kekik suyu ile zayıflama yontemleri

Mutfaklardan eksik edilmeyen neredeyse tüm yemeklere hoş aroma vermesi için ilave edilen kekiğin bu özelliklerinin yanında zayıflamaya da çok büyük faydası vardır. Özelikle aç karnına yemeklerden önce içildiğinde; içeriğindeki bileşenlerin kana karışması sonucu oluşan tokluk hissi ile kişi kolay şekilde kilo vererek zayıflayacaktır. Kekik suyu ile zayıflayanlar genelde yediklerine dikkat etmeden sadece bu kürü uygulamış sonucunda ise 1 ayda 7 kilo zayıflamıştır.

Kekik Suyu Zayıflatır Mı?

Zayıflama konusunda bir hayli popüler bitkilerden olan kekik bitkisi; yağ yakıcı etkisiyle özellikle bölgesel yağlanmalara karşı en iyi bitki çaylarından biridir. İstenmeyen sarkık göbek veya sarkık kollar gibi bölgelerdeki sarkık derinin sıkılaşması için kullanılan biberiye yağının yanında içilen kekik suyuyla bir hafta gibi kısa sürede hem sıkılaştığınızı hemde kilo verdiğinizi göreceksiniz. Çünkü kekik suyu; vücudunuzdaki kan dolaşımının hızlanmasının yanı sıra metabolizmanızı da hızlandırarak hızlı ve kalıcı kilo vermenizi sağlar.kekik suyu zayıflatırmı

Ayrıca midesinde sorun olanların bu sorunlarını da ortadan kaldıran kekik suyu; sindirim sisteminin düzene girmesi ve boşaltım sisteminin daha aktif olmasını da sağlayarak, zayıflama konusunda karşınıza çıkabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. Böylece kekik suyu ile zayıflayarak istediğiniz forma kavuşmuş olup bununla birlikte hiç zorlanmadan kilo vermiş olacaksınız. Yüksek miktarda antioksidan maddesini içerisinde bulunduran mucizevi bitki, vücuttaki depolanmış yağ kütlelerini enerjiye çevirerek sizi bu yükten kurtarmış olur.

Zayıflatan Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır?

Zayıflamaya etkisi olan kekik suyu; baharat şeklinde olan kekikten değilde, taze kekikten yapıldığından dolayı, eğer taze kekik bulamazsanız bu kürü uygulamayın çünkü kekikler kurutulurken içerisinde zayıflamaya etkisi olan yağlar uçarak çıkar bu yüzden mutlaka taze kekik olması gerekmektedir.

Kekik suyuyla zayıflama kürü için size iki boy tencere, 2 tutam kekik ve 2 bardağı su gerekiyor. Yapılacak yöntemde ise amaç buharlaşma ile taze kekiğin içindeki yararlı yağların içilecek olan suya geçmesini sağlamak olduğundan dolayı tencerenin ağzı mutlaka kapalı olmalıdır.kekik suyuyla zayıflama yöntemleri

Zayıflama suyu için küçük boy tencere içine kekikler temiz şekilde yıkanır ve koyulur. Ardından küçük boy tencere büyük bir tencere içine oturtulur ve büyük tencere içine 2 bardak su koyulur ocağa alınır. Bu esnada küçük boy tencerenin kapağı kapatılmaz fakat büyük boy tencerenin kapağı sıkıca kapatılır ki buhar dışarı sızmasın. Yaklaşık beş dakika kaynattıktan sonra ocağın altı kapatılarak zayıflama çayı soğumaya bırakılır.

Zayıflamak İçin Kekik Suyu Nasıl İçilir?

Kekik suyunu yemeklerden 15 dakika önce günde iki defa olmak olmak üzere ılık veya soğuk şekilde tüketmeye özen gösterin. Ayrıca kekik suyu biraz acımsı tat da olduğundan dolayı içine limon sıkıp bir defada 1 bardak olacak şekilde tüketebilirsiniz. Burada altını çizmek gerekiyor ki asla belirtilen miktarın dışına çıkılmaması gerekmektedir. Aksi halde mide rahatsızlıklarına yol açabilir. Bu yüzden mutlaka günlük belirtilen miktarda taze kekik suyunu içiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarçınlı Ve Karanfilli Su İle Zayıflama başlıklı makalemizde karanfilli su zayıflatırmı, kilo veremiyorum ne yapmalıyım ve tarçınlı karanfilli su ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz