Neden Kilo VeremiyorumHer hastalığın bir tedavi yöntemi olduğu gibi bir hastalık olarak nitelendirebileceğimiz fazla kilolarında elbette ki bir tedavi yöntemi vardır. Sağlıklı ve düzenli bir şekilde yapacağınız diyet programınız bu yolda büyük yardımcınız olacaktır. Bunun yanında mutlaka önerdiğimiz en az diyet kadar önemli olan spor aktiviteleri kesinlikle yapılmalıdır. Unutmayın ki kilo yemekten ve yediğinizi harcayamamaktan kaynaklanır. Bunu ortadan kaldırmak için de her zamankinden daha az yiyip daha çok hareket etmek temel prensibiniz olmalıdır. Tüm bunlara rağmen çevremizden “her şeyi yaptığım halde neden kilo veremiyorum” gibi cümleleri zaman zaman duyabiliyoruz. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, neden kilo veremiyorum diye düşünüyorsanız yazının devamında sizleri eğlenceli bir test bekliyor olacak, bu testle birlikte yaptığınız yanlış ile beraber çözüm yollarını da görebileceksiniz.

Diyet programlarını uyguladıkları halde neden kilo veremiyorum diyenlerden farklı olarak, belirli bir süre zayıflayıp sonra verdikleri kiloyu fazlasıyla geri alanlar da azımsanacak derecede değiller maalesef. Onca çabanıza rağmen neden kilo veremiyorum diyerek tüm bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, sizinle ufak bir test yaparak.. hatanızı bulmaya çalışalım. Soru halinde yönelteceğimiz maddelerimize altındaki paragrafı okumadan kendiniz cevap verin ve sonrasında paragrafı okuyarak kendi cevabınızla karşılaştırın. Bu sayede zayıflama sürecinde yaptığınız hatayı fark ederek zayıflama sürecinizi daha kolay bir hale getirebileceksiniz. İşte o kadar çabama rağmen neden kilo veremiyorum diyenlerin en çok yaptığı yanlışlar şunlardır:

Neden Kilo Veremiyorum Testi Başlıyor

1) İstediğiniz kadar kiloyu vermek için belirlediğiniz süre yeterli mi?

Etrafımızdaki neden kilo veremiyorum diye strese giren insanların çoğunun kısa bir süre içerisinde kilo vermek istediklerini gözlemlemişizdir. Özellikle çok fazla kilo vermesi gereken insanların bu yolda oldukça sabırlı olması gerekmektedir. Bu yola adım attığınızda kısa sürede istediğiniz görünüme sahip olamayacağınızı da göz önüne almalı ve bu beklenti içerisinde olmamalısınız. Siz de düşündüğünüzde vermek istediğiniz kiloları birkaç gün içerisinde almamıştınız. Vücudunuzda oluşan fazlalıklar belki birkaç sene sonucunda şişman bir kişi olmanıza sebep oldu. Dolayısıyla bu dönemde sabır ve istikrar çok önemlidir. Eğer ki neden kilo veremiyorum diye düşünüyorsanız ve hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız -ki bu süreç çok kısa olmaz- çok çok düşük kalorili beslenmeniz gerekmektedir. Bu da başka hastalıklara sebep olmakla beraber uzun bir zamanda sürdüremeyeceğiniz bir program olacaktır. Ayrıca hızlı bir şekilde vereceğiniz kiloların vücudunuza yararı olmayacağı gibi vücut durumunu koruyamadığı için fazlasıyla verilen kiloları geri alacaktır. Eğer bu maddeye cevabınız olumsuz ise bu madde yüzünden neden kilo veremiyorum diyorsanız hatanızı düzeltmeli ve kendinize az kalorili beslenebileceğiniz bir beslenme tarzı oturtarak bunu istediğiniz kiloya ulaşana kadar devam ettirmelisiniz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.kizlarsoruyor.com/saglik

2) Bir diyet programına başladıktan sonra kısa sürede sıkılıp bırakıyor musunuz?

Neden kilo veremiyorum hatta daha fazla kilo alıyorum diyenlerin en çok yaptığı hatalardan birisi de sürekli olarak diyet programı değiştirmek veya bir diyete başlayıp yapamadığı için bırakıp eski beslenmesine geri dönmektir. Böyle büyük bir hatayı yapan kişinin neden kilo veremiyorum diye üzülmesine hiç gerek yoktur. Çünkü sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için uzun bir dönemde uygulayabileceğiniz bir programınız olmalıdır.

3) Vermek istediğiniz kilo, vermeniz gereken kilo miktarıyla aynı mı?

Her insanın boyu ve kilosu ile yapılan hesaplamalar sonucu vermesi gereken bir kilo miktarı vardır. Sayfamızın sağında bulunan ideal kilo hesaplama aracı ile küçük bir işlem sonucunda kaç kilo vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Vermeniz gereken kilo sizin isteklerinize göre değil vücudunuzun isteğine göre dikkate alınmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise kendinize her zaman küçük hedefler koymak olacaktır. Örneğin 52 bedende olan birinin birden 38 bedene düşmek için çabalaması yanlış olacaktır. Her zaman ilk adımı düşünmeli ve önce 50 bedene düşmeli sonrasında ise 48 bedene düşmek için uğraşmalısınız. Bu sürecin daha sağlıklı ilerlemesini ve sizin de neden kilo veremiyorum gibi sorulardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

4) Diyetinizdeki öğünlerinizin porsiyonları eskisiyle aynı mı?

neden zayıflayamıyorum

Eğer kilo vermekte kararlıysanız ve başladığınız bu süreçte bir süre sonra neden kilo veremiyorum düşüncesi aklınızı kemiriyor ise diyete başlamadan önceki porsiyonlarınız ile şimdiki porsiyonlarınızı karşılaştırmanızda fayda olacaktır. Zayıflama sürecine giren bir insanın yapması gereken bu uygulamadan sonra küçülttüğünüz porsiyonlarınızda tükettiğiniz besinlerin kalori miktarı az olanlarını tercih ederek programa devam edebilirsiniz. Diyet programımı uyguluyorum ve porsiyonlarıma dikkat ediyorum ama neden kilo veremiyorum diyen birisi iseniz muhtemelen tükettiğiniz besinlerin kalorileri yüksektir ve bu besinlerden çok az bile yeseniz bir tabak yemek yemiş gibi kalori alabilirsiniz. Yağlı besinler, asitli içecekler, pastalar, börekler yüksek kalorili besinlerdir ve uzun süre zarfında çokça tüketmeniz zayıflamanızı engellediği gibi kilo almanıza da sebebiyet verecektir.

5) Diyet programınızı uygularken spor yapıyor musunuz?

Her zaman söylediğimiz gibi sağlıklı bir şekilde ve hızlı kilo vermek isteyen bir kişi uyguladığı diyet programı yanında spora oldukça önem vermelidir. Bunun için illa ki bir spor salonuna yazılmanıza veya özel hoca tutmaya mecbur değilsiniz. Evde de rahatça uygulayabileceğiniz sayısız zayıflama egzersizleri vardır. Bununla ilgili egzersizler kategorimizi inceleyerek uygulamalı hareketleri detaylı ve görsel bir biçimde buradan öğrenebilirsiniz. Bu egzersizlerden herhangi biri diyet programı ile birlikte düzenli bir şekilde yapıldığında hem hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlarken hem de kaslarınızı korumanızı ve vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayacaktır.

6) Modaya göre diyet programları mı uyguluyorsunuz?

Hepimizin bildiği gibi her sene bir tane diyet programı moda olur ve herkes birden onu uygulamaya başlar. Sizler de bu kişilerdenseniz ve neden kilo veremiyorum diyorsanız yaptığınız hatayı çok uzakta aramaya gerek yok. Unutmayın ki diyet programı her kişinin bünyesine ve özelliklerine uygun olarak ayarlanmalıdır. Bundan dolayı sayfamız üzerinde sizlere öncelikle diyetimizi tanıtıyor sonra ise ortalama bir örnek diyet listesi paylaşıyoruz. Aynı zamanda bir değil birçok diyet listesi paylaşarak kendinize en uygununu seçmenizi sağlıyoruz. Sonuç olarak bir diyet programı yaş, cinsiyet, kilo, boy gibi özelliklere göre şekillendiği için bir magazin kanalında veya sayfasında duyduğunuz moda olan bir rejim programı herkes için uygun olmayabilmektedir.

7) Zayıflama ilaçları kullanıyor musunuz?

Bizler sayfamız üzerinde her zaman doğal ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için yapmanız gerekenleri sizler ile paylaşıyoruz. Bir de hızlı kilo vermek adına sadece zayıflama haplarından medet umanlarımız var maalesef. Zayıflama hapları kesinlikle işe yaramaz diyemeyiz ancak kullanmayı düşünenler varsa mutlaka sertifikalı ve eczanelerde satılan ürünleri tercih etsinler. Zayıflama ilaçları tek başına size bir mucize sağlamaz yani yeme içmenize eskisi gibi devam edip de ilaç zayıflatacak diye beklerseniz büyük bir yanılgı içine düşmüş olursunuz. Sonuç olarak zayıflama haplarından kullanacak olsanız bile egzersiz ve diyetinizi aksatmayın aksi takdirde faydasını görmeniz pek mümkün olmaz.

Evet, arkadaşlar neden kilo veremiyorum diye dertlenen insanların en çok yaptığı hataları sizlerle paylaşarak sizin de nerede hata yaptığınızı anlamanıza yardımcı olmaya çalıştık. Buradaki test sonucunda hatanızı belirleyip uygulayacağınız küçük değişiklikler bile vücudunuzda olumlu anlamda büyük bir değişiklik gözlemlemenizi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz