Yağ Yakıcı Kahve Tarifi

Yağ Yakıcı Kahve TarifiBir Türk Kahve’sinin 40 yıllık hatırı vardır gibi atasözlerine sahip olmuş bir kahvenin yararları bilindiklerinden daha da fazla. Son yıllarda obezitenin yüksek olduğu dönemlerde yapılan araştırmalara bağlı olarak, kahvenin iştah kesmeye yardım ettiği, abur cubur veya fazla yemek yeme isteğini kestiği bunun yanı sıra idrar atamama gibi konularda sıkıntı yaşayanlara kahvenin iyi geldiği belirtildi. Kahvenin idrar söktüğüne yardımcı olduğu da biliniyor. Kahvenin günümüze kadar gelmesinde rol oynayan bu özellikler devamlılığını ve kahvenin popülaritesini yükseltiyor. Gerek saraylarda gerekse de halkın evlerinde hala kahve yapımları devam ediyor. Peki, kahvenin yağ yakma özelliğini de biliyor muydunuz? Evet evet, yanlış okumadınız. Daha önce Dr. Mehmet ÖZ’ün tavsiye ettiği zayıflama etkisi olan.. yeşil kahve çekirdeği ile ilgili bir makale kaleme almıştık. Bu kez anlatacağımız yağ yakıcı kahve tarifi ise tamamen evde kendinizin hazırlayabileceği doğal ve basit bir tariften oluşmaktadır. Konuyu uzatmadan şimdi sizlere yağ yakıcı kahve tarifini verelim.

Yağ Yakıcı Kahve Tarifi

 • 1 su bardağı süt

• 1 tane çubuk tarçın

• 1 tatlı kaşığı kahve

Şimdi, gelelim yağ yakıcı kahvenin hazırlanmasına;

Kahve tarifinde kullanacağınız sütün geceden hazırlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Geceden hazırlanmamış süt ile yapılmamaktadır. Geceden sütü ve 1 tane olan çubuk tarçını tencereye koyup, tencereyi de ocağa koyduktan sonra kısık ateşte kaynatın. Kaynatılan süt ve tarçındaki amaç, tarçının özünün sütün içerisine bırakılmasıdır. Süt ile çubuk tarçın kaynadıktan sonra ocaktan indirip sabaha kadar bekletin. İdeal yağ yakıcı kahveyi içmenin de bir eşref saati vardır. Saat 16:00 – 17:00 arası içilen kahve sizlere daha faydalı olacaktır. Bu saatlerde iş çıkışı veya okul çıkışı olduğundan dolayı en yorgun düştüğünüz saatler olarak belirlenir. Eğer sizin en yorgun düştüğünüz saat farklıysa siz de ona uygun bir saat aralığında bu kahveyi tüketebilirsiniz. Kahveyi hazırlarken, geceden kalma tarçınlı sütün içine bir tatlı kaşığı kahveyi atmadan önce sütü yeniden ısıtıp istediğiniz kıvamı bulduktan sonra bir tatlı kaşığı kahve atarak içebilirsiniz.

Her Kahve Yağ Yakıcı Kahve Değildir

Piyasada hali hazırda satılan üçü bir arada, ikisi bir arada gibi karışımlar yağ yakıcı özellik taşımazlar, bilakis içindeki şeker ve süt tozu sebebiyle aşırı tüketildiğinde yağ olarak bile vücutta depolanabilir. Bu sebepten dolayı her kahve yağ yakar gibi bir anlayışa kapılmamız son derece yanlış olur.

Düzensiz yapılan egzersiz, egzersiz değildir. Düzensiz içilen yağ yakıcı kahve de, kahve değildir. Yağ yakıcı kahvenin tam olarak faydasını sağlayabilmeniz için haftalarca kullanmalısınız. İlk 2 haftada faydasını görmeye başlarsınız tabii ki ama gönül ister ki o faydayı her gün görmeye başlayasın. Eğer bu durumda olmak isterseniz kahveyi haftalarca kullanabilirsiniz lakin 2-3 gün içip sonrasında vazgeçmek yok. “Çay olsa içerdim ama kahveyi bu kadar uzun süre tüketeceğimi sanmıyorum” diyerek kahveyi tercih etmeyenler içinse zayıflatan çaylar makalemiz çay koliklerin ihtiyacını karşılayacak derecede etkili tarifler içerir. 

Çubuk tarçın olma zorunluluğu yok aslında. Bir toz tarçın ile de karıştırılıp sütün içinde kaynatılabilir. Yağ yakıcı kahve hazırlarken kullanılan tarçın hem tat açısından hem de biyolojik fayda açısından yararlıdır. O yüzden tarçın kullanmaya dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yağ yakıcı kahve tüketiminde aşırıya kaçmak da zararlıdır, yanlış tüketime sebep olmamak adına bunun da altını çizelim. Rutin kullanımda başarılı sonuç alacağınız aşikâr o yüzden günde 1 tane standart yağ yakıcı kahve içimi yapmanız, yeterli olacaktır. Son olarak şunu da belirtmekte fayda görüyoruz ki, sağlıksız beslenip sadece yağ yakıcı kahve içerek zayıflayacağınızı vaat etmek fazlasıyla iddialı bir söz olur. Zayıflamak adına diyet yapmak veya en azından sağlıklı beslenmeye çalışmak bunun yanında çeşitli egzersizler yaparak hayatınıza bir nebze de olsa hareket katmak zayıflama konusundaki asıl yöntemleriniz olmalıdır. Bunların yanında bahsettiğimiz yağ yakıcı kahve içeceğini tüketmek, faydasını çok daha etkili görebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz