Beslenme Hataları

Beslenme HatalarıGünümüzde zayıflama adı altında yapılan davranışların olumsuz sonuçlar doğurabileceğini biliyor muydunuz? Zayıflama uğruna yapılan beslenme yanlışları kilo vermenin aksine vücudun daha da yağlanmasına sebep olmakta. Yapılan hataları telafi etmek her zamanki gibi sizin elinizde. Konuyla ilgili en çok yapılan hataları liste halinde sizlere sunuyoruz. Beslenme yanlışları, hızlı ve etkin kilo verme süreçlerinde dikkate almanız gereken en önemli faktördür! Buna dikkat edip özen göstermeye karar verdiğiniz takdirde, hayalinizdeki vücuda kavuşmak için en büyük adımı atmış olacağınızı söylemek isteriz. Aşağıda paylaşacağımız listede yer alan beslenme yanlışlarından sizde de varsa.. sağlıklı zayıflama adına bu alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmekte. Konuyla ilgili çözüm yollarını da sizler için ayrıca paylaşacağız.

Düzensiz Beslenmek mi? Asla!

Bir diyet programı uygulanıyor. İlk başları o kadar üzerine düşülüp dikkat ediliyor ki programa dakikası dakikasına uyuluyor.  Sonrasında ise olacaklar malum. Bitmeyen, yarım kalmış bir diyet programı ve vücudunuzun alt üst olması. Vücudunuzdaki kilo alma durumu dengesiz beslenmeden kaynaklı olabilirken siz üzerine bir de dengesiz bir diyet hazırlayıp diyeti yarıda kesince daha çok kilo almanıza bile sebep olabiliyor.

Her Diyeti Denemeyin!

Kulaktan dolma söylemlere itimat göstermeyiniz. İnternet üzerinde dolaşan binlerce diyet programları mevcut. Sizin ile başkasının vücut yapısı, yağ oranı neden kilo aldığı ve yapmış olduğu egzersiz yahut da kilosu gibi özellikler farklı olacağından onların uyguladıkları aynı etkiyi sizin vücudunuzda göstermeyebilir. Zayıflama Yöntemlerim olarak paylaştığımız diyet listeleri ve yöntemler mümkün mertebe çoğu kesimin uygulayabileceği şekildedir ancak buna rağmen şunu belirtmekle yükümlüyüz ki; aşırı kiloluysanız veya herhangi bir sağlık probleminiz varsa uzman desteği almanız son derece önemli olacaktır. Beslenme yanlışlarının başında gelen diğer konuları ise kısa başlıklar halinde liste olarak sizlere sunuyoruz.

Sık Yapılan Beslenme Yanlışları

  • Akşam yemeği yemeyip, yalnızca meyve yiyerek yatmak.
  • Uzun süre aç kalmak? Kulağa hiç cazip gelmiyor. Bizce de uzun süre aç kalmak gibi bir hata yapmayınız. Vücudunuzu bir anda kıtlığa girmiş gibi protein, yağ, vitamin ve mineralsiz bırakmak zararlıdır. Aksi takdirde hastalanma riskiniz mevcuttur. Bu riski göze almanızı önermiyoruz çünkü yüksek ihtimal ile o risk gerçekleşecektir.
  • Beslenme yanlışlarının başında gelen bir diğer hata ise, ara öğünleri iptal etmek. Uzman diyetisyen tarafından yaptırmış olduğunuz diyete bakın. Ara öğün konulmuş o diyete. Bu kadar önemliyken o ara öğün yapılacak! En az kalorili ara öğün seçenekleri için 100 kalorilik atıştırmalıklar makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.
  • Light kola kilo mu aldırır? Bu düşünce beslenme yanlışları konusu altında incelenen hataların başında gelebiliyor.  Fazla miktarda tükettiğiniz her light ürün sizlere zarar olarak geri gelecektir emin olun. O yüzden light ürünleri kilo aldırmaz düşüncesiyle fazla şekilde tüketmeyiniz.
  • Güne kahvaltısız başlamak. Beslenme yanlışlarının başında geliyor denilebilir. Bu yüzden güne kahvaltısız başlayan insanlar hem fiziksel hem de psikolojik açından güne 1-0 geriden başlamaktadır. Kaldı ki artık “ne yiyeceğim” konusunda çözümsüz de değilsiniz. Diyetsiz zayıflatan kahvaltı seçenekleri burada.

Yukarıda beslenme yanlışları konusu altında incelenen hataların en önemlilerini sıraladık. Buna benzer zayıflama hataları ve çözüm yollarını görmek isterseniz web sitemizde bulunan birçok yöntemden birini uygulayabilirsiniz. Fazla kilolar bugün Türkiye’nin en önemli sağlık gerçeklerinden biriyse ve insanlar fazla kilolarından kurtulmak için debeleniyorsa, başarıya ulaşamıyorsa burada en büyük etkenlerden birisidir beslenme yanlışları. İyi ve sağlıklı bir menü, iyi bir beslenme anlayışı hem sağlığınızı hem de hayatınızı pozitif yönde etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz