zayıflamak istiyorum

Çağımızın en önemli sorunlarından birisi olan obezite hastalığı, kişinin estetik kaygısının yanı sıra ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Özellikle orta yaş üstündeki kişilerin ciddi rahatsızlanmalarına yol açan obezite maalesef ülkemizde de her geçen gün artmaktadır. Obezite veya diğer adı ile aşırı şişmanlığın en önemli nedenlerinden birisi fast food tarzı yemek yemek şekli olurken diğer önemli nedeni ise hareketsiz yaşam oluyor ve her geçen gün tehtit ettiği yaş grubu biraz daha aşağılara iniyor. Bu yüzden zayıflamayı sadece estetik görünüş olarak değil aynı zamanda sağlık sorunlarınında ortadan kaldırılması için harekete geçilmelidir.

Su İçerek Egzersiz Yaparak Zayıflama

Zayıflamak isteyipte kendisine uygun zayıflama program bulamayan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biriside zayıflama ilaçları oluyor. Zayıflama ilaçları kesinlikle sizin kilo vermenizi kolaylaştırmaz hatta vücudunuzdan atmış olduğunuz suyu, ilacı bıraktıktan sonra fazlası ile geri almanıza neden olur. Sizlerde sağlıklı şekilde beslenmek ve ideal kilonuza inmek istiyorsanız her ne kadar gözünüzü korkutsa da egzersiz yapmaya başlayarak bunu sağlayın. Çünkü günlük düzenli egzersiz yaptığınızda günlük almış olduğunuz kalorileri yakma şansınız olacağı için fazla kilolarınıza da veda etmiş olacaksınız. Tabi ki zayıflama yöntemlerinde egzersiz tek başına işe yaramıyor ve onu destekleyecek bir takım daha işlemlere de ihtiyaç duyuluyor.zayıflamak için neler yapılmalı

Zayıflama yöntemleri arasında en etkili bir diğer işlem ise su içmek oluyor. Sizler su içtiğinizde kan akışı dahada hızlanarak yağ hücrelerinin vücuttan atım hızı da birbiri ile bağlantılı olarak daha da hızlanmış olacaktır. Eğer günlük en az yarım saat yürüyüp yanımda da bol su içtiğinizde beslenmenize dikkat etmeseniz dahi kısa sürede sonucu göreceksiniz. Çünkü sizler yarım saat boyunca yürüdüğünüzde temponuza bağlı olarak bu durum değişse de genelde 400 kalori gibi bir kalori yakmış olacaksınız. Bu duruma birde su içme eklendiğinde vücuttan istenmeyen toksinlerin hızlı şekilde atılacaktır. Özellikle yemek yemeden önce yürüyüş yaptığınızda iştahınızın da kapanmış olduğuna şahit olacaksınız.

Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Zayıflamak için kendinize bir program oluşturarak kararınızı verin, bu kararınızdan da sizi hiçbir koşul geri çevirmesin. Bunu yapmak için ise asla ve asla ertelemeyin unutmayın ki ertelediğiniz her gün sizin aleyhinize işleyecektir hatta sizi sizden daha iyi tanıyan olmayacağı için de günün sonunda pişman olan siz olacaksınız. O yüzden kimsenin “Bugün bunu ye yarın diyete başlarsın” sözüne kanmayın, kararlı olarak bulunduğunuz dakikadan itibaren sağlıklı beslenmeye ilk adımınızı atın.zayıflamak için ne yapmalıyım

Zayıflamak için sabah kalkar kalkmaz bir su bardağı ılık su içerek güne başlayın. Böylece metabolizmanız çalışmaya başlayacağından dolayı kilo verme hızınız artacaktır. Ardından kahvaltınızı yapın ve ekmek tüketimini azaltın, çünkü ekmek demek şeker ve dolayısıyla ekstradan karbonhidrat demektir bu yüzden ekmek alımını minimum seviyeye çekerek yaşantınıza yön verin.
Öğünlerinizi atlamadan beslenme düzenini sağlayın ve acıktığınızı hissettiğiniz an açlığı bastırmak yerine bir bardak ayran ve kuruyemiş gibi karbonhidrat değeri düşük besinler ile beslenin.

  • Günlük su içmeyi ihmal etmeyin günlük ortalama 3 litre su içmeye özen gösterin.
  • Egzersiz yapmak sağlıklı yaşamın en önemli maddelerinden birisi olduğundan dolayı sağlıklı ve fit bir vücut için kendinize egzersiz belirleyerek düzenli şekilde egzersiz yapın.
  • Bitki çayları vücuttan toksinleri attığından dolayı günlük bir iki fincan bitki çaylarından için. Tercih size kalmış fakat tarçın ve mate yaprağı iştah kapatır, yeşil çay ve funda yaprağı ödem söktürerek toksinleri vücuttan uzaklaştırır.
  • Protein ağırlıklı beslenmeye özen göstererek günlük protein miktarını artırın. Acıkmalarınıza karşı yaninizda mutlaka sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

Bir önceki yazımız olan Protein Diyeti Nedir, Protein Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Protein Diyeti ve protein diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz