Hızlı Zayıflatan Diyetler

30Hızlı Zayıflatan DiyetlerHızlı kilo verdiren diyetler özellikle düğünü olup da gelinliğin içine girmeye çalışan gelinlerin, yaza fit girmek isteyen bayanların veya önceden olan ama şimdi olmayan bir kıyafetin içine girmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği diyet türleridir. Tabi sadece o kişiler için hazırlanmış diyetler değildir. Kısa sürede zayıflamak isteyen kişiler, daha düşük kalorili olan hızlı kilo verdiren diyetler sayesinde istedikleri görünümü elde edebilirler. Tabi önemli olan hızlı bir şekilde kilo verdikten sonra verilen kiloları tekrar geri almamak için beslenmeye dikkat etmektir. Sizlere önermiş olduğumuz diyet listeleri hızlı kilo verdiren diyetlerdir. Farklı özelliklere ve farklı kalorilere sahip olan diyet programlarını isteğinize göre seçebilirsiniz.

 

En Hızlı Zayıflatan Diyetler

5 Günlük Yoğurt Diyeti

Hızlı kilo verdiren diyetler arasında yer alan yoğurt diyeti 5 gün gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık olarak 2 kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyet listesinin her öğününde.. bazı yiyecek veya içecekler yanında mutlaka yoğurt bulunmaktadır. Kısa sürede birkaç kilo fazlalığınızı vermenize yardımcı olacak diyetinizde bolca tüketeceğiniz 100 gram yağsız yoğurdun kalorisi yaklaşık olarak 36 kalori, tam yağlı 70 kalori, yarım yağlı yoğurt ise 45 kaloridir.

Zayıflamak istediğiniz kilo miktarı ve süreye göre tüketmek istediğiniz yoğurt çeşidini kendiniz seçebilirsiniz. Hızlı kilo verdiren diyetlerden biri olan yoğurt diyeti zayıflamanın yanında vücudunuz için birçok fayda daha sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi yoğurt detoks özelliği taşımaktadır. Bu nedenle bu süre içerisinde bolca yoğurt tüketeceğiniz için vücudunuz zararlı toksinlerden arındırılmış olacak. Bunun dışında yoğurt cildin temizlenip parlaklaşmasını, sindirim sisteminin düzenlenmesini, doyurucu bir besin olduğu için açlık hissinin uzun süre oluşmamasını sağlamaktadır. Hem besin değeri hem de sıvı bakımından zengin olan yoğurt metabolizmanın hızlanmasını ve bu şekilde kilo vermenin 5 günde hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Hızlı Kilo Vermek İçin 13 Etkili Yöntem

 

12 Günlük Meyve Diyeti – Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Her insanın sevdiği birçok meyve çeşidi vardır. Meyve içerdiği mineral, vitamin ve doğal şeker bakımından oldukça zengin ve insan vücuduna enerji sağlayan bir besindir. Hızlı kilo verdiren diyetler yapılırken en çok söylenen sorun az besin tüketildiği için yaşanan enerji düşüklüğüdür. Ancak meyve diyeti meyve ağırlıklı bir diyet programı olduğu için enerjiniz hiç düşmeyecektir. Meyve içerisinde bulunan doğal halde bulunan glikoz yani şeker vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Posa yani lifli yapıya sahip olan meyvelerin midede sindirimi uzun sürdüğü için uzun süre açlık hissi oluşmayacak ve hem acıkmadan hem de enerji düşüklüğü yaşamadan hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz. Hızlı kilo verdiren diyetler listemizde sizlere önereceğimiz 12 günlük meyve diyetimiz bağırsaklarınızın düzene girmesini ve sindirim sisteminizin çalışmasını desteklemektedir. Hızlı kilo verdiren diyetler listenize 12 günlük meyve diyetini de ekleyebilirsiniz.

 

1200 Kalorilik Diyet

Hızlı kilo verdiren diyetler farklı farklı kaloriler içermektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bir diğer diyet ise 1200 kalorilik diyet listesidir. Küçük bir kalori hesabıyla normalde gün içerisinde kaç kalori aldığınızı hesaplayabilirsiniz. Bir günde neler yediğinizi kâğıda yazın ve gün sonunda kalorilerine bakarak ortalama kaç kalori aldığınızı hesaplayın. 1200 kalorilik diyet programı hızlı bir şekilde zayıflamak için yapabileceğiniz bir diyettir. Hızlı kilo verdiren diyetler için metabolizmayı hızlandırıcı özellikte olmak çok önemlidir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Metabolizmayı Hızı Nasıl Arttırılır

1200 kalorilik diyet içerdiği besinler ve beslenme stili ile metabolizmanın hızlanmasını ve bu sayede hızlı bir şekilde kilo verimini sağlamaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi diyet listeleri ile spor birlikte yapılmalıdır. Hızlı kilo verdiren diyetler normal diyetlere göre biraz daha kısa sürede kilo verimi sağladığı gibi verilen kilo miktarını arttırmak için de bazı aktiviteler yapmak gereklidir. Sporun en rahat bir şekilde yapılabileceği beslenme şekline sahip olan 1200 kalorilik diyeti uygularken günde fazladan yapacağınız yarım saatlik yürüyüşler veya spor aktiviteleri haftada en az 1 kilo daha fazla zayıflamanızı sağlayacaktır.

 

Hızlı kilo verdiren diyetler elbette sadece bunlarla sınırlı değil. Bugüne kadar kaleme aldığımız makalelerden konuyla ilgili derlediğimiz aşağıdaki diyet türlerini de inceleyebilir kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz:

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz