Goji Berry Diyeti

Goji Berry DiyetiGoji berry son zamanlarda zayıflamaya yardımcı olarak kullanılan bir meyve. Bir diğer adı ile de bahsetmek gerekirse kurt üzümü. Oldukça parlak kırmızı renkte bir meyve. Kuruduğunda tam olarak üzüme benzeyen tadı da hem tatlı hem ekşi olan oldukça farklı bir lezzete sahip. Goji berry fazlaca yetiştiği ülkelerdeki insanlarca sıklıkla tüketilen ve çok sevilen bir meyve. Yapılan araştırmalar sonucunda da goji berry tüketen bu insanların ortalamanın üzerinde bir yaşam sürelerinin olduğu tespit edilmiş ve oldukça formda bir vücuda sahip oldukları gözlemlenmiş.

Goji berry bu sayede tüm dünyada popülaritesini arttırarak hızla yaygınlaşmaya başladı. Ayrıca goji berry yalnızca ömrü uzatmak ve formda kalmayı sağlamanın dışında büyüme hormonunu tetikleyerek özellikle çocuk ve ergenlik çağındaki gençler için oldukça önemlidir. Ayrıca.. tüm gün stres altında çalışıyorsanız da yine size çok iyi gelecek ve stres seviyenizi azaltmaya yardımcı olacaktır. Kalp sağlığı için de çok faydalı olan kan dolaşımının arttırılmasında da oldukça önemlidir. Sayamadığımız pek çok konuda vücuda faydalı olan bu minik mucize şu sıralarda ülkemizde genellikle zayıflamak için tercih ediliyor. Hızlı kilo verirken pek çok yönü ile de sağlığınızı koruyan ve yaşam seviyenizi üst sınıflara çıkaran bu kırmızı küçük lezzetler ile nasıl daha hızlı daha kolay ve daha etkili formda kalıp zayıflayacaksınız?

 

Goji Berry Fiyatı

Kilo vermek amacıyla tüketeceğiniz goji berry için ideal miktar günlük bir avuç kadar olmalıdır. Dilerseniz bu bir avuç meyveyi ikiye bölüp ara öğün şeklinde yoğurda ekleyerek daha fazla lezzetlenmesini sağlayabilir ya da diğer kuru meyveler ile tüketebilirsiniz. Daha fazlasının kullanılması sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmese bile kilo vermek isteyen kişiler için uzmanların belirttiği miktarın dışına çıkılmaması etkisi açısından önem taşımaktadır.  Fiyat bakımından satıldığı yerler arasında değişiklikler olsa da kilogram başı ortalama fiyatı 90 ile 130 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Goji Berry Zararları

Diyet yapanlar için bir negatif özellik olduğu için her kesimden tercih edilemiyor. Fakat satın alabilecek durumda iseniz uzmanların dikkat çekmek istediği bir diğer şey ise açıkta satılan goji berry ve bunların zararlarıdır. Çok fazla açıkta kaldıkları için yarardan çok zarar getireceği belirtilen bu satış şeklini kesinlikle uzmanlar tavsiye etmiyor. Bunun yerine paketlenmiş ve sağlık bakanlığı onayı almış ürünlerin tercih edilmesini öneriyorlar. Bunun dışında fazla tüketimi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

 

Goji Berry Nasıl Kullanılır?

Goji berry ile fazla kilolardan kurtulma şekillerini kendiniz de belirleyebilirsiniz. Dilerseniz çayını yapıp demleyerek önce demlenmiş halinden fayda sağlar sonrasında ise demlenmiş olan taneli meyveleri lifleri için tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra salatalarınıza veya veya müsli içine ekleyerekte tüketebilirsiniz. Goji berry üzümü her şekilde fayda sağlamakla birlikte mümkünse kurutulmuş değil yaş meyve olarak tüketmeniz daha çok tavsiye ediliyor. Goji berry ile diyete başlamadan önce doktorunuzla konuşabilir hangi şekillerde kullanmanızın sizin vücudunuz için daha iyi etki edeceğini öğrenebilirsiniz. Özellikle “ne kadar yemeliyim” sorusu ile ilgili çok farklı söylemler olsa da en ideal günlük tüketim miktarı 2 yemek kaşığı kadardır. Belirtmek ve önermek istediğimiz bir diğer etken ise diyetinizi nasıl yapmaya karar verirseniz verin hayatınıza mutlaka egzersiz yapma alışkanlığını da ekleyin. Bu şekilde yaşam koşullarınızı düzeltebilir, stresten kurtulabilir ve daha sıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz.  

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz