su içerek zayıflama

Hayatımızı sürdürmek için ihtiyacımız olan su vücudumuzun %75’lik kısmını kaplayarak, bizim daha sağlıklı olmamızı sağlar. Özellikle uzmanlar tarafından sıklıkla günde 2.5 – 3 litre su içmemiz gerektiğini vurgulayan araştırmaları bizim suya ne kadar ihtiyacımız olduğunu gözler önüne sermektedir. Su içmek sadece yaşamsal olarak değil aynı zamanda bizim vücudumuzda olan fazlalıkların da diyetsiz ve sporsuz şekilde uzaklaşmasını sağlamaktadır. Su bölgesel yağların daha etkili şekilde vücuttan uzaklaşması için tüketilirken aynı zamanda tokluk hissi vererek fazla beslenmenin de önüne geçmektedir. Sizlerde su içerek zayıflamak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin çünkü sizlere su içerek nasıl kilo verilir bunun püf noktalarını paylaşacağız.su zayıflatır mı

Su İçerek Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı?

  • Su içerek zayıflamak için ilk önce günlük su miktarınızı artırmanız gerekmektedir. Böylece su içtiğinizde vücudunuzdaki toksinler ve parçalanmış yağlar suyun etkisi ile kolay şekilde idrar veya ter yolu ile dışarı atılacaktır.
  • Yemeklerden önce içeceğiniz 2 bardak su sizin açlığınızı yatıştırıp daha az yemenize ve sofradan erken kalkmanıza vesile olacaktır.
  • Özellikle ılık şekilde günlük içilen 2.5 litre su, yağ yakımını hızlandırarak kilo kaybetmenizi kolaylaştıracak.
  • Metabolizmanız yavaş ise su içerek zayıflama yönteminde su sizin metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.
  • Su içmek boşaltım, dolaşım ve sindirim sisteminin daha düzgün ve sağlıklı çalışmasını sağlar.
  • Kas kayıplarına ve kilo kayıplarına bağlı sarkmaları da engelleyen su içerek zayıflama yöntemin en büyük avantajı ise yiyeceklerin parçalanarak kolay sindirilmesidir.

Su İçerek 1 Haftada 1 Kilo Nasıl Verilir?

Kilo vermek için denediğiniz yöntemlerden sıkıldıysanız; su içerek zayıflama yöntemi tam size göre. Bu zayıflama şeklinde amaç yemeklerden önce bir iki bardak su içerek suyun açlığı baskılama özelliğinden yararlanmaktır. Su içerek zayıflama yönteminde günlük içilmesi gereken su miktarı 3 litre ile sınırlıdır, böylece ihtiyacınız olan suyu içerek kilo kaybı yaşamış olacaksınız.su içerek kilo nasıl verilir

Günlük 3 litre su tüketmeniz gerektiğinden dolayı; sabah 1 litre, öğlen 1 litre ve akşam 1 litre olmak üzere toplam 3 litre olacak şekilde kendinize program yapın. Daha sonra sabah kalkar kalkmaz iki bardak oda sıcaklığında durmuş suyu içerek güne başlayın öğünlerinizde mutlaka daha az karbonhidrat almaya özen gösterin ve mümkünse taze sebzeler ile veya protein kaynaklı besinler tüketmeye dikkat edin. Öğlen yemeğine kadar 1 litreden kalan suyu da içerek öğlen yemeğini yiyin. Bu şekilde yine akşam yemeği vakti gelene kadar 1 litre suyunuzu da bitirmiş olun ve mümkünse eğer mutlaka yemeklerden önce bir bardak su içmeye dikkat edin. Su içerek zayıflama yönteminde akşam için yine aynı programı uygulayarak akşam yemeğinizi yiyin ardından yatana kadar kalan suyunuzu da bitirin. Bu şekilde bir hafta boyunca kendinize bir program hazırladığınızda rahatlıkla kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ayrıca su içerek zayıflamanın da yanında sağlıklı beslenerek, spor yaparak haftalık kilo verme oranını daha da yükseltebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin Evde Yapılacak Hareketler başlıklı makalemizde evde spor yapma, evde yapılan egzersizler ve Karın Eritme Egzersizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz