Diyet ve Spor Yapmadan ZayıflamaHerhangi bir nedenden dolayı istenmeyen kilolara sahipseniz, hareket alanınızı kısıtlayan, beraberinde birçok sağlık sorununu ortaya çıkaran fazla kilolardan kurtulmak için bugün sizlere spor yapmadan zayıflama yöntemleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. 10 adımda anlatacağımız zayıflama yöntemleri kolaylıkla uygulayabileceğiniz oldukça basit yöntemlerden oluşmaktadır. Eğer günlerinizi, saatlerinizi spor salonlarında geçirmek istemiyorsanız, aç kalacağınız diyetler uygulamak istemiyorsanız sizlere bahsedeceğimiz şu 10 zayıflama yöntemine göz atabilirsiniz.

10 Adımda Kolay Zayıflama

1) İnsan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden birinin su olduğunu hepimiz biliyoruz. Su aynı zamanda kilo vermek için de oldukça etkilidir. Bundan sonra her yemekten önce en az.. 1 bardak olmak üzere su içmeniz gerekmektedir. Vücudunuzun su ihtiyacını giderebileceğiniz gibi aynı zamanda midenizde yer kapladığı için çok yemek yemenizin de önüne geçecektir.

2) Öğünlerinize küçük değişiklikler yapmak da zayıflamanızda etkili olacaktır. Zayıflama yöntemleri içinde olan bu maddemizde örneğin ağır yağlı soslar kullanarak yaptığınız salatalarınıza sadece sirke dökmeniz bir öğünde en azından 80 kalori daha az almanızı sağlayacaktır. Bunun dışında eğer bir ara öğününüzde kurutulmuş meyve yiyorsanız bunun yerine taze meyveler yemeniz aldığınız kaloriyi azaltacaktır.

3) Zayıflama yöntemleri arasında şeker ihtiyacınızı giderebilmeniz için söyleyeceğimiz bu maddemiz tatlı olarak siyah çikolata yemeniz gerektiğidir. Canınız pastalar, şerbetli tatlılar çektiği zaman bunu en iyi şekilde giderebileceğiniz besinler ya bitter çikolata ya da meyvedir.

4) Zayıflama yöntemleri içerisinde dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta yediğiniz yemeklerin porsiyon miktarıdır. Kendinize küçük bir tabak ayarlayın ve her zamankinden daha küçük porsiyonlar da yemek tüketin.

5) Bu süreç içerisinde daha fazla hareket etmeniz gerekmektedir. Belki bir spor salonuna gitmiyor olabilirsiniz ancak amacınız her zamankinden daha fazla hareket etmek olmalıdır. Bunun için iş yeriniz yakındaysa yürüyerek gidebilir, otobüsten bir durak önce inip yürüyerek gidebilir, asansör yerine merdivenleri tercih edebilirsiniz. Bütün bunlar daha fazla kalori harcamanızı ve düşündüğünüzden daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır.

6) Kilo vermek için en iyi yöntemler arasında en önemlilerden birisi de içtiğiniz içeceklerdir. Yani meyve suyu, kola, gazoz kısacası asitli ve şekerli içecekler tahmin ettiğinizden çok daha fazla kalori almanıza sebep olacaktır. Bu nedenle doğal meyve suları hazırlayabilir veya suyunuzu tatlandıran limon, salatalık gibi şeylerle içebilirsiniz. Bu süreçte bol bol su içmek en sağlıklı seçim olacaktır.

7) Önemli zayıflama yöntemleri içerisinde olan bu maddemizde uzun süre aç kalmamanız gerekiyor. Biraz açlık iyidir ancak uzun bir süre kurt gibi acıkıp sonrasında daha fazla yiyeceğiniz için kalori almanıza neden olur. Uzun süre aç kalmak kan şekerinizin düşmesine ve daha çok yemenize sebebiyet vereceği için düzenli ve dengeli beslenmek gereklidir.

8) Zayıflama yöntemleri içinde atıştırmalık olarak tüketmeniz gereken besinler vardır. Öğününüze zaman varsa acıkmaya başladıysanız onu sindirmek için cips, bisküvi gibi kalorisi yüksek besinler yerine protein ağırlıklı veya lif oranı yüksek besinler tüketmelisiniz. Örneğin, tam tahıllı ekmek, yağsız patlamış mısır veya yoğurt hem tok tutan hem de yararlı besinlerdendir.

9) Yemek saatleri için zayıflama yöntemleri içerisinde çokça bahsettiğimiz konulardan olan akşam yemeği saati çok geç vakitlerde olmamalıdır. En geç saat 6-7 gibi akşam yemeğinizi yemeye özen göstermelisiniz. Geç saatlerde yenen akşam yemeği o saatlerde kalori harcanması düşük olacağı için kilo alımına sebep olmaktadır.

10) Eğer gün içerisinde dengesiz ve az uykunuz varsa kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Uygulayacağınız bu zayıflama yöntemleri dışında uykunuza çok dikkat etmelisiniz. Uyuduğunuz süre içerisinde hem beslenmediğiniz için kalori almayacak hem de uyurken vücudunuz enerji harcadığı için enerji kaybedeceksiniz. Özellikle akşam yemeğinizi erken saatlerde yiyip aç karnına uyduğunuzda kalori kaybı daha fazla olacaktır.

Sizlere saydığımız bu 10 zayıflama yöntemi oldukça küçük ve basit gözükse de birkaç kilo fazlalıklarınızdan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu dönem içerisinde amacınız her zamankinden daha az yiyip, her zamankinden daha fazla hareket etmek olmalıdır. Bu metot kısa sürede vücudunuzda gözle görülür derecede farklılıklar oluşmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz