sassy suyuİnsanların hedefledikleri zayıflama yöntemlerinin gerçek olması bazen bir hayal gibi gözükebilir. Fakat bilim adamlarının çıkarımları ve diyetisyenlerin karışımları sayesinde zayıflamak mümkün olabiliyor. Elbette önce bunu istemek lazım! Diyetlerin sınıflandırmasına göre incelenip kişilere uygulanması bizce en doğru olanıdır. Bazı diyetler genel olarak kilo verdirebilirken, bazı diyetler de belirli bölgelere yönelik olarak kilo verdirebilmektedir. Bölgesel kilo verdiren diyetlerin genellikle bölgesel sorunları olan insanlarca tercih ettiğini gözlemledik. Bölgesel diyetlere birkaç tane örnek verecek olursak; kalça eriten diyet, bacakları incelten diyet, bel incelten egzersizler gibi birçok diyet ve egzersizlerden bahsedebiliriz. Bir de sassy suyu ile bel inceltme diyetine de değinmeden olmaz. Daha çok kadınların tercih ettiği bu diyetin asıl amacı bel inceltmedir.

Sassy suyu ile yapılacak diyetin sonuçları daha çok kadınları ilgilendirir. Fakat kilo alımını genellikle bel çevresinden yaşayan erkeklerin de bu sassy suyundan faydalanmasını engelleyecek bir durum mevcut değildir. Amerika’nın yeni trendlerinden olan sassy suyu ince bir bel sağlamasının yanısıra düz bir karın sağlamasıyla da tanınmaktadır.

 

Sassy Suyunun Keşfi

Suyun kilo verme üzerindeki etkisini konuşmaya hiç lüzum yok. Böylesine önemli doğal bir içeceğe başka şeyler eklenerek etkisi arttırılabilir. Amerikalı ünlü diyetisyen Cynthia Sassy’nin deneyimlerinden yola çıkarak bulduğu sassy suyu bölgesel zayıflamanın altın anahtarı niteliğindedir. Bu suyu deneyenlerin genellikle memnun olduğu öğrenilmiştir. Özellikle çok az su içenler sassy suyu diyeti ile birlikte zayıflama ve incelme adına zorla da olsa tükettiği gözlenmiştir.

Sassy suyunun malzemeleri özenle seçilmiştir. İlk olarak salatalık doğal bir idrar söktürücüdür ve vücutta ödem oluşmasını engelleyici özelliğe sahiptir. Akabinde limonun antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki ph değerleri dengelenir ve böylelikle bağırsaklar temizlenir. Nane ise gaz söktürücü özelliğe sahiptir ve sindirimi kolaylaştırır. Sassy suyunun içindeki son malzeme olan zencefil ise yine antioksidan özelliğe sahip olup bağırsaklardaki gazın atılmasında etkili olur.

 

Sassy Suyu Nasıl Zayıflatır?

Orjinal ismi Flat Belly olan Sassy Suyu diyeti yüksek kaliteli ve yararlı yağlar ile beslenme temeline dayanır. Bu diyetin kurucusu olan diyetisyen, öğünlerin 4 saat aralıklarla tüketilmesini öneriyor. Diyetin su formülü sayesinde vücuttaki su ile birlikte şişkinlikten de kurtulunabilir. 

Sassy suyundaki besinlerin yararlı özellikleri sayesinde bel ve karın çevresi fazlalıkların dışarı atılması kolay hale gelecektir. Uzmanlara göre bu diyeti uygulayanların, orta düzeyde spor etkinliğine sahip olmaları gerekiyor!

 

Sassy Su Diyetinde Yapılması Gerekenler

Diyetin kurucu olan uzmanın bile yaptığı açıklamalarda, tek başına su ile bel inceltmenin bir mucize olduğu anlaşılmaktadır. Sassy’ e göre bu suyun tüketilmesi yalnızca işin daha kolay hale gelmesini sağlar. Aslolan beslenme ve egzersizdir.

Sassy suyu diyetinde beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen gösterilmelidir. Aşırı yağlı ve şekerli besinlerden kaçınmalı ve besin değeri yüksek olan yiyeceklerin tüketiminde ısrarcı olmalıyız. Böylesine sağlıklı bir beslenmenin sassy suyu ile desteklenmesi bizi sonuca daha çok yaklaştıracaktır. Fakat beslenmenin düzenlenmesi de tek başına yeterli olmayabilir ya da çabuk sonuç almamızı engelleyebilir.

Diyetten alınabilecek sonuca hızlı bir şekilde kavuşmak istiyorsak, yapmamız gereken en önemli unsur spordur. Diyetin yönelik olduğu bel çevresinin etkili bir şekilde incelebilmesi için egzersizlerimizi de onlara yönelik yapabiliriz.

 

Sassy Suyu Diyetiyle Yapılabilecek Bel İnceltici Bazı Egzersizler

 • Plank
 • Side Plank
 • Side Lying Oblique Extension
 • Cat Stretch
 • Straight Leg Bent Knee Gluteal Squeeze
 • Legs Up Abdominal Crunch

Daha fazla egzersiz için: Egzersizler

 

Sassy Suyu Tarifi

Malzemeler:

 • 2 lt su
 • 1 adet limon
 • Yarım tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefil
 • 12 tane taze nane yaprağı
 • 1 adet orta boy salatalık

 

sassy suyu hazırlanışı

 

Hazırlanışı:

 • İlk olarak bir kabın içerisine salatalık ve limon ince ince doğranır.
 • Sonrasında bu kaba taze nane yaprakları eklenir.
 • Akabinde zencefil de kaba eklenir.
 • Son olarak belirlenen miktardaki su malzemelerin üzerine dökülür.
 • Hazırlanan bu karışımı bir sürahide 1 gün beklettikten sonra kullanabiliriz.

 

Sassy Suyu Ne Zaman ve Nasıl Tüketilir?

Tüketeceğimiz sassy suyunu her gün hazırlamayı kendimize alışkanlık etmeliyiz. Çünkü insan ihtiyacı olan günlük ortalama 2 lt suyu zaten bu şekilde tüketeceğiz. O yüzden bir sonraki günün suyunu da hazırlamış olmalıyız.

Her gün yeniden hazırlayacağımız sassy suyunun belirli bir tüketim şekli yoktur. Günlük hayatta içtiğimiz su ile benzer bir şekilde tüketebiliriz. Fakat bu sassy bitti normal su da içemeyiz diye bir mantık yoktur. Günlük 2 lt üstüne çıktığımız durumlarda normal su ile ihtiyacımızın karşılanmasında tehlikeli bir durum söz konusu değildir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz