Diyet yaparken oldukça zor aşamalardan biri de su içmektir. Özellikle su içmeyi sevmeyenler için diyet esnasında yeteri kadar su tüketimi zor bir dönem olacaktır. Su içerisine katılacak olan bazı malzemeler hem detoks etkisi yapacaktır hem de suyun lezzetini arttıracaktır.

Su insan vücudunun büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Günlük tüketilmesi gereken su miktarı organların çalışmasında oldukça etkilidir. Suyun önemi insan hayatında fazla olduğu için su içmeye kendinizi zorlamak durumunda kalabilirsiniz.

Bazı diyet aşamalarında detoks uygulaması vücudun uyarılması için gerekli olacaktır. Bu durumda vücut yağ yakmaya başladığında yeteri kadar suyun vücuda alınması parçalanan yağlarında idrar yolu ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Detoks uygulaması yapmak için suyunuza maydanoz, çubuk tarçın, limon, nane ya da bir dilim elma atarak işe koyulabilirsiniz. Bu malzemeler suyun içerisinde bekletilerek hem ödemin vücutta atılmasına hem de suyun sıvı miktarının yeteri kadar vücudua alınmasına yardımcı olur. Vücut zaman zaman arınma ve temizlenmeye ihtiyaç duyar. Bunu detoks suları yaparak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Su içerisine çubuk tarçın eklenerek insülin direncini kontrol altına alıp sık sık acıkma hissini yarıya indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çubuk tarçın tansiyon düzenleyici olduğundan su ile beraber tansiyonunuzun da normal seyirde olmasına yardımcı olur.

Nane ve limonlu su, özellikle vücudun temizlenmesi için muhteşem bir ikili olmaktadır. Limonun yağ yakıcı özelliği ile spor yaparken yakılan yağlar düzenli bir şekilde vücuttan atılır. Bunun yanı sıra nane zindelik verdiğinden diyet esnasındaki yorgun ve halsizlik hissi ortadan kalmış olur.

Maydanoz güçlü bir ödem söktürücüdür. Bir şişe su içerisine atılmış olan maydanozlar vücutta çok fazla su birikiminin olmasını engeller. Böylece ödem için ekstra bir şey kullanmanıza gerek kalmaz. Limonlu maydanozlu suyu günlük hayatınızda tüketerek daha sağlıklı olabilirsiniz.

Şişe içerisine atılmış olan bir dilim elma kabızlık sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Diyet yaparken sıkça rastlanılan kabızlık sorunu bu şekilde evde hazırlayacağınız doğal detoks suyu ile beraber ortandan kaldırılmış olur. Kabızlığın sebeplerinden biri olan susuzluk giderilerek elma ile beraber sorun çözülmüş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz