kilo vermek istiyorum

Son yıllarda stres veya beslenme bozukluklarına bağlı olarak alınan kilolar kişinin sadece dış görünüşünü ile ilgili değil aynı zamanda kişiyi ruhsal olarakta rahatsız ediyor. Her yaş grubunda görülebilen kilo problemi için yapılacak olan programlı yaşam şekli; kolay kilo verme, sağlıklı beslenme ve zinde kalma gibi olumlu tarafları ile sizin hayatınızda mutlu ve fit kalmanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki bugüne kadar diyet programları ile size öğretilmeye çalışılan şeyler genelde bilimsel kökenli değildir. Bu yüzden sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenleri aşağıda sizin için topladık.

Zayıflama ve Diyet Kelimesini Hafızalardan Siliyoruz 

Evet doğru okudunuz ilk iş diyet ve zayıflama kelimelerini beynimizden silmek ve yerine “fit olmak”, “sağlıklı beslenmek” veya “kilo vermek” gibi olumlu kavramları yerleştiriyoruz. Çünkü beyin ilkel koşullara programlı olduğu için diyet ve zayıflama kelimelerini tehdit olarak algılayıp sonucunda bize daha fazla kilo olarak geri gelecektir. Şöyle düşünelim beynimiz zayıflamak kelimesini “zayıflamak = güç kaybı” olarak algıladığı için biz her zayıflamalıyım dediğimizde bizi daha güçlü hale getirmek için daha çok yağ tutmaya başlayacaktır.

Bol Bol Yeşillik Yiyin

Yeşil sebzeler doğada karbonhidrat bakımından en düşük grupta yer aldığından dolayı; hem kolay şekilde kilo vermeyi hemde daha sağlıklı yaşamayı sağlar. Sizde eğer atıştırmadan duramıyorsanız sabah kalkar kalkmaz ilk iş bir koca kase içine yeşilliği bol olan salata yapın ve canınız atıştırmak istediğinizde bu salatadan yiyin.

Canınız Tatlı İstediği Zaman

Tatlı ihtiyacını bastırıp aynı zamanda tokluk hissi veren harika baharat tarçın; canınız tatlı istediğinde veya acıktığınızda en büyük kurtarıcınız olacaktır. Tarçının içeriğindeki bileşenler insülin seviyenizi dengede tutarak sizin tatlı ihtiyacınızı ortadan kaldırdığı gibi tokluk hissi vererek fit olmanızı sağlayacak besindir. Günlük menünüze dahil ettiğiniz tarçınlı süt veya yoğurt üzerine serptiğiniz tarçın kısa sürede farkı size hissettirecek besindir.

Protein İçeren Besinleri Artırın

Uzmanlar, proteinin vücuda alınması ile metabolizma enerji yakımının 70 ile 100 kalori arasında olduğu kanıtlanarak protein tüketmenin önemini göstermiştir. Protein için; kırmızı et, beyaz et, balık türleri ve yumurta başlıca kaynaklar arasında yer alır. Bu tür besinler tüketerek hem daha sağlıklı hemde ideal kilonuza kolayca inebilirsiniz. zayıflamak istiyorum

Tarçınlı Karanfilli Su İçin

Tarçın kan şekeri dengelemede çok iyi bir baharat olduğundan dolayı, günlük içme suyunuzun yanında 1 litre tarçınlı karanfilli su içmeniz ödemlerinizden kurtulmanıza vesile olacağı gibi hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Tarçınlı ve karanfilli suyu hazırlamak için geceden 1 litre suyun içine 1 kabuk tarçın ve yarım yemek kaşığı karanfil atın. Karanfil ve tarçın suya rengini verdiği zaman içmeye başlayabilirsiniz. Kinoa diyeti nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.

Yemekten Önce Ve Yedikten Sonra Nefes Alın

Derin ve doğru şekilde nefes alıp vermek sadece kilo vermek için değil aynı zamanda daha sağlıklı olmak için uygulanan tekniktir. Özellikle yemeklerden önce bol bol burundan alınan nefes; tokluk hissi vererek oksijenin vücuda daha hızlı yayılmasını sağlar. Yemek yedikten sonra doğru şekilde alınan nefesler ise metabolizmanızı hızlandırarak sonucunda kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için nefes almak istiyorsanız; nefes alırken sekize kadar sayın ve nefesinizi tutun bu esnada tutarken 4’e kadar saymaya devam edin. Nefesinizi verirken ise 4’e kadar sayarak yine uzun uzun nefes verin. Yani sistem 8+4+4 şeklinde işlemektedir. Bu şekilde devam ettiğinizde bünyenize göre aylık 2 ile 5 kilo arasında kolaylıkla kilo verebilir, ayrıca yukarıdaki yöntemleri uyguladığınızda farkı kısa sürede hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde 1 haftada hızlı kilo verme, 1 Haftada Zayıflama Yöntemleri ve hızlı kilo verme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz