Doğum Sonrası Kilo Vermek

Doğum Sonrası Kilo VermekHamilelik döneminde pek çok anne adayının ortak problemlerinden bir tanesi hızlı kilo almak ve alınan kiloların hamilelik döneminden sonra verilememesidir.  Elbette ki hamilelik döneminizde kilo almanız çok normal ve almalısınız da. Fakat hamilelik sona erdiğinde bebeğinizi en iyi şekilde doyurabilmek için de normalden fazla yemek yemek zorundasınız. Fakat artık doğum sonrası kilo verme dönemindesiniz. Doğum sonrasında kilo verme durumu çoğu zaman annelerin aklına farklı sorular düşürmektedir. Bunlardan bir tanesi de “kilo vermek isterken ya bebeğim aç kalırsa?” sorusudur. Doğum sonrası kilo verme konusu size bebeğinizi aç bırakacak kadar sıkı bir diyet yaptırmamalı. Bu durumu zaten siz hissedecek ve göreceksiniz. Şayet bebeğiniz doymuyorsa mutlaka süt arttıran gıdalar tüketmeye devam edin.Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri

Doğum sonrasında kilo vermek için yapmanız gereken şey.. yediklerinize dikkat etmekten geçiyor. Örnek vermek gerekirse çok fazla hamur işi tüketmemekte fayda var. Bunun yerine daha farklı besinler tüketerek kilo vermeye başlayabilirsiniz.  Ayrıca ev içinde küçük egzersizlere başlayabilir bu sayede varsa sarkmalarınız da toparlanmaya ve karın bölgelerinizdeki yağlar yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Özellikle doğum sonrası kilo verme çabası içerisindeki annelere egzersiz öncesi mutlaka vücutlarının en fazla çatlak olan bölgelerinde toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özellikli vücut losyonları ile bakım yapmalarını önermekteyiz. Tüm bunların yanı sıra bol su tüketmek hem anne sütünü arttırır hem de vücudunuzdan fazla kilolarınızın atımı kolaylaştırır.

Bebeğinizi emzirmek ortalama olarak günde size 500 ile 900 kalori yaktırmaktadır. Tek başına bu bile sizi formda tutacak bir işlem. Bu yüzden yeni doğum yapmış annelerin hepsine bebeklerini sıkça emzirmelerini önermekteyiz. Bunun yanı sıra spor yapmak veya egzersiz yapmakta hızlıca kilo vermenizi sağlayacaktır.

Doğum sonrasında hızlı kilo vermek eminiz ki tüm annelerin en çok istediği şeylerden bir tanesi. Bunun için hem karın hem bel hem de kalça eriten egzersizler bulunmaktadır. Bunun dışında tempolu yürüyüş yapmakta hızlı kalori yaktığı için doğum sonrasında kolayca kilo vermenizi destekleyecektir. Her şeyden önce kendinizi doğum sonrası kilo verme için strese sokmamanız gerekiyor. Bu şekilde stres olduğunuz zaman pek çok şeyin dengesi bozulur ve yapmak istediklerinizi de yapmak istemez hale gelirsiniz. Bu durumda hem siz hem de bebeğiniz kötü anlamda etkilenecektir. Rahat olun gerekli adımları uygulayın gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz