evde spor

Zayıflamak isteyen çoğu insan kilo vermek için egzersizler yaparak fazla kilolarından kurtulmaya çalışır. Bu durum açık havada olduğunda vücuda giren oksijen miktarı artacağı için daha fazla kalori yakımına bağlı olarak kilo verme miktarınızda biraz daha artacaktır. Fakat iş yoğunluğundan, küçük bebeği ile dışarı çıkamayanlar veya bazı özel nedenlerden dolayı spor yapamayanlar spor yapmak için ev ortamını tercih etme durumunda kalıyorlar. Eğer evde yapılan egzersizler düzgün ve sistematik şekilde olursa dışarıya gerek duymaksızın sizlerde evde spor yaparak rahatlıkla zayıflayabilirsiniz.

Evde Yapılan Egzersizler

Fazla kilorınızdan kurtulmak, vücutta biriken yağ depolarının azalması veya bölgesel kilolarınızdan kurulmak için evinizde egzersiz yaparak fazlalıklarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Hatta düzenli olarak evde spor yaptığınızda kısa sürede istediğiniz fit bedene kavuşarak ayrıca sağlıklı şekilde hayat sürmenizi de sağlar. Evde spor yapmak için aşağıda yer alan size uygun egzersizi yaparak kilo verebilirsiniz.

Karın Egzersizimekik çekerek zayıflanır mı

Karın yağları çoğu kişinin şikayetçi olduğu kilo problemlerinden olduğundan dolayı kişi ne kadar zayıf olursa olsun şişkin göbek zayıf görüntüsüne gölge düşürmektedir. Düzenli yapacağınız karın egzersizi sizin göbeğinizin sıkı olmasını sağlayacaktır. Karın egzersizi için bildiğiniz gibi bir çok yöntem var bunlar arasında en iyi ve etkili olan hiç şüphesiz mekik çekme egzersizidir. Günlük düzenli mekik veya diğer karın hareketlerini yaparak karın yağlarınıza veda edeceksiniz.

Yanlar İçin Egzersiz

Simit bölge diye adlandırdığımız yan yağlarda yine kişinin estetik görüntüsüne gölge düşüren bölgesel yağlanma çeşitleri arasında yer almaktadır. Yan yağlarınızdan kurtulmak için; 500millik pet şişeler ile sağa ve sola dönerek yan yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.yan yağlardan kurtulma

Kollar İçin Egzersiz

Kadınlar yaş aldıkça özellikle kollarında biriken yağlar veya sarkmalar kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Planking hareketi ile hem sırt yağlarınızdan hemde kol yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Günlük düzenli yapıldığında kollarınızdaki yağlar veya sarkmalar kısa sürede kas olarak sıkılaşmış olacaktır.

Kalçalar İçin Egzersiz

Fit ve formda bir vücuda sahip olmanız için kalçalarında daha sıkı ve ince olması gerekmektedir. Kalça ve basen bölgesinde birikmiş yağların kolayca parçalanıp atılması için sağ bacağınızı doksan derecelik olacak şekilde bir açıyla yere koyduktan sonra ardından ellerinizle dirsekleriniz düz duracak şekilde yükselin ve aynı anda sol bacağınızı ile birlikte popo bölgenizi sıkarak yukarıya doğru kaldırın. Böylece sistemli yaptığınız egzersiz ile hayalinizdeki kalça ve basenlere sahip olacaksınız.basenlerden kurtulma sporları

Bacaklar İçin Egzersiz

Bacak hareketi aslında en kolay olan egzersizlerden birisidir. Bacaklarınızdaki yağların erimesi ve şekil alması için dilerseniz evinizde ip atlayarak bunu sağlayabilir dilerseniz Şınav çeker gibi kalktıktan sonra tek bacağınız ile alacağınız destekle öteki bacağınızı ve dizinizi bükmeden inip kaldıracaksınız. İki bacağınız için bu hareketi 2’şer set olmak üzere toplamda bu hareketi 25 kere tekrarlayın.

Bir önceki yazımız olan Limon Suyu Diyeti İle 5 Günde 3 Kilo Verin başlıklı makalemizde kolay limon diyeti, limon suyu diyeti ve limonlu su diyeti zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz