İç Bacak EgzersizleriBildiğiniz gibi selülit problemleri ve iç bacakta oluşan yağlanmalar bayanların kâbusları arasındadır. Hemen hemen her bayanda görülen bu sıkıntılar yapacağınız ufak iç bacak egzersizleri sayesinde tamamiyle yok olacaktır. Bacağınızın iç kısmını sıkılaştırmak, oluşan yağlanmayı yok etmek ve inceltmek için Balerin Mary Helen Bowers’in önerilerine göz atacağız. Bildiğiniz gibi balerinler yaptıkları çalışmalar sonucunda oldukça ince ve sıkı bacaklara sahiptirler. Bizlerde bunu bildiğimiz için Balerin Mary Helen Boers’in verdiği iç bacak egzersizlerini bugün sizlere anlatacağız. Her gün 8-10 kere düzenli bir şekilde yapmanız gereken bu egzersizler bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlarken gerek selülit problemlerine gerekse de bacak bölgesindeki fazla yağlanmalardan.. sizleri kurtaracaktır. Birazdan detaylıca anlatacağımız egzersiz hareketlerinin en büyük özelliği aletsiz bir şekilde yapılan basit egzersizlerden oluşmasıdır. Yalnızca bir adet mat dediğimiz yer minderi ile sporunuzu evinizin rahatlığında tamamlayabilir, bacaklarınızı o kötü görüntüden kurtarabilirsiniz. Bacakların hoş ve estetik bir görünüme sahip olabilmeleri, işte bu iç bacak egzersizlerinden geçmekte. Egzersizleri eksiksiz ve düzenli bir şekilde uygularsanız sonuç almanız çok daha kolay olacaktır. Dilerseniz konuyu uzatmadan egzersizlerimize başlayalım:

 

İç Bacak Sıkılaştıran En Etkili 5 Egzersiz

1. Egzersiz

Görselde gördüğünüz gibi sağ tarafınıza yatıp gerekli pozisyonu alın. Sol bacağınızı resimdeki gibi bükün ve sağ bacağınızı ise az miktarda yukarı kaldırın ve sonrasında tekrar geri bırakın. Egzersizi 8-10 kere tekrarlayın.

ic-bacak-egzersizleri-1

 

 

2. Egzersiz

Az önceki pozisyonunuzu bozmadan sol ayağınızı az öncekinden biraz daha fazla yukarı kaldırıp tekrar geri bırakın. Ancak bu iç bacak egzersizleri uygulamalarını yaparken kol pozisyonlarına da dikkat edin. Bu egzersizde ayağınızı yukarı kaldırırken kolunuzu da aynı anda biraz açmanız gereklidir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Basen Eritme Hareketleri

ic-bacak-egzersizleri-2

 

 

3. Egzersiz

İç bacak egzersizleri üçüncü hareketimizde yeni bir pozisyon almanız gereklidir. Sırt üstü yatın ayaklarınızı yukarı dikerek birleştirin. Ayaklarınız birleşikken el parmaklarınızın uçlarını da yukarı da birleştirin. Egzersizi yapmak için yukarıda birleştirdiğiniz ayaklarınızı iki tarafa bir miktar açın ve tekrar eski pozisyona döndürün.

ic-bacak-egzersizleri-3

 

 

4. Egzersiz

Dördüncü iç bacak egzersizleri 2 aşamadan oluşmaktadır. Az önceki pozisyonda aynen kalın. Diğer egzersizde bacaklarımızı iki yanlara açmıştık. Bu egzersizimizde topuklarımızı birleştirip dizlerimizi kırarak aşağı doğru bacaklarımızı çekiyoruz. Sonra eski konumunuza dönüp egzersizi tekrarlayın.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Pilates Egzersizleri

ic-bacak-egzersizleri-4

 

 

5. Egzersiz

İç bacak egzersizleri çalışmamızın son egzersizi ise ayakta yapılacak. Sol ayağınızı dizden biraz kırın ve sağ ayağınızı ileri doğru uzatın. Bu pozisyondayken el parmaklarınızın bir daire biçiminde ortada buluşmasına dikkat edin. 2. Pozisyona geçerken sol ayağınızın üzerinde dik bir şekilde durup sağ ayağınızı geri atın ve parmak ucunuzda durun. Bu pozisyondayken sağ kolunuzu dik bir şekilde yukarı sol elinizi sola doğru biraz açın.

ic-bacak-egzersizleri-5

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz