Hızlı Zayıflama Yöntemleri

hızlı zayıflamaHızlı zayıflama ile ilgili internet ortamında sayılamayacak kadar diyet programı var. Eğer adımları düzenli uygularsanız bu diyetlerden herhangi bir tanesi ile bile hızlı kilo verebilirsiniz. Diyetleri oluşturan kişiler bunlara değişik isimler verebiliyor. Kimisi bir haftada diyeti tamamladığınız için 7 gün diyor. Kimisi diyet sonunda harcadığınız kaloriye göre 1.100 kalori diyeti diyor, bazıları da sebze isimleri veriyor. Sizce bu diyetler gerçekten hızlı kilo verdiriyor mu? Bu sorudan daha önemli bir soru daha var; Bu diyetler sağlıklı mı? Şunu baştan söyleyelim, sizin internetten bulduğunuz bir diyet, başkalarına çok kilo verdirmiş olabilir ancak sizin vücudunuzda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bunun sebebi metabolizma ve organlarınızın farklı olmasıdır. Hızlı zayıflama yöntemleri, sizi zayıflatırken vücudunuzdan önemli şeyler kaybettirmemeli, sağlığınıza zarar vermemeli. Eğer zarar vermeye başladığını hissederseniz…  hemen bırakmalısınız. Hızlı zayıflama yolları ile yaratmanız gereken etki vücutta su ve kas kaybı değil, yağ kaybı yaşamanızdır. Kas ve su kaybederseniz ilerde vücudunuzun eski halini bile özleyebilirsiniz. Bunun sebebi kassız, susuz kalmış bir vücutta kemikler ön plana çıkar, deriniz sarkar ve vücudunuz aynada kötü gözükür.

 

En Hızlı Zayıflama Nasıl Sağlanır?

Sağlığımı etkilemeden hızlı zayıflamak istiyorum diyorsanız aşağıdaki tavsiyelerime uyabilirsiniz;

1) Akşam yemeğinizi normal vakitten daha erken bir zamanda yapın. Bu siz uyuyana kadar yediğiniz yiyecekleri yakmanızı sağlayacaktır. Ayrıca akşam yemeğinizi hafif yapın. Asla ve asla karnınızı doyurduktan hemen sonra yatmayın.

2) Şekerli besinlerden uzak durun, birçok kişi yemekten hemen sonra tatlı tüketir ama bu çok yanlıştır. Hem yemeğin üstüne yiyorsunuz hem de vücuda şeker alıyorsunuz. Bu kilo vermenize engel olur. Yemekten sonra tatlı besinler tüketmemelisiniz. Sadece tatlı değil, şeker içeren bazı meyvelerden de uzak durun.

3) Alkol kullanmayın, gazlı ve alkollü içecekler tükettiğinizde vücudunuzun yağları emme potansiyeli artar. Bunun yüzünden tükettiğiniz diğer besinlerdeki yağları yakmak yerine depolamaya başlarsınız. Bu da karın bölgenizde yağlanmaya sebep olur.

4) Peki, hangi sıvıları tüketmeliyiz? Akşam hariç diğer tüm öğün aralarında ılık su ve yeşil çay tüketmeye özen gösterin. Bu besinleri tüketmeniz midenizi rahatlatır.

5) Hangi egzersizleri yapmalıyız? Vücudunuzun en dinç ve enerjik olduğu saatler erken saatlerdir. Siz sabahları erken saatte uyanıp 30 dakikalık bir egzersiz yaparsanız güne zinde başlamış olursunuz. Erken kakmanın verdiği dinçlik ile bütün gününüz hareketli geçer.

Hızlı ZayıflamaGün içinde tükettiğiniz ama yağ kapasitesinin farkında olmadığınız “zararsız” görünen besinler size en büyük düşmanlardan biri diyebiliriz. En basitinden bir örnek vermek gerekirse halk arasında “pötibör bisküvi” diye adlandırılan küçük dikdörtgen bisküvilerin kalorisini incelerseniz sizi şaşırtacak derecede kaloriye sahip olduğunu anlarsınız. Öğünlerinizde tükettiğiniz yemeklerin porsiyonlarını yeterince düşük tutun. Tamamen doyana kadar yemeyin. Açlığınızı giderecek kadar besin tüketin. Zaten öğün arasında tüketeceğiniz hafif besinler açlığınızı bastıracaktır. Herkes bu plana uyarak hızlı kilo verebilir. Ama unutmayın, her şeyin fazlası zararlıdır. Programı abartmadan uygulayın.

En önemli etkeni sona bıraktım, merak etmişsinizdir belki. Bir ilaç değil, bir sebze değil, bize en çok gereken maddedir. O olmazsa yaşayamayız da zaten. Su hayatımızın en önemli sıvısıdır. Neredeyse yaşamsal faaliyetlerin hepsi suya ihtiyaç duyar. Yetişkin bir insanda su, vücutta %60 oranında bulunur. Bu yüzden vücudunuza besin alırken bu besinlerin yanında ana içeceğimiz suyu da belirli miktarda tüketmelisiniz. Hızlı zayıflama aşamasında metabolizmanızın yaktıklarını doğal yollarla atabilmek için suya ihtiyacınız var. Bunun için hücrelerinize yeterli miktarda su iletin. Örnek olarak günde 20 dakika spor yapan 90 kg bir kişinin bir günde tüketmesi gereken su miktarı 3 litredir. Bu değer yaklaşık 14 su bardağına eşdeğerdir. Son söz olarak herkes bu hızlı zayıflama planına uyarak fazla kilolarından çabucak kurtulabilir yalnız programı abartmadan uygulamanız gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum unutmayın her şeyde olduğu gibi diyetin de aşırısı sağlığınıza zarar verebilir.

Hızlı Zayıflama Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Sağlıklı Zayıflama

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

2 YORUMLAR

  1. […] ek olarak; zaman problemleri yaşayan kişiler için de ayrıca geliştirilmiş olan hızlı zayıflama sayesinde kısa zamanda istenilen kilolara erişimler sağlanabilmekte ve verilen kiloların tekrar […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz