koşu bandında koşmak zayıflatır mı

Kilo vermek bilindiği gibi vücuda alınan kaloriden daha fazlasının harcayarak olacağından dolayı, kilo vermek için kalori kısıtlaması ile birlikte düzenli egzersizinde yapılması gerekmektedir. Fakat aşırı kalorili kısıtlamasıyla kilo verildiğinde, hem bu beslenme düzenini sürdürülmesi zordur hemde kişi vücuduna az kalori alacağından dolayı bağışıklık sistemi zayıflayacaktır. Bu yüzden düzenli ve sistemli olarak egzersiz yaptığınızda kilo verme hızınız daha da artarak kısa sürede hayalinizdeki vücuda kavuşmuş olursunuz. Ayrıca egzersiz yaptığınızda yağ yakımı hızlanacağı için vücudunuz su isteyecektir sonucunda ise suyun tok tutma özelliği ile daha az yemek yiyeceksiniz.

Kalori alımının azaltılmasından daha da etkili bir yöntem istiyorsanız sadece bir koşu bandı alıp onunla birlikte düzenli egzersiz yaparak, günlük aldığınız kalorinin büyük kısmını yakarak kilo vermeniz mümkündür. Zaten diyet, zayıflama ve egzersiz denince neredeyse herkesin aklına gelen ilk şey koşu bandı olduğundan dolayı, koşu bandı ile sizlerde kolay şekilde kilo verebilirsiniz. Çünkü koşu bantları özellik bakımından birbirinden farklı olsa da işlevsellik açısından birbirinin aynısı olduğundan dolayı koşu bantları ile yapılacak koşu ve yürüyüşler sayesinde büyük oranda kalori yakmış olacaksınız.koşu bandı zayıflatır mı

Koşu Bandında Yürümek Kaç Kalori Yaktırır?

Koşu bandının özelliği koşu bandında yürüme veya koşma ile kalori yakımı değerini değiştiriyor olsa da genel anlamda 20 dakikalık tempolu yürüyüş 150 ile 200 arasında kalori yaktırırken 20 dakikalık koşu 250 ile 300 kalori arasında kalori yakımı sağlayacaktır. Ayrıca günlük 30 veya 35 dakika hafif tempoda yürüdüğünüzde harcadığınız kalori miktarı 400 değerlerine kadar yükselecektir.

Koşu Bandı İle Daha Kolay Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı?

Koşu bandı ile daha kolay şekilde kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli madde aldığınız kalorileri kontrol altında tutmaktır. Böylece hem egzersiz yapmış hemde düzenli ve günlük gereken miktar kadar kalori alarak kilo vermiş olursunuz. Koşu bandı ile koştuğunuz veya yürüdüğünüz bu zaman zarfında kaloriyi sınırlandırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü egzersiz yapmak sizin günlük aldığınız kaloriyi belli düzen altında tutarken kalori azaltımı daha hızlı ve sistemli kilo vermenizi sağlayacaktır.zayıflamak için koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Göbek Eritir mi?

Göbek eritmek için koşu bandı yetersiz kalabilir fakat koşu bandı bütün vücut kaslarını çalıştıracağı için zamanla göbeğinizde gözle görülür değişiklikleri sizlerde göreceksiniz. Ayrıca sizin sadece göbeğinizde problem varsa mekik çekerek ve yahut göbek eritmek için farklı bir egzersize yönelerek daha kısa sürede göbeğinizi eritebilir ve karın kaslarınızı güçlendirmiş olursunuz. Koşu bandı genel olarak bütün vücudu aynı oranda inceltmek için kullanılan etkili spor aletidir.

Koşu Bandında Haftada Kaç Gün ve Kaç Saat
Çalışma Yapılmalıdır?

Kilo vermek ve daha sağlıklı yaşam sürmek için koşu bandında düzenli egzersizler yaparak istediğiniz yaşamı kendinize sunmuş olursunuz. Zaten uzmanlar koşu bandında yürüyüş yapmayı sadece zayıflamak için değilde sağlıklı ve uzun ömürlü olmak için önermektedir. Bu bağlamda bir çok uzmanın ortak görüşü olan hafta da en az 3 gün egzersiz yapılmasını sizler dilerseniz 4 veya 5 gün yaparak kilo vermiş olursunuz. Başlangıç aşamasında 3 gün ile başlayacak olan egzersiz programınızı zamanla artırarak bu sayede vücutta kilo verme hızınızı artırmış olabilirsiniz.

Not: Uzun zaman sonra veya ilk defa bir egzersiz programına başladıysanız ilk günlerde bacaklarınızda biraz ağrı hissetmeniz normaldir.  Fakat bu ağrı gün geçdikçe azalmıyor ve artıyor ise vakit kaybetmeden bir uzmana başvurulması gerekir, aksi halde bacaklarınızda bir sorun oluşabilir. Bu yüzden vakit kaybetmeden ağrının geçmesini beklemeden destek alınması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zone Diyeti İle Zayıflama başlıklı makalemizde Zone diyeti, zone diyeti ile zayıflayanlar ve zone diyeti nasıl uygulanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz