ip atlayarak zayıflama

Güzel ve sıkı bir vücuda sahip olmak herkesin hayali olduğu için kimisi ip atlayarak kilo veriyor kimisi ise koşarak vücudunu forma sokmaya çalışıyor. Sizlerde eğer sağlıklı şekilde kilo vererek formunuzu korumak veya fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız ip atlayarak zayıflama yöntemi tam size göre. Üstelik ip atlamak sadece kilo verdirmiyor aynı zamanda vücudunuzdaki bütün kasları aktive ederek daha zinde bir yaşam sürmenizi sağlıyor. Zaten kilo sorunu artık estetik görüntünün kötü olmasının yanında ciddi sağlık problemlerine de yol açması nedeniyle kişinin yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu yüzden sizlerde kendinize uygun beslenme ve spor programı ile kilolarınızdan kurtulmayı her zaman hedefleyin.

İp Atlayarak Kaç Kilo Verilir?

Bu sorunun cevabı sizin nasıl spor yaptığınıza bağlı olduğundan dolayı; günlük kaç adet atladığınız ve hangi tempoda ip atladığınız önemli ayrıntı olacaktır. Örneğin siz 1 dakika boyunca ip atladığınızda 20 kalori yakmış olursunuz ve bu katlar temponuz artacağı için bağlantılı şekilde artacaktır. Yani 10 dakika boyunca hiç durmadan ip atladığınızda toplam 200 kalori yakarak ip atlayarak zayıflamaya başlarsınız. Ayrıca günlük ip atlama işini kademeli olarak artırdığınızda yaklaşık bir ay gibi sürede vücudunuz forma girmiş olduğunu göreceksiniz.ip atlayarak kilo verme

İp atlayarak kaç kilo verilir diye hale düşünüyorsanız eğer; 10 dakikada 200 kalori yada 20 dakikada 400 kalori yakarak haftada yaklaşık 2 kilo rahatlıkla verilebilir. Fakat bu durum yediklerinizi de belli ölçüde kısıtlayarak olur. Yediklerinizi abartıp nasıl olsa ip atlıyorum diye düşünürseniz bunun size hiç faydası olmaz. O yüzden düzenli beslenerek ve ip atlayarak zayıflamanın keyfini kısa sürede yapıyor olacaksınız.

İp Atlayarak Göbek Eritilir Mi?

İp atlamak vücudun bütün kaslarını çalıştırdığından dolayı; spor alanında bu görevi üstlenen nadir egzersizlerden biriside ip atlamaktır. Bunun nedeni ise hem zıplayarak hemde kol hareketlerinin aynı anda kullanılmasına bağlı olarak sırt, göğüs, ön ve arka kollar, karın, kalça ve basen, ön ve arka bacaklardaki kasların çalışmasıdır. İp atlayarak zayıflamak zaten eğlenceli spor olacağı için sıkılmadan devam edip vücudunuzu forma sokabilirsiniz.İp atlayarak göbek eritme işlemi için yine aynı tempoda ip atlayıp göbeğinizin daha sıkı olduğunu göreceksiniz. Göbek bölgesi zaten sarkmaya meyilli bir yapısı olduğundan dolayı ip atlama sporu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca mekik çekerek de yine göbek bölgesini rahatlıkla inceltebilirsiniz.ip atlayarak zayıflayanlar

İp Atlamak Bacak İnceltir Mi?

İp atlamanın bütün vücut kaslarını çalıştırdığını yukarıda da belirtmiştik. Evet düzenli ve sistemli şekilde ip atlamak bacak inceltir. Çünkü atlama esnasında bütün yük bacaklara verileceği için bacaklar esnek şekilde hareket ederek kasları çalıştırmış olacak sonucunda ise bacaklardaki yağlar parçalanıp ter yolu ile veya idrar ile dışarı atılacaktır. Görüldüğü gibi ip atlayarak zayıflama vücudun her yerinde rahatlıkla oluyor o nedenle sizlerde kilolarınızdan rahatsız oluyorsanız; düzenli beslenerek ve düzenli ip atlayarak kolay şekilde kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücüyle Zayıflama başlıklı makalemizde bilinçaltıyla zayıflama, düşünce gücüyle kilo verme püf noktaları ve düşüncenin gücü kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz