Kilo Verme Yöntemleri

En hızlı kilo verenler hangi kilo verme yöntemleri ile bu kadar hızlı kilo veriyor? Ünlüler kilolarını bir çırpıda hangi diyetleri kullanarak sonuca varıyor? Kafanızı karıştıran onlarca soru olduğunu biliyorum. Peki nasıl? Eskiden bayanlardan duymaya alıştığımız fakat günümüzde bir hastalık olan obezite nedeni ile erkeklerinde kafalarına taktığı bir soru olan kilo verme yöntemlerini ve ünlülerin kilo verme sırları hakkında bir yazı dizisi ile karşınızdayız. Evet, yanlış okumadınız, kilo vermek artık erkekler içinde bir sorun haline gelmiştir. Peki, özellikle sanatçılar tarafından bir sır gibi gizlenen bu sır nedir? Konuyu önerileri açıklayarak ele alacağız.

Hazır yiyeceklerden uzak durun

Kilo Verme YöntemleriÖzellikle Avrupa ve Amerika’da obezite hastaları üzerinde yapılan araştırmalara göre insanların evde beslenmek yerine dışarıda hazır gıdaya yönelmesi obeziteye neden olmaktadır. Kilo verme yöntemleri arasında ilk sırayı neden fastfood’a ayırdık? Çünkü doğal beslenmenin dışına çıkarak içerisinde katkı maddeleri olan gıdalar alınması… aşırı kilo yapıyor. Hatta açlık hissinizi kaybetmenize ve doyma noktasının üzerinde bile hala yemek yeme isteğinizi tetikliyor. Açlık hissinin köreltilmesi tıpkı balıkların beslenmesine benzetilebilir. Doyduklarını bilmemeleri nedeni ile aşırı yem verseniz de ölene kadar yemeye devam edeceklerdir. Tabii biz insanlarda bu durum biraz daha farklı, doyma hissi körelse de rahatsızlık hissedip yemeyi kesebiliyoruz.  Bu da bizi ölümden kurtarıyor fakat obezitenin kucağına bırakıyor. Kilo verme yöntemleri arasında en önemli ve en ince detaydır ve fastfood alışkanlığınızdan bir an önce vazgeçmenizi öneriyoruz.

Asitli içeceklerden uzak durun

Kilo Verme YöntemleriAsitli içecekler midenin asit üretmesine engel olup, midenin tembelleşmesine ve işlevini tam olarak yapmamasına sebep olmaktadır. Bu içecekler özellikle fastfood tüketen kişilerin en kötü alışkanlıklarından ikinci sırada yer almaktadır. Ayrıca içerdiği kafein ve diğer uyarıcı maddeler yüzünden uyku düzeninizi bozması nedeni ile de asitli içecekler almamanızı öneriyoruz. Kilo almayı durdurmak için kesinlikle asitli içecekler yerine doğal ev yapımı meyve suyu gibi içecekler tercih edilmelidir. Tabii ki kilo verme yöntemleri iki madde ile sonlandırılacak değildir. Diğerlerini maddeler halinde yazmıyoruz çünkü yukarıdaki maddeler kadar çok büyük bir öneme sahip değiller. Ama anlatacaklarımızı uygulamanız sağlığınız için ve kilo vermek için en iyi çözümlerdir.

Gündelik ve Basit Kilo Verme Yöntemleri

Günümüzün vazgeçilmezi halini alan en kısa mesafelere dahi araç kullanarak gidip gelme alışkanlığınızı bir kenara bırakmalısınız. Günümüz şartlarında spor yapmak biraz zor gelse de gündelik hayatta yapılacak bazı hareketler ve yürüyüşler vücudunuzu dinçleştirecek ve alınan fazla enerjiyi yakmanızı sağlayacaktır. Kilo verme yöntemleri arasında üçüncü önem sırasına sahiptir diyebiliriz. Özellikle erkeklerin asansör kullanım alışkanlığını da azaltmasını öneriyoruz. Şimdi “14. katta oturuyorum bu nasıl bir öneri?” dediğinizi duyar gibiyim. Fakat bunun içinde basit uygulamalar var. Örneğin 14. katta kalıyorsanız, 2 kat aşağıya yürüyüp asansöre binmek zor olmasa gerek. Çıkarken de tam tersi bir yöntem uygulayabilirsiniz.  Kilo verme yöntemleri arasında en önemli etken tabii ki spor yapmaktır. Zamanınız varsa günlük olarak kendinizi fazla zorlamadan yürüyüş, koşu, spor salonları ve özellikle yüzme gibi spor aktivitelerinden birini yapabilirsiniz. Yüzme sporunun kilo verme yöntemleri arasında en önemli aktivite olduğunu bildirmek isterim. Çünkü yüzme vücutta aşırı enerji harcamanızı sağlar ve vücudun şekle girmesine yardımcı olur. Kilo verme yöntemleri arasında olmasa da kilo almanıza engel olacak bir diğer yöntem ise; beslenmenizi bir düzene koymalı ve ara öğünlerde hazır gıdalar yerine meyve tüketmenizi öneriyoruz. Özellikle lif oranı yüksek meyveler tüketilmesi açlık hissinizi yok eder ve kolay kolay acıkmazsınız.

 

Kilo Verme Yöntemleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Yağ Yakma Teknikleri

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz