Zayıflama Bantları

Zayıflama BantlarıZayıflamak, fazla kilolardan kurtulmak için geliştirilen birçok alternatif yöntem var ancak bunun temeli kuşkusuz düzenli bir beslenme programı ve egzersizdir. Kalıcı bir şekilde kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak, kas kaybı yaşamamak için beslenme değişikliği yapmanız oldukça önemlidir. Tabi ki bu zayıflama sürecinde destek amacıyla kullanabileceğiniz bazı ürünler de yok değildir. Bunlardan bir tanesi de zayıflama bandıdır.Zayıflama Bandı Gerçekten Zayıflatır Mı

Zayıflama bandı kişi üzerinde etkisi olan bir üründür. Bu ürünün insan vücudundaki etkisi açlık hissini azaltmasıdır. Örnek vermek gerekirse sigara bağımlısı olan kişilerde isteğin azaltılması için nasıl nikotin bandı kullanılıyorsa zayıflamak isteyen kişilerde de iştahı azaltmak için zayıflama bandı kullanılabilmektedir. Ancak makalemizin başında da belirttiğimiz gibi sağlıklı bir şekilde kilo vermek için gerekli olan, beslenme düzeninde değişiklik yapmaktır. Eğer beslenme değişikliği yapılmadan, kalori düzenlemesi yapılmadan sadece bant ile fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız.. bu mümkün değildir! Zayıflama ilaçları, zayıflama bandı gibi kısa dönemde etki sağlayan bu tür destekleyici ürünler uzun vadeli bir kazanç sağlamazken aynı şekilde kullanımları bırakıldığında kilo alımına veya yanlış kullanımlar nedeni ile hastalıklara sebep olabilir.

 

Zayıflama Bandı Zararları

İştahını azaltamayan, kesinlikle açlık hissini durduramayan kişiler için uzman bir hekim kontrolünde tavsiye edilebilecek olan bu ürünler verilen talimata göre kullanılabilir. Zayıflama ilaçları, zayıflama bandı veya akupunktur gibi sürece destek veren iştahın azaltılmasına yardımcı olan ürünler hekim kontrolünde uygulanabilir ve elbette ki faydası vardır ancak sadece bunları kullanarak fazlalıklardan kurtulma düşüncesi yanlıştır. Tek başına kesin bir çözüm olmayan bu tür ürünler kısa bir sürede hızlı bir şekilde kilo verimi sağlasa da sonuç olarak beslenmeye dikkat edilmediğinde verilen kilolar tekrar geri alınacak ve bu da beraberinde bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Zayıflama İlaçları Kullanılmalı mı

Eğer gerçekten sizi rahatsız eden kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ihtiyacınız olan sağlıklı bir beslenme programı ve beraberinde spor aktiviteleri başvurmanız gereken ilk uygulamalardır. Zayıflama bandı gibi süreci destekleyen ürünler de eğer gerekli görülürse doktorunuza danışarak kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz