Kilo Almak İstiyorum

Kilo Almak İstiyorumÜlkemizde de dahil olmak üzere bir çok yerde kilo almak isteyen duyduğunuzda şaşırırsınız. Oysaki genel olarak kilo verme terimini daha çok duyarsınız. Tabi ki kilo vermek isteyenlere yüzlerce yöntem varken kilo almak isteyenler için neden yöntem olmasın. İşte bu yazımızda sizlere nasıl kilo alabilirsiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Kilo almak bilindiğinin aksine kilo vermeye göre daha zahmetli ve daha zor bir olaydır. Fakat biz size kilo almak için gerekli yöntem ve yolları sıralayacağız. Kilo vermek için uygulanan yöntemlerden yola çıkarak ne gibi değişiklikler kilo almanıza yardımcı olacağını hayal etmek zor olmasa gerek…

Kilo Almak İçin 6 Kural

1) Kilo vermek için karbonhidrattan uzak durmak gerekiyor. Sizde karbonhidrat alımını arttırmanız gerekmez. Düzenli ve aşırıya kaçmamak şartı ile karbonhidrat (ekmek, simit gibi) alabilirsiniz.

2) Yine düzenli spor yapabilirsiniz. Fakat mümkün olduğunca asansör kullanın ve araç ile işinize gidip gelmeye özen gösterin.

3) En önemlisi alınan enerji miktarı 2500 kalori üzeri olması gerekmektedir. Sağlıklı besinler tüketin ama.. alınan enerji miktarı yüksek olmalıdır.

4) Yemek yeme alışkanlıklarınızı bir düzene sokun. Günlük 3 öğün ve 2 ara öğün size uygundur daha fazlasını yapmayın. Her öğünde yüksek enerjili besinler tüketilmeli ve alınan protein miktarı arttırılmalıdır. Özellikle aşırı spor yapan birisi iseniz günlük en az 1 öğünde 1,5 porsiyon pirinç pilavı yanı kırmızı et veya beyaz et tüketmelisiniz.

Kilo Almak5) Metabolizma hızınız normalin üzerinde olması nedeni ile yediklerinizi aşırı hızlı sindirir ve alınan enerjiyi çok hızlı tüketebilirsiniz. İşte bu nedenle metabolizmayı yavaşlatan her şey kilo almanızı sağlayacaktır. Örneğin metabolizması hızlı çalışan kişiler genelde fazla uyuyamazlar. Uyku saatleri düzensizdir ve belirli bir saatten fazla uyuyamazlar. Kilo almak isteyenlerin bilmesi gereken altın kural, metabolizmayı yavaşlatmanın en kolay yolu tembelliktir.

6) Kilo vermek isteyenlerin aksine akşam yemeğinizi yoğun bir şekilde yapabilirsiniz. Hem alınan enerji miktarını arttırmalısınız hem yemek yeme miktarını arttırınız. Bu yöntemleri uygulayarak hızlı bir şekilde kilo almak hayal olmayacaktır. 

Tabii kilo almak içinde sağlıksız beslenmeyi denememelisiniz. Yani fastfood, kola gibi alışkanlıklarınız varsa bırakmanızı tavsiye ederiz. Hem sağlıksız besin kaynaklarıdır hem de acıktığınız ve doyduğunuz hissini yok eder. Kilo vermekte olduğu gibi kilo almak için uygulayacağınız yöntemlerde de sağlıklı beslenmek ilk kuraldır. Aynı zamanda kola gibi gazlı içecekler midenizin çalışma şeklini bozar ve yeter bu kadar kilo aldığım dediğiniz andan itibaren başınızın belası haline gelir. Bu da ilerleyen zamanlarda sizi kilo verme yöntemlerini araştırmaya itecektir. Kilo almak için sağlıklı besinlerin listesini ise detaylı olarak 

Bunların yanı sıra sigara ve alkol kullanımını tamamen bitirmelisiniz. Anlattığımız yöntemleri düzenli bir şekilde uygulayarak formda bir vücuda sahip olur ve istediğiniz kiloya ulaşmış olursunuz. Bu anlattıklarımız dışında alacağınız ek besinler ile de kilo almak mümkündür. İnternette kilo alma yolları hakkında bir araştırma yapmışsanız birçok çeşit özel karışım ve formüllerle karşılaşmışsınızdır. O karışımlardaki temel amaç yüksek kalori içermesidir. En çok karşılaşılan yöntem her sabah içmeniz gereken süt, bal ve yumurta karışımlarından oluşan içeceklerdir. O içecekleri de tüketerek kilo almak mümkündür.

Bütün bu yöntemlere rağmen hala kilo alamıyorum diyorsanız bu konuda doğal besin takviyelerini deneyebilirsiniz. Bu takviyeler kilo alma sürecinizi hızlandırırken diğer yandan da aldığınız kiloyu yağ şeklinde değil sağlıklı bir biçimde vücudunuza yükler. 

 kaynak : kiloalmaninyollari.net

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz