Soğan suyu içerek nasıl zayıflanır
Soğan suyu içerek nasıl zayıflanır

Günümüz dünyasında obezitenin bir hastalık olarak kabul edildiği şu son günlerde giderek yaygınlaşan obezite bütün dünya ülkelerindeki insanları tehdit etmeye başlamıştır. Teknolojik ürünler sayesinde insanların fazla hareket alanın kısıtlamasından ve insanların rahatlığına olan düşkünlüğünden dolayı yeryüzünde yaşayan bir çok insan şişmanlamaktadır. İstemedende olsa hızlı bir şekilde küçük büyük yaşlı genç demeden herkes kilo almaktadırlar . Kilolarıyla başı dertte olan bütün insanların yapması gereken şey bolca hareket yeteri kadar sıvı tüketimi ve kısıtlı kalori tüketimi ile sağlıklı bir hayat sürdürebilirler. Bir çok diyetisyeninde görev yaptığı obezite alanında insanlar çok fazla yediklerinden taviz vermeden zayıflama çabasına girmektedirler.

Doğal antibiyotik olan soğan kürü ile zayıflamak

Şişman insanların kendi çabalarıyla bir takım karışımlar yaparak aç kalmadan zayıflama istekleri hayatın her döneminde olmuştur. Bunlardan biriside son günlerde revaçta olan soğan kürü ile zayıflamaktır. Zayıflamak isteyen insanların soğan suyunu 15 gün süreyle kullanıldıktan sonra bir onbeş daha tekrarlayarak bir ay içerisinde dört veya beş kilo verebileceğini söyleyebiliriz. Herkesinde bildiği gibi kuru soğanın faydaları saymakla bitmez. Sağlığımız açısından antibakteriyel bir etkiye sahip olan kuru soğan ile zayıflama kürü şöyle yapılmaktadır.

Soğan suyu içerek nasıl zayıflanır
Soğan suyu içerek nasıl zayıflanır

Malzemeler

Bir baş sarı orta büyüklükte kuru soğan

Bir buçuk su bardağı su

Soğan kürünün yapılışı nasıldır ?

Orta büyüklükte sarı renkteki kuru soğanı önce temiz yıkayarak saçaklarını el ile kopararak toprak veya diğer pisliklerden temizleyerek bir bıçak yardımı ile dörde bölünüz. Ardından bir buçuk su bardağı suyu bir cezvenin içerisine koyunuz ve daha sonra yıkamış ve dörde bölmüş olduğunuz kuru soğanı cezvedeki kaynamaya başayan suyun içerisine atarak bir kapak yardımı ile cezvenin ağzını kapatınız. Beş dakikalık bir süre tutmanız gerekmektedir. Kesinlikle ağzı kapalı ve 5 dakikadan fazla kaynaması gerekir. Yaptığınız bu kürü bir kenara alarak ılınmasını bekleyiniz. Yaptığınız bu soğan kürünü sabah aç karnına içmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde tarifini verdiğimiz kürü akşamda tekrar taze yaparak yatmaya yakın aç karnına geçmeniz gerekmektedir. Yani günde iki kez sabah akşam birer defa olmak üzere bir bardak soğan suyunu içmeniz gerekir. Ayrıca bir buçuk su bardağı olan su kaynama sırasında azalarak bir su bardağı olarak kalmaktadır. Bu soğan kürünü 15 gün boyunca aralıksız bir şekilde yaptıktan sonra 5 gün ara verip tekrar 15 gün daha devam etmeniz gerekmektedir. Ancak bu kürü sabah akşam yapmak zor geliyorsa sabah hazırlayarak akşam da içilebilir ancak sadece 1 gün süreyle geçerlidir. Çünkü her öğünde mutlaka taze yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zayıflatıcı Kür Tarifi Denemek İster Misiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz