Dış görünüşüne önem veren herkes kendisine uygun olan bir aktivite belirleyerek düzenli ve sistemli şekilde sporunu yaparak fit ve formda olmaya çalışırlar. Her ne kadar kişi formda olsa da yinede göbek bölgesinde bazen istenmeyen görüntüler olmaktadır. Mekik çekmek göbek eritmek için en güzel aktivite olacağı için evinizde mekik çekerek sizlerde göbek bölgenizin daha sıkı olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece göbek bölgesi değil elbette yan yağlardan kurtulmak içinde yine mekik çekerek zayıflamak mümkündür. Özellikle 80 mekik ile başlayan ve düzenli şekilde yapılan bu aktivite ile kısa sürede farkı hissederek istediğiniz kıyafetlerinizi giymiş olacaksınız. Günlük olarak 80 mekik çekmek, kişinin yağ yakması için oldukça faydalı bir spor şekli olduğundan dolayı çok fazla kişi tarafından uygulanan kalıcı yağ yakımını sağlayan egzersizdir.

Mekik Çekerek Zayıflanır Mı? Mekik Çekmenin Faydaları Nelerdir?

  • Karın kasları mekik esnasında düzenli şekilde aktive olacağı için sıkı karın kaslarına sahip olmuş olacaksınız.
  • Göbek bölgesinin ve yan yağların kolay şekilde erimesine yardımcı olur.
  • Göbek bölgesi ve yanlarda birikmiş depolanmış yağların daha kolay parçalanıp atılmasını sağlar.
  • Yormayan bir egzersiz olduğu için mekik sonrasında biraz dinlenerek yaşantıya devam edilir.
  • Göğüs kemiğinden pelvise bölgesine kadar uzanan kaslarının daha etkin şekilde gelişmesini sağlar.
  • Günlük yeterli sayıda yapıldığında yeme düzeni oluşarak daha az yemek yenir.

Mekik Nasıl Çekilir?

Mekik çekmek her ne kadar zor görünüyor olsa da belli pozisyonlar ile daha kolay ve eğlenceli hale gelebilir. Mekik çekmek zayıflamak için kullanılan güzel bir egzersiz olduğundan dolayı aşağıda mekik nasıl çekilirin cevabını bulmuş olacaksınız. Mekik çekmek için ilk olarak bilindiği gibi sırt üstü uzanılır ve ayaklarınızı yerden keserek dizlerinizi 90 derecelik açı ile bükün. Yani ayak tabanlarınız mutlaka yere basmalı ve ellerinizi ensenizde birleştirerek kalkmaya çalışmalısınız. Dizlerinize doğru kalkıp tekrar yatın böylece karın kaslarınızın ne kadar yandığını hissedeceksiniz. Bu şekilde 80 sayı ile başlayıp zamanla artırdığınızda kısa sürede karnınızdaki yağlar eriyecektir. Eğer ilk başta yaptığınızda zorlanıyorsanız 20 setler halinde günde 4 kere yaparak kısa zamanda vücudunuz alışmış olur.

Bir önceki yazımız olan Merdiven İnip Çıkmak Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde kolay zayıflama yöntemleri, merdiven çıkarak kilo verenler ve merdiven çıkmak kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz