Yan YağlarYan yağlar yakılması en zor yağlar olarak biliniyor. Bel çevresinde oluşan ve özellikle sıkı kıyafetler giyildiğinde belli olan en çok rahatsızlık duyulan bölgelerden bir tanesidir de. Bayanlarda genellikle düşük belli pantolonlar ile başlayan bu simit adı verilen yan yağlar düzensiz ve sağlıksız beslenme ile hareketsizlik sonucu oluşur. Yan yağlara sahip iseniz mutlaka bu yağları yakmak için farklı yöntemlere başvurmuş olabilirsiniz. İlk başlarda sevimli gelse de sonrasında yan yağlar maalesef ki sadece kurtulmak istenen bir durumdur. Yan yağlarınızdan sizi kurtaracak birkaç önerimiz var. Bu egzersizler ile kolaylıkla yan yağlarınızdan kurtulmanız mümkün.

 

Yan Yağları Eritme İçin En Etkili 3 Egzersiz

1) Yapılacak ilk ve en basit egzersizlerden birisi kalça ve bacaklar sabit şekilde düz bir zemine oturulmalı ve.. kollar yanlara tam olarak açıldıktan sonra beli çok fazla zorlamadan fakat seri bir şekilde sağa ve sola en az 50 kere hareket etmek. Bu şekilde yan yağları ilk beş gün boyunca parçalarsınız ve devamında da yakımını hızlandırarak kurtulabilirsiniz.

yan-yaglar-2

 

2) Bir diğer hareket ise bir adat 2 kilogramlık ağırlık ile yapılacağı için bir adet ağırlık edinmeniz gerekmekte. Evinde bulunmayanlar için 2 litrelik bir şişe de işinizi görecektir. Bu hareket için ayakta olmalı ve ayaklarınızı omuz hizasında açtıktan sonra ağırlığı ellerinizle başınızın üzerinde tutun. Sağa ve sola hareket ederek her iki yanlarda bulunan yağları yakmak mümkündür.

yan-yaglar-3

 

3) Son olarak bir diğer egzersiz hareketi ise bir bar yardımı ile kolları bara asarak yapılan yan yağları yakma işlemidir. Eğer bir spor salonuna gidemiyor veya bir bar edinemiyorsanız evlerinizdeki herhangi bir uzun sopa da işinizi pek ala görecektir. Yan yağlarınızı yakmak için oturur pozisyon alın ve bacaklarınız aralıklı bir şekilde barı ensenizde kollarınızı asarak sabitleyin. Bu şekilde önce sağa sonra sola hareket edebilirsiniz. Ayrıca sağa bir kere hareket edip hemen sola dönmeden önce bir kere daha sert bir şekilde sağa hareket etmek yan yağlar bölgesini daha sık çalıştıracağı için yağ parçalanması daha hızlı olacaktır. Bu durum hem sağ taraf hem de sol taraf için geçerlidir.

yan-yaglar-4

 

*Bu yan yağları yakma egzersizlerinin tamamını eşit yapmanız yağların eşit şekilde erimesinde büyük önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

7 YORUMLAR

  1. evleniyorum nisanim olucak nisanimdan kisa bir sure sonra dugunum olucak gelinligimin ustumde duzgun durmasini istiyorum özel bir gunum genel kilo vermek istiyorum

  2. Merhaba sana tavsiyem akşamları ekmek tüketme kek poğaça vs bir taneden fazla yeme bol su iç evde egzersiz yap dışarda da arara sıra yürüyüş yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz