Zayıflama Hareketleri

Zayıflama HareketleriFazla kiloların vermiş olduğu rahatsızlık ve görünüm açısından oluşturduğu özgüven eksikliği kilo sorunu olan insanların spora yönelmelerini sağlamıştır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için diyetin yanında mutlaka spor yapılmalıdır ve sporsuz zayıflama daha uzun ve meşakkatli olacaktır. Birazdan anlatacağımız zayıflama hareketleri düzenli yapıldığında hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Özellikle zayıflamanın fazla olduğu kalça, göbek, basen veya göğüs bölgesini çalıştıracak hareketleri daha çok yapmanız dengeli bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Zayıflama hareketlerini doğru bir şekilde uygulamak çok önemlidir. Egzersizlerini yaparken hareketleri dikkatlice izleyerek en doğru şeklini yapmanız vücudunuzdaki etkinin artmasını sağlayacaktır. Kendinize egzersiz saatleri ayarlamalı ve gün içerisinde zayıflama hareketleri belirleyerek düzenli olarak setler halinde yapmalısınız. Unutmayın ki.. düzenli olarak yapılmayan hiçbir zayıflama hareketleri vücudunuzda etkisini tam anlamıyla göstermeyecektir. Sizlere açıklayacağım birkaç hareket içerisinden kendiniz için en uygun olanları seçin ve düzenli olarak yapmaya başlayın.

Zayıflama Hareketleri İçinde En Hızlı Yağ Yakan 4 Egzersiz

1.Göbek ve Bel Çevresi:

Vücudunuzdaki yağlanmayı gidermek için bölge bölge zayıflama hareketleri uygulayarak çalışmanız gerekmektedir. Göbek ve bel çevresinde oluşan yağlanmalar için 15 dakika boyunca bu hareketi yapmanız gerekli olacaktır. Bu harekette ihtiyacınız olacak tek şey oklavadır. Bir oklava veya oklavaya benzer bir şeyi ensenize oturacak şekilde yerleştirerek yatay bir şekilde iki elinizle iki uçlarından tutun. Bu hareketi ayakta durarak ve tuttuğunuz oklava ile birlikte sağa ve sola dönerek yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kol kaslarınızın da çalışmasını sağlayan bu hareket sayesinde göbek ve bel çevresindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Zayıflama Hareketleri

2.Basen Çevresi:

Bir yastık yardımı ile 15 dakika yapacağınız bu zayıflama hareketleri ile özellikle basen ve kalça bölgesinde meydana gelen yağlanmanın azaldığını ve sıkılaştığını göreceksiniz. Hareketi yapmak için bir yastık edinin ve yastığı zemine yerleştirin. Yastığı belinizin boşluğuna gelecek şekilde sırt üstü yere yatın. Yere sırtınızın üstüne yattıktan sonra önce sağ bacağınızı sonra sol bacağınızı karnınıza değecek şekilde çekin ve sonrasında bırakın. Düzenli setler halinde yapmış olduğunuz bu hareket basen kısmında sıkılaştırma sağlayacaktır.

Zayıflama Hareketleri

3.Yürüyüş Yapmak:

Zayıflama hareketleri içerisinde en önemli olan vücudunuzdaki kasların tamamının sıkılaşmasını sağlayan ve kilo vermenizde en önemli hareket yürüyüş yapmaktır. Sağlık açısından da çok önemli yeri olan yürüyüş en temel hareketlerdendir ve bütün vücudunuz için etkili bir egzersizdir.

Zayıflama Hareketleri

4.Bisiklet:

Kalori yakmanızda ve kolaylık yapabileceğiniz hareket sayesinde istediğiniz görünüme sahip olmanız mümkün. Spor aleti olan bisikleti veya normal bisikleti kullanarak saatte 500 ile 1000 arası kaloriyi rahatlıkla verebilirsiniz. Bisiklet üzerinde yapmış olduğunuz zayıflama hareketleri tuttuğunuz tempo ile orantılı olarak vücudunuzdaki zayıflama etkisini gösterecektir.

Zayıflama Hareketleri

Sizlere açıkladığımız zayıflama hareketleri düzenli ve doğru bir şekilde yapıldığında vücudunuzdaki etkilerini gözle görülür derecede hissedeceksiniz. Bu hareketlerin yanında beslenmeniz ve kalori miktarlarına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Su tüketimini arttırmalı ve bunun yanında yağlı ve tatlı yiyeceklerden kaçınarak kalori alımını da eskisine göre azaltarak zayıflamanıza kolaylıkla hız kazandırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz