ekmek ve şekeri keserek zayıflama

Fazla kiloya bağlı olarak gelişen obezite çağımızın en önemli sağlık sorunları arasında yer alıyor. Özellikle bayanlarda sağlık sorunlarının yanı sıra estetik kaygılarında yoğun şekilde yaşanmasına neden olan fazla kilolarınızdan kurtulmak için ekmek ve şekeri keserek zayıflamak mümkün. Hatta ilk aylarda ciddi kilo verilmesini sağlayan ekmek yemeden kilo verme yöntemi son zamanlarda sıklıkla uygulanarak çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Ekmek yemeden, şekeri hayatınızdan çıkararak ve düzenli şekilde spor yaparak 1 ayda bünyenize göre 4 ile 6 kilo arasında rahatlıkla zayıflayabilirsiniz.

Ekmek Ve Şekeri Keserek Haftada Kaç Kilo Verilir?

Ekmek ve şekeri keserek zayıflamak için ilk yapmanız gereken yöntem bu işlemi kademeli olarak yapmaktır. Yani birden kesmek yerine günden güne yavaş yavaş ekmeği ve şekeri keserseniz hem bünyeniz bu yönteme kolay alışır hemde daha sağlıklı kilo vermeye başlarsınız. Burada altını çizmekte fayda var ki ekmek ve şekeri keserek zayıflarken makarna ile pilavı yerken de yine ölçülü davranmanız gerekmektedir. Aksi halde kilo vermek yerine sabit kiloda kalırsınız. Çünkü bildiğiniz gibi makarna ve pirinçte tahıl grubunda yer alarak anlık tokluk hissi oluşturur. Bu yüzden bu tarz karbonhidrattan zengin besinler yerine protein ağırlıklı beslenerek aynı zamanda ekmek ve şekeri keserek haftada 1 ile 2 kilo arasında rahatlıkla verebilirsiniz.ekmek keserek zayiflama

Ekmeği Bırakarak Kilo Verenler Bunu Nasıl Yaptı?

Ekmeği bırakarak kilo verenler genelde protein ve sebze ağırlıklı beslendikleri için kısa zamanda sonuçlarını almışlardır. Zaten protein besinler et ve et ürünlerinde, yumurta ve deniz ürünlerinde bolca bulunduğu için günlük bir öğünde bu besinlerden tüketerek kilo verme hızınızı yükseltmiş olursunuz. Ayrıca ekmeği bırakarak kilo verme için günlük yemeklerinizden kısmadan devam edebilir sadece ekmeği ve şekeri hayatınızdan çıkararak normal beslenmenize devam edebilirsiniz.

Sizlerde ekmek olmadan yaşayamam diyen grup içindeyseniz yapmanız gereken sadece ekmeğin yerine ekmek görevi üstlenecek besin tüketmektir. Bu besini kendiniz zaten sevdiğiniz beslenme şeklinden kolayca oluşturarak hayatınıza devam ederek aynı zamanda rahat şekilde zayıflamış olursunuz. Örneğin canınız ekmek arası peynir istediğinde kırmızı etli biber veya yeşillik arasına peynir koyarak hem ekmek yememiş hemde kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan İp Atlamak Kilo Verdirir Mi? başlıklı makalemizde ip atlamak zayıflatır mı, ip atlayarak kilo verenler ve ip atlayarak zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz