Su İçemeyen İçin Detoks Suları Vücudun büyük bir bölümü su ile oluştuğundan günlük hayatta bol bol tüketilmesi gerekmektedir. Diyet yapanlar ya da zayıflamak isteyenler su tüketiminin günlük 2, 5 litre olması gerektiğini bilmektedirler. Çünkü su vücudun daha rahat çalışmasını ve kilo vermesine yardımcı bir sıvıdır. Suyun vücuda etkileri hem içten hem de dıştan olmak üzere oldukça fazladır. Özellikle kilo vermek isteyenler için sağlıklı diyet kürleri hazırlanabilir. İçme suyunun içerisine eklenebilecek malzemeler ile s ile detoks suyu hazırlanabilir.

Detoks vücudun temizlenmesi ve yenilenmesi için yapılan bir eylemdir. Fakat uzun süre detoks yapılamadığından içme suyunun detoks suyu olarak hazırlanması vücudun yenilenmesi için alternatif olacaktır. Su vücudun hastalıklara karşı korumasını doğal yollardan yapabilmektedir.

Kan şekerinin dengelenmesi için ve gün içerisinde acıkma hissinin fazla olmaması için s içerisine çubuk tarçın atılarak su tüketilebilir. Böylece ani acıkma krizleri engellenmiş olacaktır. Tarçın kan şekerini dengeleyici ve sindirime yardımcı bir baharat türüdür. Çubuk tarçın ssu içerisine atılarak gün boyu tüketilebilir.

Ödem attırıcı detokslar içerisinde suyun önemi oldukça fazladır. Vücudun su toplaması sonucu yine bol miktarda su içilerek vücuttan atılır. Bunun için salatalık, limon ve birkaç damla taze nane su şişesine ilave edilir. Biz gece önceden buzdolabında beklemesi daha iyi olacaktır. Gün içerisinde bu su içilerek vücuttaki ödemin atılması sağlanır.

Diyet yapanlar ya da zayıflamak isteyenlerin en büyük sıkıntısı kabızlıktır. Kabızlığı önlemek için çeşitli ilaç ya da bitkiler ile yapılan karışımları tüketmektedirler. Diyet yaparken kabızlıkta suyun önemi oldukça fazladır. Bu yüzden bol miktarda su tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından altı çizilerek belirtilmektedir.

Su vücudun büyük bir bölümünde yer aldığından günlük tüketim miktarının altına inmemesi gerekir. Kabızlık problemi için kaynamış maydanoz suyu hazırlayarak birkaç damla limon ile düzenli olarak tüketilmesi hem ödem attıracaktır hem de kabızlığı ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra içme suyunun içerisine dilimlenmiş elma atılarak kabızlığın önüne geçilebilir.

Sağlıklı kilo vermek isteyenler için mutlaka su tüketimi günlük tüketilmesi kadar tüketilerek vücudun sağlığı ön planda tutulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Neden Üç Beyazdan Uzak Durulmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz