağlayabileceğini belirtiyorlar. Bu kadar uğraş sonucu verilen kilo ise tam tamına 54 kg. 23 yaşında olan bu genç arkadaşımız zayıflama hikayesi ile herkese örnek olma yolunda devam ediyor.

Sosyal Hayatı Değişti

23 yaşında olan genç arkadaşımız İsmail Fatih Öztürk, sosyal hayatının da pozitif yönde değiştiğini belirtiyor. Kendisi ile fazla kilolarından dolayı dalga geçen arkadaş çevresi daha da genişleyip özgüveninin de aynı oranda arttığını belirtiyor. Artık dışarı çıktığında veya herhangi bir cafeye gittiğinde kendisini de çağırdıklarını belirten İsmail Fatih, bu durumdan oldukça memnun olmuşa benziyor. Daha önce fazla kiloları yüzünden dışlanmış olmasına karşın şuan içinde bulunduğu olumlu durum, belki de hayatında her zaman azimli olmasını sağlayacak bir zayıflama hikayesi.

Ailesi Duruma Şaşırdı

Annesinin, kendisini tanıyamadığını belirten genç arkadaşımız, onu ilk gördüğünde bayıldığını belirtti. Birkaç şaşkınlık cümlelerinden sonra sevincini beraber yaşadıklarını ifade etti. Diğer akrabaları da aynı şekilde, ilk gördüklerinde şaşkınlıklarını üzerinden atamadıklarını sonrasında ise İsmail Fatih Öztürk’ü mest edici sözlerle ne kadar büyük bir iş başardığını kendisine söylediler. 

Her zaman söylediğimiz gibi sağlıklı bir zayıflama süreci diyetler ve egzersizler ile birlikte uygulanmalıdır. Diyet listeleri için diyetler kategorimize buradan, zayıflama hareketleri için ise egzersizler kategorimize buradan ulaşabilir, böylelikle ilk adımı atarak işe başlayabilirsiniz. Bu başarılı zayıflama hikayesi umarım siz değerli okurlarımızda da bazı alışkanlıklarınızın değişmesinde yardımı olmuştur. Siz sadece inanın, başlayın ve asla pes etmeyin! Gerisi çorap söküğü gibi gelecek, böylelikle siz de hayalinizdeki vücuda kavuşabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz