merdiven çıkarak zayiflama

Spor yapmaktan sizlerde sıkılıyor ve farklı aktivite arıyorsanız; merdiven çıkarak zayıflamak tam size göre bir aktivite. Spor salonlarında saatlerce koşmak yerine evinizde veya apartman merdivenlerini kullanarak hem zayıflayıp hemde yağlarınızdan kurtulmuş olarak bedeninize hak ettiğiniz mutluluğu sunmuş olursunuz. Evinizde merdiven yoksa eğer kendinize merdiven yüksekliğinde bir malzeme ile yapacağınız merdiven inme hareketi istediğiniz vücut hatlarını size sunacağı gibi evde kolay zayıflama fırsatı da size sunacaktır.

Merdiven İnip Çıkarak Kaç Kilo Verilir?

Merdiven inip çıkmak koşmaktan daha çok size kalori yaktıracağı için, tempolu şekilde merdiven inip çıkarak yaklaşık 40 dakikada 1000 kalori yakmış olursunuz. Zaten 1 kilo vermek için 7000 kalori gerektiği için bir hafta boyunca her gün düzenli ve sistemli şekilde merdiven inip çıkarak zayıflayabilirsiniz. Ayrıca beslenmenize de dikkat ettiğinizde bir haftada daha fazla kilo vermiş olacaksınız. Merdiven çıkmak bölgesel zayıflamaya da çok faydası olduğundan dolayı kalça, baldır ve basen, göbek bölgelerindeki yağları eritmek, kısacası bölgesel incelme sağlamak için harika aktivite olacaktır.

Merdiven İnip Çıkarak Zayıflayanlarmerdiven çıkmak zayıflatır mı

Merdiven inip çıkarak zayıflayan kişiler genelde şekeri, ekmeği azaltarak ve aynı zamanda bu aktiviteyi yaparak kısa sürede istedikleri bedene kavuştuklarını dile getirmişlerdir. Zaten araştırmalara bakıldığında bacak bölgesi hareketleri biriken yağların kolay şekilde parçalanarak ter yolu veya idrar ile dışarı atılması için uygulanan basit ve etkileyici sporlardan birisi olduğunu kanıtlamıştır. Merdiven inip çıkma özellikle kadınlar tarafından uygulanan ve kolay şekilde sonuç alınan özellikle bacak kaslarını güçlendirip şekil almasını sağlayan masrafsız spor ile sizlerde kolayca zayıflayabileceksiniz. Unutmayın ki günlük sadece kırk kere merdiven inip çıksanız dahi senede 2 kilo rahatlıkla zayıflayabilirsiniz.

Merdiven İnip Çıkmanın Faydaları Nelerdir?

Merdiven inip çıkarak zayıflamayı ve formunuzu korumuyı diyetisyenler de önerdiği için günlük hiç olmazsa asansörü kullanmadan merdivenlerden inip çıkarak sağlığınıza destek olabilirsiniz. Merdiven inip çıkmanın kilo verme yanında aşağıdaki faydaları da bulunmaktadır.

  • Merdiven çıkmak bacak ve kalça kaslarınızı geliştirir.
  • Merdiven çıkmak ve inmek sırt ağrılarınızı hafifletir hatta düzenli hale geldiğinden tamamen geçirir.
  • Merdiven çıkma kardiyo hareketliliği açısından önemli olduğu için kalp hastalıklarını minimum seviyeye çeker.
  • Merdiven çıkarak yağ yakımınızı daha da hızlandırabilirsiniz.
  • Merdiven inip çıkmak vücut ağırlığınızı dengeleyerek daha zinde olmanızı sağlar.
  • Merdiven çıkarak vücudunuzu şekillendirerek istediğiniz sıkı vücudu size sunar.
  • Merdiven inip çıkarak başta şeker ve kolestrol gibi önemli hastalıklar olmak üzere bu tip hastalıkların tedavi edilmesine destek olur.

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücüyle Zayıflama başlıklı makalemizde bilinçaltıyla zayıflama, düşünce gücüyle kilo verme püf noktaları ve düşüncenin gücü kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz