Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama YöntemleriKolay yollarla hem kendinizi çok yormadan hem de etkili ve basit bir şekilde zayıflamak istiyor musunuz? Eğer sizin de böyle bir isteğiniz varsa harika etkisi olan zayıflama tekniklerini sizlerle paylaşalım. Bu zayıflama yöntemleri öncelikle sizi ciddi anlamda değişiklikler yapmaya zorlamayacak, hareket yoğunluğunuzu değiştirmeyecek ve zaman yaratmanıza sebep olmayacak. Kısa sürede etkili bir biçimde zayıflama teknikleri önerilerimize bayılacaksınız.

En kısa sürede siz de bu zayıflama tekniklerini hayatınıza adapte edin. Böylece hem bu basit yöntemleri kullanarak etkili bir şekilde kilo verecek hem de konforunuzdan fazlaca bir şey kaybetmeyeceksiniz. İşte size en basit 7 yöntem ile hızlı zayıflama teknikleri:

 

7 Adımda Kolayca Zayıflayın

1) Yemeklerinizi hazırladınız ve servis ettiniz. Sofranız harika görünüyor öyle değil mi? Bu adımdan sonra genellikle ya televizyonu açarsınız ya bilgisayarınızı ya da herhangi bir elektronik cihazınızdan video. Fakat hayır bunu yapmamalısınız. Bu bizim ilk kuralımız. Çünkü her hangi başka bir şey ile ilgilenirken yemek yemek fazlaca tüketeceğiniz için size daha fazla kalori aldırır. Bunun sebebi ise dikkatinizin dağılması ve beyninizin doyduğunuz sinyalini algılamamasıdır. Bu yüzdendir ki ilk adımımız yemeğimizi yerken sadece yemek ile ilgilenmek. Belki arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet edebilir, günün kritiğini yapabilirsiniz. Bu sayede eski alışkanlıklarınızı özlemez, bu yeni yemek yeme şeklini hızlıca hayatınıza adapte edebilirsiniz.

2) Hiç dikkat ettiniz mi ne kadar da hızlı geçiriyoruz öğünlerimizi. Hiç tadına varmadan ve damak tadımızı oluşturmadan. Örneğin neden sadece yemeklerimize tuzdan başka bir şey eklemiyoruz. Mesela her öğüne kırmızı toz veya pul biber eklemek gibi. Her ne kadar acı yemek iştahı açar yalanı çok popüler olsa da bunun doğrusu acı yemenin beyne tokluk sinyali gönderdiğidir. Acı yemenin dışında belki yemeklerinizi kimyon ile tatlandırabilirsiniz. Kimyon hem çok hoş kokulu hem de hazmı kolaylaştıran bir baharat türüdür.

3) Hızlı yemek tüketmek demişken sadece damak tadından bahsetmek eksik olur. Çünkü sanki ardımızdan atlı kovalıyormuşcasına dakikalar içinde yemek yemeye biz ne zaman alıştık? İş hayatı, stres ve hayata yetişme karmaşası yüzünden neredeyse çiğnemeden yutar olduk yemekleri. Hiç tabağınızı 5 dakikadan daha uzun bir sürede bitirdiniz mi? Bu soruya cevap olarak eminiz ki pek çoğunuz hayır dediniz. O zaman her bir lokma için en az iki sefer soluklanın ve her lokmayı en az yedi defa çiğneyin. Bu sayede daha güzel öğüttüğünüz parçalar midenizi yormadan hemen sindirilme işlemine geçer ve vücuttan daha hızlı atılır. Bu da elbette ki vücudunuzdaki şişkinliğin oluşmasını engelleyerek daha hızlı bir şekilde forma girmenizi destekler.

4) Sofrada kendinizi başkalarının yedikleri ile kıyaslamayın. Bu durum genellikle arkadaşlar ile çıkılan akşam yemeklerinde oluyor. Bu hatayı da en çok erkekler yapıyor. Farkında olmadan karşıdakinin yediğinden fazlasını sohbet arasında tüketen erkekler alması gerekenden fazla kalori alarak vücutlarını fazla kilolar ile tanıştırabiliyor. Bunu önlemek adına ya daha bilinçli bir tüketici olmak için dost meclislerine biraz ara verin ya da kendinizi mutlaka kontrol edin.

5) Akıllı cihazlar döneminde olmak harika bir şans öyle değil mi? O halde bu cihazları biraz da kilo vermek amaçlı kullanmalıyız. İlk ipucumuz bir yemek günlüğü oluşturmak. Gün içerisinde yediğiniz ne varsa kaydedin ve ne zaman ki acıktığınızı hissettiniz o zaman açıp bu günlüğü okuyun. Daha fazla acıkmak için değil elbette, kendinizi frenlemek için. O gün ipin ucunu kaçırmışsanız sakın hemen yemek yemeyin. Onun yerine birkaç kuru meyve ve bir iki tane ceviz yiyerek iştah kesme yöntemlerini uygulayın.

6) Pek çok yemek firması maalesef ki kalori oranlarını %35 oranında daha az gösteriyorlar. Bu yüzden dışarıdan yemek sipariş ederken veya dışarıya yemek yemeye çıktığınızda bu hileyi göz ardı etmeyin.

7) İtiraf edin ki evinizde hiç te öyle oturarak derli toplu yemek yemiyorsunuz. Çoğu zaman uzanarak, ayakları uzatarak tabiri caizse yayarak yemek yiyoruz. Bu alışkanlığınızı terk etmeniz halinde zayıflama tekniklerinin en önemli adımlarından birisini atmış olacaksınız.

 

Zayıflama teknikleri önerilerimiz bu kadardı. Siz de hayatınızdaki kolay değiştirilebilir yemek yeme alışkanlıklarınızı farklılaştırarak zayıflama teknikleri günlüğünüze yeni faydalı notlar ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz