Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Suyu İçin Gerekli Malzemeler

4 tane elma dilimi

2 su bardağı kadar ılık su

1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi

1 tane çubuk tarçın

Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Suyunun Hazırlanışı

Büyükçe bir bardak veya orta büyüklükte bir şişe ya da sürahi içerisine içerisine elma dilimlerinden 4 tane konulur. Ardından üzerine 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave edilir. Sonrasında 1 tane de çubuk tarçın atılır. Son olarak 2 su bardağı kadar ılık su doldurulup tüm malzemeler iyice karıştırılır. Hazırlanan bu kilo vermeye yardımcı detoks suyu yaklaşık olarak yarım saat kadar dinlendirilmeli ve daha sonrasında tüketilmelidir. Bu su özellikle aç karna ve yemek yemeden yarım saat önce içilmelidir.

Peki Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Suyunun Faydaları Neler Olabilir?

Öncelikle elma çok faydalı bir besindir. Kötü kolestrolün düşürülmesinde etkili olan bir meyvedir. Ayrıca iyi huylu bağırsak bakterilerinin de artmasını sağlar. Yine tarçın da vücuda oldukça faydalı olan bir baharat türüdür. Tarçın vücutta tokluk hissi yaratır. Böylelikle çabuk acıkmayı engeller. Kan şekerinin düzenlenmesinde de yararı olan bir baharattır. Bunların yanında da kilo verilmesine de yardımcı olur. Bu nedenle birçok zayıflama küründe veya detoks sularında sıklıkla kullanılan bir baharattır. Elma sirkesinin faydası çoktur. Özellikle göbek eritmek için ideal olan bir besindir. Yağ yakma konusunda da etkileri gözlemlenmektedir. Her bir malzemenin ayrı ayrı pek çok faydası gözlemlendiği üzere, bu kilo vermeye yardımcı detoks suyunun faydası da oldukça çoktur.

Kilo vermeye yardımcı detoks suyunun faydası olmakla birlikte, yine de sağlık sorunu olanlar tüketmeden önce bir uzmana danışmalıdır. Kilo vermeye yardımcı bu detoks suyu da aşırı miktarlarda tüketilmemelidir. Bunun yanı sıra bilhassa çocuğunu emziren annelerin ve hamile bayanların bu detoks suyunu kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Kısacası sağlık sorunu olanlar bu detoks suyunu kullanırken dikkatli olamalıdır ve bunu kullanmada aşırıya kaçmamalıdır. Ayrıca sağlık sorunu olmasa sa çok uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır. Unutulmamalıdır ki her faydalı şeyin fazlası zarardır.

Bir önceki yazımız olan 4 Etkili Zayıflama Yöntemi başlıklı makalemizde 4 Etkili Zayıflama Yöntemi, Etkili Zayıflama Yöntemi ve zayıflama yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz