kan grubuna göre beslenme

Kan grubuna göre beslenme; adından da belli olduğu gibi kişinin kan grubuna özel şekilde oluşturulan beslenme programına verilen isimdir. Her kişinin kan grubu diğerinden farklı olduğundan dolayı bir kan grubuna iyi gelen besin belkide diğer kişinin kan grubuna uymadığı için ona iyi gelmeyecektir. Bu yüzden beslenme programları ile birlikte oluşturulan kan grubuna göre diyet listeleri ile kişiler hedefledikleri ideal kiloya kolay şekilde inebilirler. Bu beslenme düzeni ise ilk defa 1960’lı yılların başlarında ortaya atılmış bir iddia olarak günümüze kadar gelmiş, ayrıca kan grubuna göre diyet listeleri veya beslenme düzeni olarak çok fazla kitap piyasaya çıkmıştır. Kitapta iddia edilen konular genelde bu beslenme şekli ile kişinin vücut fonksiyonlarının daha sağlıklı çalıştığını ve daha sağlıklı yaşam sürdükleri yönündedir.

Kan Grubuna Göre Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Her beslenme düzeninde olduğu gibi kan grubuna göre beslenme şeklinde de
işlenmiş gıdalar ve şarküteri ürünleri vücuda zarar verebileceğinden dolayı bu beslenme ve diyet listesinde de bu besinlere yer yoktur. Kan grubuna göre diyet listesinin bir diğer yasakladığı besin ise; paketlenmiş ve hatta son kullanma tarihinin çok uzun olduğu paket gıdalardır. Eğer sizlerde kan grubunuza özel diyet yaparak zayıflamak istiyorsanız mutlaka kan grubu diyetinin felsefesine uyum sağlayarak daha sağlıklı ve fit bir bedene kavuşabilirsiniz. Böylece sizlerinde metabolizmanız daha sağlıklı çalışarak sonucunda ise güçlü bağışıklık sisteminiz olacaktır.kan grubuna göre beslenme

Kan Grubu A Olanlar Nasıl Beslenmelidir?

Diyet listelerinde en çok soya proteinleri, tahıl ürünleri gibi hatta bol miktarda sebzeleri bulundurması gereken A grubu beslenme listesini baştan aşağıya değiştirerek asla ve asla beslenme zamanını geçiştirmemesi gerekir. Özellikle et ve et ürünleri bu kan grubuna uygun olmayarak, beslenme sonrası enerji kaybetmelerine yol açar. A grubunun en çok tüketmesi gereken besin grubu sebze ağırlıklı besinler olmakla birlikte protein yönünden zengin yumurta, kuru yemişler, tavuk eti, balık eti veya kırmızı et dışında besinler ile enerji depolamaları mümkündür. Bu grupta olup sağlıklı beslenerek kilo vermek isteyen kişiler özellikle kırmızı etten uzak durmalıdır, çünkü mide asitleri düşüktür ve yedikleri et adeta yağ deposuna dönüşür.

Kan Grubu B Olanlar Nasıl Beslenmelidir?

Mısır, buğday, mercimek, susam, fındık, domates, karides ve kuzu eti B grubunun diyet listesinde kesinlikle olmaması gereken besinlerdir. Çünkü bu besinlerin tüketilmesi halinde kişide yorgunlukla ile birlikte kan şekerinin düşmesine neden olur. Kan grubu B olan kişiler çok fazla olmamakla birlikte süt ve süt ürünleri tüketebilirler. Bu gruba en iyi gelen besinler ise balık, zeytinyağı, zeytinyağlı sebze yemekleri, her türlü sebze, hindi ve az olmak koşuluyla tavuk etidir. Kırmızı et yine B grubunda uzak durulması gereken et türüdür.

Kan Grubu AB Olanlar Nasıl Beslenmelidir?kan grubuna göre beslenme

Beslenme listesi ve diyet listesi hazırlarken en çok dikkat edilmesi gereken grup olma özelliği taşıyan AB grubu; hem A grubu hemde B grubu yiyecekler incelenerek oluşturulmaktadır. AB kan grubuna sahip olanlar zayıflamak istiyorsa tercih edecekleri besinler mutlaka deniz ürünleri, koyum eti, kuzu eti, süt ürünleri ve sebzeler olacaktır. Dana ve tavuk etinden mutlaka uzak durulmalı ve eğer yemek istiyorsanız mutlaka sebze yemeği yanında tercih etmelisiniz. Koyun eti ile kuzu eti AB grubunun tüketeceği besinler arasında yer alırken Ayrıca domates bu grup için yine en iyi besinler arasında yer almaktadır.

Kan Grubu AB Olanlar Nasıl Beslenmelidir?

0 grubuna ait kişilerin beslenmesinde yağsız ve dondurulmamış olan her türlü kırmızı et ve beyaz et ve balık tüketilebilir. Özellikle kaçınmaları gereken besin ise buğdaydır. Çünkü buğday içinde bulunan glüten sizin kilo almanıza neden olurken aynı zamanda mide rahatsızlığı çekemenize de sebep olmaktadır. Metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız mutlaka bol bol deniz ürünleri, iyotlu tuz, kırmızı et, karaciğer, ıspanak ve brokoli gibi sağlıklı ve kan grubunuza destek besinleri tercih etmelisiniz. Ayrıca süt ve süt ürünlerini diyet listenizden çıkarmanız gerekmektedir, aksi halde yorgunluk ve stres sizin için kaçınılmaz olur. Vücudunuz için dışarıdan kalsiyum hapları almanız sizin kan grubunuzda ki beslenme düzenine uyum sağlamanızı kolaylaştırmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yağ Yakan Detoks Karışımı başlıklı makalemizde Yağ yakan detoks karışımı, yağ yakan karışım ve yağ yakıcı detokslar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz