Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama YöntemleriFazla kilolarında şikâyetçi her insan fit bir görünüme sahip olmak, bölgesel zayıflama yöntemleri ile yağlarının vücudunda oranlı bir şekilde yok olmasını sağlamak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister. Bu istekler bazen hayal olarak kalır bazen de çaba ve istek sayesinde istenilen görünüme rahatlıkla ulaşılabilir. Sizlerde fazla kilolarınızdan rahatsızsanız ve zayıflamak için son derece kararlı ve sabırlı iseniz istediğiniz görünüme kavuşmanız hiç de zor değildir. Bölgesel zayıflama yöntemleri ve sabırlı yapınız sayesinde vücudunuzun her yerinde oranlı bir şekilde yağ yakabilir ve baştan aşağı yağsız bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sizlere anlatacağım bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde sadece vücudunuzun belli bir yerinde değil her yerinde yağ yakımı yapabilecek ve kaslarınızın çalışmasını sağlayarak yağlarınızın yakılmasının yanında hem de kaslı bir görünüme sahip olabileceksiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri temelini oluşturan egzersiz hareketleri evinizde veya bahçenizde rahatlıkla yapabileceğiniz ve herhangi bir malzemeye gerek duymadan, gün içerisinde hazırladığınız setler halinde düzenli ve doğru bir şekilde yaptığınızda.. kısa sürede kendinizde olan farklılıkları görebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Diyet

Eğer zayıflamak ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız öncelikle zayıflamaya dayalı, sağlıklı bir diyet oluşturarak düzenli bir şekilde uygulayıp, hayal ettiğiniz görünüme ulaşana kadar ve sonrasında da devam etmelisiniz. Diyetiniz zayıflamanızın büyük bir bölümünü oluşturabilir ancak bölgesel olarak yağlanmaların giderilmesinde etkili olamayabilir. Bu durumda yaptığınız diyet ve spor sayesinde ideal kilonuza yaklaşıp aynı zamanda sizlere anlatacağım bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde olan hareketleri uygularsanız vücudunuzun her hangi bir yerindeki fazla yağlardan da kurtulabilirsiniz. Vücudunuzun belirli bölgelerinde oluşan fazla yağlanmayı gidermek için o bölgenin egzersizini daha çok yaparak giderebilirsiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri genellikle bildiğimiz egzersiz hareketlerinden oluşmaktadır. Ancak hareketleri doğru bir şekilde yapabilirseniz faydası olacaktır. Karnınızda fazla yağlanma var ise ve karın bölgenizdeki yağları eritmek ve kasa çevirmek istiyorsanız mekik çekme hareketini düzenli setler halinde ve doğru bir şekilde yapmalısınız. Aynı zamanda omuz ve bacaklarınızdaki kaslarında aktifliğini artırmasını sağlayan şınav çekme hareketi yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Şınav çekme hareketini yapmak için pozisyon alınız ve kollarınızı paralel bir biçimde avuç içiniz yere bakacak şekilde yerleştiriniz. Bu pozisyonda vücudunuz sımsıkı olmalıdır. Göğüs hizasını yere hafif dokundurup yukarı çekip belirli setler halinde tekrar yaparak şınav çekme hareketini tamamlayabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Hareketleri

Bölgesel Zayıflama YöntemleriBölgesel zayıflama yöntemleri arasındaki diğer bir egzersiz ise barfiks çekme hareketidir. Özellikle omuzlarınızda meydana gelen düşüklükler ve fazla kilodan dolayı meydana gelen sarkma ve omuz ve kol bölgesindeki zayıflama ihtiyacı için tercih edilebilecek bir egzersizdir. Barfiks hareketi için kendinizin de yapabileceğiniz çelik bir profili yüksek bir yere monte ederek kollarınızla tutunup kendi vücudunuzu barfiks paneline doğru çekip aşağı bırakarak hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan barfiks hareketi özellikle kol kaslarınızın gelişmesi ve aynı zamanda karın kaslarınız gelişmesi için de etkilidir. Göbeğinizdeki fazla yağlanmaları gidermek, o bölgede zayıflama gerçekleştirmek ve kaslı bir yapıya kavuşmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz bir yöntem ise plank hareketidir. Hareketin başlangıcı şınav çekme hareketine benzemektedir. Şınav çeker gibi yere uzanın ve dirseklerinizi kollarınıza 90 derece olacak şekilde şekillendirerek yere yerleştirin. Bu pozisyonda sadece kolunuzun ön kısmı ve ayak parmaklarınızın ucunu değdirmelisiniz. Vücudunuz sımsıkı ve tamamen dik bir şekilde yaklaşık 30 saniye kadar bu pozisyonda durun ve gün geçtikçe bu süreyi uzatın. Bölgesel zayıflama yöntemleri yaptığınız diyetler ve egzersizler sonrasında vücudunuzun belirli bölgeleri ideal bir görünüme sahip iken bazı bölgelerinde hala yağlanmalar olduğu zaman etkili bir şekilde yarar sağlamaktadır. Bölgesel olarak verilen hareketleri yağ oranının fazla olduğu bölgelerde diğerlerine oranla daha fazla yaptığınız takdirde vücudunuzun her bölgesi ideal bir görünüme sahip olacaktır.

 

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Makalesini Okuyanlar Bunları da Okudu:

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

 

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz