Dukan Diyeti Listesi

35 yıllık klinik deneyleri ve binlerce hasta üzerinde yapılan incelemeler sonucu dukan diyeti listesi Fransız Doktor Pierre Dukan tarafından hazırlanmış bir çalışmanın ürünüdür. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından uygulanan dukan diyeti ülkemizde de yüz binler tarafından uygulanmış ve hiç bir olumsuz sonuç görülmemiştir ancak şuna dikkat edilmelidir ki hiçbir zaman dukan diyeti ile şu kadar günde zayıflarsınız gibi bir söylemde bulunulamaz. İnternette sınırsız sayıda dolaşan dukan diyeti listesi başlıklı yazı altında önerilen diyet listesini kullanmanız pek önerilmemektedir. Çünkü dukan diyet listesi diye bir şey yoktur. Bunun yerine Doktor Pierre Dukan tarafından hazırlanmış kitap incelenerek ve hangi evreye uygunsanız ona göre diyet tablonuzu oluşturup, Dukan Diyeti Listesidukan diyeti listesini elde etmiş olursunuz. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlar elde etmeniz mümkün. Dukan diyeti bilinenin aksine kısa süreli bir diyet türü değildir. Bu diyete başladığınız anda uzun süreler hatta mümkünse sürekli bu diyete bağımlı kalmalısınız.

Dukan Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanmalı?

Özellikle dukan diyeti listesi adı altında sosyal ağlar başta olmak üzere yüzlerce sitede binlerce liste bulunmaktadır. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi böyle bir liste yoktur ve… kitapta bulunan teste göre kendi listenizi oluşturmanız gerekmektedir. Yani oluşturulmuş onca liste dukan diyeti değil protein diyeti kategorisine sokulabilir. Bir protein diyetinin de kilo vermeniz için ne tür yararı veya zararı olur konusunda herhangi bir şey söyleyemiyorum. Bu nedenle dukan diyeti yapmaya karar vermişseniz bir diyetisyenden veya sadece kaliteli platformlardan bilgi almalısınız. Dukan diyeti için bilinmesi gereken en önemli faktör ise 18 yaşı altında veya hamile iseniz, bu diyeti uygulamanız sağlığınız açısından zararlı olabilir. Bu nedenle diyetisyeninizle görüşmeniz gerekmektedir. Dukan diyeti ile sağlıklı bir şekilde zayıflamaya karar vermişseniz ne olursa olsun size önerilen her şartı yerine getirmelisiniz. Diyete başlamadan önce hangi evre ile diyete başlamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Dukan diyeti için seyir evresi ve atak evresi olarak iki evre bulunmakta ve bu evrelere uygun yemeklerden istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Yalnız kitapta yer alan yemek tarifleri Fransız kültürüne uygun olması nedeni ile bazı sorunlar yaşamanız mümkün. Fakat bunun içinde örneğin dukan diyeti seyir evresi yemek tariflerini aratıp, uygun damak tadınıza en uygun yemekleri seçebilirsiniz. Bu şekilde size en uygun dukan diyeti listesini oluşturmuş olursunuz. Seçilen evreye göre yemek türü çok fazla çeşitli olması nedeni ile bu diyeti uzun zaman bıkmadan uygulamanız mümkündür. Bu sayede istenmeyen kilolarınızdan kurtulmanızda sizlere büyük faydası olacaktır. Ayrıca oluşturduğunuz dukan diyeti listesine bağımlılığınızı bırakmadan sürekli devam ettiğiniz takdirde istenilen kilolara ulaşılabilir.

 

Dukan Diyeti Listesi Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Diyet Programı

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz