Mezoterapi Zayıflama

Mezoterapi ZayıflamaSon dönemlerde zayıflamak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Her geçen gün yeni bir zayıflama kürü yeni bir diyet ve yeni bir zayıflama cihazı piyasaya sürülüyor, haliyle kilo vermek isteyen ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler yeni gelişen ve değişen tüm zayıflama cihazlarını ve diğerlerini takip etmek zorunda. Son zamanların en hızlı ve en etkili zayıflama yöntemlerinden biri ise mezoterapi ile zayıflama methodudur. Kilolu kişilerin uzun araştırmalardan sonra istenilen sonuca en hızlı şekilde ulaşmasını ve ulaşılan kiloda uzun süreler kalmasını sağlayan en etkili yöntemlerden birisidir mezoterapi ile zayıflama.

Medikal zayıflama yöntemleri kategorisinde olan mezoterapi, ilk uygulanmaya başladığında iğneli olarak uygulanmaktaydı. Fakat şimdilerde çok hassas ciltli ama kilolu olan kişilerin de kullanımına uygun olan iğnesiz mezoterapi ile zayıflama yöntemi de geliştirildi. Öncelikli olarak iğneli mezoterapinin nasıl yapıldığını ve nasıl işe yaradığından bahsedelim.

 

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Cildin orta tabakasına çok ince yapıda neredeyse hissedilemeyecek kadar ince olan iğne uçları ile zayıflamaya ve yağ dokularını parçalamaya yönelik ilaçlar enjekte ediliyor. Bu şekilde zamanla cilt dokusunun altındaki yağlılık gözle görülür bir şekilde azalarak parçalanıyor. Mezoterapi ile zayıflama tedavisinde kullanılmakta olan iğneler hiçbir şekilde canınızı acıtmayacak şekilde tasarlanmıştır. Küçük bir sivrisinek ısırığından bile daha az acıyan ve sonrasında da daha az kızarıklık bırakan tarzda olan bu iğneler ile  en etkili ve en kalıcı bölgesel zayıflamaya ulaşabilirsiniz. Mezoterapi ile zayıflama ilk olarak Fransız bilim adamları tarafından keşfedilmiş ve bugüne kadar neredeyse dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerin kullanmakta olduğu bir yöntemdir.

Mezoterapi yalnızca zayıflamak isteyen kişilerin kullanmakta olduğu bir yöntem değildir. Pek çok kişi mezoterapiyi gençleşme amaçlı, kırışıklık giderme amaçlı, cilt tonu eşitsizliklerini ortadan kaldırmak amaçlı kullanmakta. Bunların dışında eklem ağrıları kas ağrıları ve saç dökülmesi için de en sık tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır.

 

Mezoterapi ile Zayıflayanların Yorumları

Terapi yöntemi ile zayıflayan pek çok kullanıcının belirttiği en önemli hususlardan bir tanesi üç beyazı hayatlarından çıkardıklarını söylemesidir. üç beyazdan kasıt toz şeker, tuz ve undur. Özellikle hazır gıdalarda bulunan çok fazla şekerli veya çok fazla tuzlu atıştırmalıklar her ne kadar küçük ve çok lezzetli görünse de aslında hiç de masum değiller. Bu yüzden kilo vermek için halihazırda mezoterapi ile zayıflama gibi radikal bir karar verdiyseniz ikinci bir radikal kararınız üç beyazdan uzak durmak olmalıdır. Bu sayede sebze ağırlıklı beslendiğinizde ve hamur işini hayatınızdan çıkardığınızda kilo vermek için yapmanız gereken en büyük adımı atmış olacaksınız.

 

Mezoterapi ile Zayıflamanın Fiyatı Nedir?

Mezoterapi ile zayıflama işleminin fiyatı kaç kilo vermek istediğinize ve estetik merkezlerinin fiyat politikalarına göre değişkenlik gösterir. Ücretlendirme işlemi seans başı üzerinden hesaplanarak toplam maliyet o şekilde belirlenir. Seans başı ortalama fiyat 100 ila 300 TL arasında değişmekle birlikte en az 8, en fazla ise 16 seans yapılması öngörülür. Seanslar genellikle haftada 1 kez yapılarak yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir.

Mezoterapi ile zayıflama tek bir seans ile sonuçlanmıyor. Bu yüzden farklı bölgelerde yağ çokluğuna göre belirlenecek olan seansların bitiminde gözle görülür bir şekilde zayıflanabiliyor. Düzenli bir şekilde devam edilen seanslar sonucunda 100 kilo ve üzeri kişilerde yaklaşık olarak 15-20 santim bölgesel incelme sağlanabilmekte fakat dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de daha önceden konulmuş olan kalp hastalığı şeker ve böbrek hastalıkları ile hamile kişilere mezoterapi ile zayıflama tedavisi önerilmemektedir. Bu konuyla alakalı herhangi bir şüpheniz olsun veya olmasın uzman bir doktorun görüşünü almanızda her daim fayda vardır.

Mezoterapi ile zayıflama yöntemini tercih edecek kişiler bölgesel incelmenin yanı sıra etkili bir kilo kontrolü istiyorlarsa kendilerine uygun bir diyet programı da uygulamalılar. Mezoterapi ile zayıflama işlemini genellikle uzman doktorlar yaptıkları için size bu konu hakkında mutlaka yardımcı olacaklardır. Diyet ile birlikte yapılacak olan mezoterapi işlemi tek başına yapılacak olan mezoterapi ile zayıflama seanslarının sonucu ile karşılaştırıldığında üç kat daha etkilidir. Ayrıca mezoterapi ile zayıflama işlemi uygulanan kişilerin mezoterapiden sonra en az 2 saat boyunca hareket halinde olmaları verilen ilacın daha etkili olmasını sağlamaktadır. Bu anlamda mezoterapi sonrasında hafif tempolu bir yürüyüş koşu veya yine hafif tempolu farklı sporlarla da destekleyebilirsiniz.

 

Diğer Medikal Zayıflama Yöntemleri

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz