Kilo Vermek İçin

Kilo Vermek İçinFazla kilolar her insanın başının belası olmuştur. Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından kötü sonuçları olan fazla kilolardan kurtulmak isteyen çoktur ancak kurtulmak biraz zaman alabilir. Öncelikle kilo vermek için kararlı ve sabırlı olmak gerekir. Zayıflamak için hırslı olmalı ve istediğiniz kiloya gelene kadar belirlediğiniz bir düzen içerisinde gitmelisiniz. Yapacağınız diyetin her yerde kâğıtlarla yazılı olması veya etrafınızdaki kişilerin sizi uyarması, sizin zayıflamayı aklınıza koymanızdan daha önemli değildir. Aklınızda olayı bitirmeli ve işe öyle başlamalısınız. Kilo vermek için öncelikle düzenli olarak spor yapmalısınız bunun için illa ki bir spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Evinizde veya açık bir havada yaptığınız yürüyüş ve bazı egzersizler sizin için çok faydalı olacaktır. Spordan sonra en önemli adım ise hayatınızda ve yiyeceklerinizde yapacağınız değişikliklerdir.

Kilo Vermek İçin Atılması Gereken İlk Adım

Kilo vermek için ilk yapmanız gerekenlerden birisi sizin kilo almanızı sağlayan yağ oranı çokça yüksek olan yiyecekleri hayatınızdan uzaklaştırmanız veya azaltarak aklınızdan çıkarmanızdır. Yiyecek çeşitliliğinin bol olduğu bir ortamda en az kalorili yiyecekleri ve içecekleri tercih etmeli ve olduğunca az tüketmeye çalışmalısınız. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmeli ve çikolata, cips, kola, ve tatlı içecekleri tüketmemeye özen göstermelisiniz. Suyun yağları yakma ve serbest bırakma özelliği kilolular için çok büyük bir nimettir. Günde tükettiğiniz su miktarını.. arttırmalısınız. Su içmekten hoşlanmıyorsanız içerisinde limon atarak tatlandırabilirsiniz. Yanınızdan suyu hiçbir zaman ayırmayın. Kilo vermek için birçok çözüm yolu veya diyet bulabilirsiniz. Ancak önemli olan şunu yiyip bunu yemek değildir. Çok kalorili yiyecekler hariç diğerlerinden en az miktarda yiyebilirsiniz.

Kilo Vermek İçinKilo vermek için bize kilo aldıran alışkanlıkları terk etmemiz yeterli olacaktır. Örneğin yemek yedikten sonra yatmak, hareketsiz kalmak veya çok geç saatlerde yemek yemek gibi. Yemek öğünlerinizi hava kararana kadar ayarlamalı ve hava karadıktan sonra hiçbir şey yememelisiniz. Öğünlerinizde az yemeye ancak sık sık yemeye dikkat etmelisiniz. Kilo almanızı sağlayan alışkanlıklardan kurtularak kilo vereceğinizi bilmelisiniz. Sütü içecekleriniz arasında bolca tüketmelisiniz. Sütün içerisinde bulunan kalsiyumdan dolayı metabolizmanız hızlanır ve yağ yakımı sağlanır. Ancak kilo vermek için tercih edeceğiniz sütler yağsız yani light süt olmalıdır.

Kilo Vermek İçin Uyku Saatlerinin Büyük Önemi

Uykularınızın düzenli olmasına dikkat etmeli ve uykusuz geceleri bırakmalısınız. Unutmayın ki dört saatten az uyuyan kişiler normal uyuyanlara göre daha fazla kilo alırlar. Kilo vermek için tükettiğiniz hazır yemekleri artık geride bırakın. Kilo almanızı sağlayan o yiyecekler artık sizin düşmanınız olmalı. Daha çok lifli yiyecekleri tüketerek doyma hissinin çabuk oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ayaküstü yemek yeme alışkanlığınız sizin kilo almanızı sağlar. Kilo vermek için yemeğinize tamamen odaklanmalı ve yavaş yavaş yemelisiniz. Buzdolabınızda yememeniz gereken yiyecekleri barındırmayın bu sayede yememeniz gereken yiyecekler aklınıza gelmeyecektir. Sürekli hareket hainde olun ve asansör kullanmamaya dikkat edin. Unutmayın ki yiyeceklerinizde yapacağınız değişiklikler kadar önemli olan bir diğer husus ise spor yapmaktır.

Kilo vermek için spor alışkanlığı edinmelisiniz. Spor yapmak kilo vermenin en önemli etkenidir. Kilo vermek için spor salonuna gitmeniz, çokça para harcamanıza gerek yoktur. Evinizde veya bahçenizde gerekli spor egzersizleri yaparak da kilo verebilirsiniz. Gerekli kişilerden bilgi alarak zayıflamanızı sağlayacak en önemli spor hareketleri ile ve düzenli diyetiniz ile sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kilo vererek hem görüntü açısından hem de sağlık açısından maksimum seviyeye ulaşmış olacaksınız.

 

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir:

Zayıflamak İçin Bilmeniz Gerekenler

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz