spinning nasıl yapılır

spinning nasıl yapılırKısa süre içerisinde hızlı kilo vermek isteyen kişilere önerebileceğimiz en iyi egzersizlerden birisi spinning. Nedir bu spinning diye sorarsanız eğer, spinning, yüksek sesli ve tempolu bir müzik eşliğinde sabit bir bisiklet üzerinde kimi zaman oturarak kimi zaman ise dengede kalarak yapılan kısa süreli çok aktif bir spordur. Özellikle kalabalık spor grupları halinde yapılan bu eğlenceli egzersiz çok fazla terleterek ciddi anlamda hızlı bir biçimde kilo vermenizi sağlıyor. Spinning son dönemlerde oldukça popüler bir spor. Hızlı kilo vermek isteyen kişilerin hafif bir diyet ile birlikte yapabilecekleri bu spor sayesinde hızla kilo vermeleri mümkün. Hal böyle olunca şimdilerde spor salonlarında en çabuk dolan sınıflar da elbette ki spinning sınıfları oluyor.

Spinning Nedir | Faydaları Nelerdir?

1 saatlik bir spinning dersi ile ortalama olarak 500 ila 900 kalori arası kaybetmek mümkün. Durum böyle olunca pek çok bayan haftanın en az üç günü birer saatlik bu spor için spor salonlarını doldurdular bile. Malum önümüz yaz ve her kış alınan kilolar yaza doğru hızla verilmek isteniyor. Eğer siz de kış aylarında yemek yemeği biraz abarttıysanız bu sporu size tavsiye ediyoruz. Mümkünse termal spor ekipmanları ile birlikte bu sporu yaparsanız çok daha etkili olacaktır.

 

Spinning Nasıl Yapılır?

Peki, ama bu kadar hızlı kilo vermenin hiç mi bir zorluğu yok derseniz hemen onu da belirtelim. Evet bu spor gerçekten zor. İlk başta yalnızca bisiklet sürmek gibi görünse de çok hızlı olmanız gereken anlar gelecek ki bu sırada kaslarınız da hızla çalışacağı için dayanma durumunuz da o kadar azalacak. Zayıflama yöntemleri içinde harika bir etkiye sahip olan spinning dersine ilk kez gelen kişiler 15. dakikadan sonra sınıftan kendilerini güç bela atıyorlar çünkü genellikle 15. dakikadan sonra dersler dengede devam ediyor ve bu durum çok yorucu olabiliyor. Ama eğer dişinizi sıkıp birkaç ders boyunca kendinizi bu tempoya uymaya zorlarsanız çok hızlı bir biçimde kilo verebileceksiniz. Üstelik bunu yaparken sarkmalar da yaşamayacağınız için iki işi bir seferde yapmış olacaksınız. Spinning dersi hakkında daha iyi fikir edinmeniz için spinning dersinden kısa bir bölüm paylaşalım.

 

Spinning ile birlikte yapacağınız diyet için de sizlere bir önerimiz olacak. Günlük olağan yemek düzeninizi çok fazla bozmadan yalnızca yağ ve tuz oranını azaltıp, bir de porsiyonlarınızı yalnızca iki kaşık küçülterek spor yapın spordan çıktığınızda ise yalnızca büyük bir kase tuzsuz ve yağsız salata ile akşamı geçirin. Bu sizin için harika etki edecek ve yağ oranınızı azaltarak vücudunuzda kaslarınızın belirginleşmesini sağlayacaktır. Spinning ile siz de tüm dünyadaki hızlı zayıflayan insanların arasındaki yerinizi alabilirsiniz. İlk olarak haftada 2 gün ile başlayacağınız spinning programınızı daha sonrasında vücudunuzun alışma sürecine göre arttırabilisiniz ancak profesyonel konuma gelmedikçe her gün yapmanız pek önerilmez! Hızlı zayıflama konusunda en etkili egzersizlerden olan spinning dersi sonrasında oluşacak yorgunluk ile gece uykusunu da çok iyi alacak ve hızla kilo vermiş olacaksınız.

Diğer Zayıflatan Egzersizler:

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz