Karbonatlı Su içerek Zayıflama Yöntemi

Karbonatlı Su

Karbonatlı Su içerek Zayıflama

Karbonatlı su, suyun pH değerini yükseltmekte ve suyun alkalik hale gelmesini sağlamaktadır. Peki suyun alkalik olması ne demektir ve alkalik su içmek önemli midir? Biz yaptığımız fast food ve yağlı yiyecek seçimlerimizle aslında vücudumuzun pH değerini de düşürüyoruz. Vücudundaki pH değeri düşük olan kişiler de ya zor kilo veriyorlar, ya kilo veremiyorlar ya da kilo alıyorlar. Yani hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsak vücudun alkalik değerini korumalıyız.

Aslında alkalik su içmenin ve bu şekilde pH değerimizi yükseltmenin yanı sıra, alkalik yiyecekler olarak adlandırılan yiyecekleri tüketerek ve vücudun pH değerini düşüren asidik yiyeceklerden uzak durarak da pH değerimizi yükseltmeye çalışabiliriz. Hangi yiyeceklerin alkalik hangilerinin asidik olduğunu bilirseniz buna göre arada bir denge kurabilirsiniz.

Karbonatlı Su içerek Zayıflama
Karbonatlı Su içerek Zayıflama Yöntemi

Alkalik Besinler

Keten tohumu gibi tohum yağları, avokado, ıspanak, brüksel lahanası, baklagiller, himalaya tuzu, hindistan cevizi, taze balık, domates, yeşil sebzeler, greyfurt, limon, brokoli gibi yiyeceklerin pH değeri 7 den büyük olduğundan dolayı alkalik besin gurubuna dahildirler. Bu besinlerden tüketebildiğiniz kadar çok tüketmek sağlığınız v

e kilonuz açısından çok değerli olacaktır. Aynı şekilde kullanacağınız suyun da pH değeri yüksek özellikte olmasına önem verin.

Asidik Besinler

Hayvansal et ve süt türü proteinler, yumurta, fıstık, tavuk, mantar, alkol, kuru meyveler, bal, şeker, yapay tatlandırıcılar, mayalı besinler, mısır, çay, meşrubatlar, kahve ve tüm kafein içeren içeceklerin pH değeri 7’den küçük olduğundan dolayı asidik grubundadırlar. Bu besinleri aşırı tüketmek, vücuttaki yağlanmayı arttırarak, kilo vermeyi zorlaştıracaktır, bunun için bu besinler ölçülü olarak tüketmekte fayda var.

Tüm diyetisyen ve doktorlar size suyu bol içmenizi önereceklerdir. Suyun vücudumuza verdiği en büyük etkilerden biri, pH değerini yükselterek yağların yakımında gereksinim duyulan bir madde olmasıdır. Peki içtiğiniz suyun pH değerine daha önce hiç dikkat ettiniğiniz oldu mu? Uzmanlara göre iyi bir suyun pH değeri 9.5’dan büyük olmalıdır. İşte karbonat ile suyun pH değerini yükselterek daha alkalik hale getirebilirsiniz.

Alkalik, karbonatlı suyu oluşturabilmek için, 1 litre suya 3 çay kaşığı İngiliz karbonatı katabilirsiniz. Özellikle diyette olan kişilerin günde 3 litreye yakın karbonatlı su içerek çok daha hızlı zayıflayabileceklerinin altı çiziliyor. Bu yöntemle yağlarınızı hızlıca yakarken, yerlerini kasların alması için mutlaka egzersizlerle destekleyin. Çünkü yağların yerlerini kaslar aldığında, düzenli ve küçük egzersizlerle yağlardan ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Vücudunuzun pH Değerini Hesaplama

Eczanelerde uygun fiyata bulabileceğiniz, pH değerinizi ölçmenize yarayan turnusol kağıtları bulunmaktadır. Bu turnusol kağıtlarıyla idrar ve tükürüğünüz kullanarak pH değerinizi test edip hesaplayabilirsiniz.

Sabah uyandığınızda henüz hiçbir şey yapmadan tükürüğünüzde çıkan pH değeri ideal olarak 7 ila 7.4 arasında olmalıdır.

Sabahları uyandığınız zaman ölçeceğiniz idrarınızdaki çıkan pH değerinin, 6 ile 7 arasında olması en ideal olanıdır.

Bu değerleri bir hafta boyunca ölçün ve sürekli olarak değerleriniz ideal aralıkta çıkmıyorsa, pH değerini arttıracak yöntemleri deneyebilirsiniz. En etkililerinden bir tanesi de karbonatlı su olduğunu unutmayın. Bu yöntemler ile kilo alımınızı takip ederek, siz de fazla kilolar almaktan kurtulabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tilya Çayı Kürü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Bir cevap yazın