Kilo Vermenin Yolları

Kilo Vermenin YollarıHer geçen gün kilo vermenin yolları üzerinde yüzlerce yayın yapılmaktadır. Özellikle görsel medya üzerinde yapılan yayınlarda yüzlerce ilginç yöntemden bahsedilmektedir. Fakat biz sizler için kilo vermenin yolları arasından en popüler olanları açıklamak istiyoruz. Öncelikle popüler yolları açıklamak istememizin ilk sebebi, %90 oranlarına varan başarılar sağlanmış olmasıdır. Dünya çapında en çok kullanılan zayıflama yöntemleri arasında yer almaları nedeniyledir. Açıklayacağımız kilo vermenin yollarını başlıklar halinde vermek gerekirse, dukan diyeti, ünlü zayıflama çaylarından sarımsak çayı ve evde pratik yöntemler ile kilo vermenin yolları şeklinde sıralı bir yazı olacaktır.

Kilo Vermenin Yolları ve Dukan Diyeti

Dukan diyeti dünya çapında en yüksek başarı oranına sahip zayıflama yollarından birisidir. Başarı oranı %99’lardadır. Öncelikli olarak Fransa ‘da kullanılan ve sadece Fransa’da dahi milyonlarca kişi üzerinde başarılı olan bir diyettir. Son yıllarda ülkemizde de isminden oldukça fazla bahsettiren dukan diyeti ile… uzun süreli kurallara bağlı kalarak tahminlerinizden fazla kilo vermeniz mümkündür. Dukan diyeti hakkında daha önce yazdığımız yazıyı da referans alarak neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hiçbir diyetin gelişigüzel yapılamayacağı gibi dukan diyeti de kesinlikle rastgele yapılamaz. Hatta atılan yanlış adımlar veya verilen yanlış kararlar kilo vermenizin aksine almanıza sebep olabilir ya da sağlık sorunları ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Kilo Vermenin Yolları ve Zayıflama Çayları

Diyet yapmak istemiyorum. Kilo vermenin yolları arasında başka yok mu? Şeklinde düşünenler içinde yöntemler bulunmaktadır. İşte bunlardan en popüler olan yöntemlerden birisi de, ismi son günlerde çokça duyulan sarımsak çayı ve türevleridir. Tabii ki ikisi hakkında da detaylı bilgi vermeye çalışacağım ama önce ismini en çok duyduğumuz sarımsak çayından başlayalım. Kilo vermenin yolları arasında her gün ismi daha çok duyulan bir yöntemdir. Etkisi bir diyet kadar olmasa da açlık hissinizi kısa süreli körelterek, porsiyonlarınızı azaltmanızı ve abur cubura olan ihtiyacı neredeyse bitiriyor. Bu nedenle sarımsak çayı kullanılarak bir ayda 5-10 kilo ve hatta kişiye bağlı olarak daha fazla kilo vermek mümkün. Fiyat olarak ise oldukça uygun olması nedeni ile ülkemizde de oldukça fazla rağbet görmektedir. Sarımsak çayı dışında kilo vermenin yollarından birisi de diğer zayıflama çayları olarak inceleyebiliriz. Diğer zayıflama çayları da sarımsak çayı gibi açlık hissini köreltme özelliğine sahiptir. Hatta bazı çaylar ile vücuttan toksin maddeleri de atabiliyorsunuz. Çaylar hakkında tercih sizin. Gerçekten zayıflamak isteyenler için uzun süreli ama garantili zayıflama yöntemlerindendir.

Kilo Vermenin Yolları ve En Önemli Tavsiyeler

Kilo Vermenin YollarıSıra geldi en önemli kilo vermenin yollarından evde kendi başınıza kilo vermenin yöntemine… Bu konuda daha önce yazdıklarımızı okumanızı öneririm. Yalnız bu yazımızda da kısa bilgiler vermekte fayda görüyorum. Kilo vermenin yollarından her hangi birini yapmaya başlamışsanız bilmeniz gereken en önemli şey, sigara, alkol, fastfood, kola ve türevleri gibi vücuda zararlı olan bütün yapay besin kaynaklarından uzak durmanız şarttır. Özellikle fastfood ile vücudunuza istenmeyen yağlar ve kanserojen maddeler alırsınız. Ayrıca obezitenin bir numaralı kaynağıdır. Ki fastfood tüketimini kontrol altında tutabilmek için Avrupa’da uyarı levhaları dahi asılmıştır. Aynı şekilde kola ve türevleri olan asitli ve gazlı içeceklerde midenin tembelleşmesine sebep olur. Bu tarz içecekler yerine kilo vermek isteyenler bol bol su tüketmelidir. Su hem vücut ısınızı düzenler hem de vücuttan toksin maddelerin atılımını kolaylaştırır.  Bunların dışında kilo vermenin yolları arasında porsiyonlarınızı azaltmanız gerektiği de önemli bir noktadır.

 

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir:

Zayıflama Yolları

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar,

    Birçoğumuz virüse karşı tedbir amaçlı evlerde olduğumuz şu günlerde yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmezsek kilo alabiliriz. Bu nedenle hem beslenmemize dikkat ederek hem de düzenli egzersiz yaparak kilo kontrolü yapabiliriz. Sağlıklı beslenme tüyolarından oluşan yazımı izniniz olursa okumanız için ben de sizinle paylaşmayı çok isterim.

    Güzel okumalar dilerim,
    sağlıkla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz