Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Ne Kadar Etkili?

 

Bölgesel zayıflamanın en büyük motivasyonu vücudumuzda gördüğümüz sarkmış bölgeler olarak tanımlanabilir. Oluşan bu sarkmalar görsel rahatsızlığın yanında sağlıksal anlamda da büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca da özellikle bölgesel zayıflama yöntemleri kadınlar arasında çok popüler bir biçimde uygulanıyor.

Bölgesel zayıflama nedir? 

 

Bölgesel zayıflamadan kasıt aslında çok basit anlamda özel sorunlu bir bölgedeki yağlardan kurtulmak için yapılan hareketler ya da müdahaleler sonucu o bölgenin diğer bölgelerle tutarlı hale getirilmesidir. Bu noktada bu işlem hem belli başlı hareketler ile olur ya da kişi bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için bir çeşit operasyon geçirir.

Bacak bölgesinde ne yapılabilir? 

Bacak nasıl incelir sorusunun tek bir yanıtı yok elbette. Yöntemlerin başında elbette spor ve egzersiz geliyor. Özellikle bacak üzerine çalışanlar için özel hareketler mevcut. Bu hareketlerin düzenli bir biçimde yapılmasıyla birlikte daha ince bacaklara sahip olmak mümkün. Spor için ne vaktim var ne de sabrım diyenler için ise dışarıdan yapılan müdahaleler mevcut. Görselde de görebileceğiniz üzere bazı yağ yakma yöntemleri ile de incelmek mümkün. Eğer yağlanma aşırı seviyede ise ve iki yöntemin de işe yaramayacağı noktada cerrahi müdahalelerle bacak inceltmesi yapmak imkanlar dahilinde.

Karın bölgesinde zayıflama nasıl oluyor? 

Gelelim dünyadaki neredeyse herkesin sorununa. Öncelikle bunun en genel sorun olmasının sebebi yağ hücrelerinin en basit şekilde karın bölgesinde yoğunlaşabilmesi ve çok zor bu bölgeyi terk edebilmesi. Bu durumda da herkesin aklından geçen karın bölgesi zayıflama yöntemleri oluyor. Aslında bu tip bölgesel zayıflama için çarelerin hemen hemen diğer bölgelerle aynı olduğu söylenebilir. Yani spor ve bu bölgeye özel hareketleri tekrarlamak en sağlıklı ve hayatınızı mükemmel düzenleyecek bir yöntem. Elbette bu yöntem alabildiğine yavaş ve uygulaması zor. Bunun yanında özellikle karın bölgesindeki yağların yakımına yönelik terapiler ve gıda takviyeleri de bulunmakta. Herkesin bilgisi olan yağ alma operasyonlarını da bu listeye eklemek gerekiyor.

Bir diğer sorunlu bölge olan bel ve çevresine göz atalım. 

Bazı kadınların yaşamı maalesef bel nasıl incelir sorusunun yanıtı peşinde geçiyor. Çok kısa ve hızlı bir biçimde bu konunun nasıl çözülebileceğini anlatmak gerekirse, en etkili yöntem elbette bel bölgesi egzersizleri. Diğer bölgelere nazaran spor ile çok daha kolay ve hızlı bir biçimde sonuç alınabilen bu bölgede azimle yapılacak egzersizler mutluluğu beraberinde getirecektir. Bel bölgesi inceltme yöntemleri arasında yine cerrahi ve cerrahi olmayan dış müdahaleler var ancak önerilen elbette egzersizler geliyor. Konu ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.kizlarsoruyor.com/spor

Diğer bölgelere genel bakış ile sonuçlandıralım. 

Bir başka sorunlu bölge olarak da kol olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kadınların bu bölgenin sıkı olması için kol zayıflatma hareketleri bulma yolunda çok fazla zaman harcadıklarını söyleyebiliriz. Temel anlamda yapılacak her türlü ağırlık kaldırma egzersizi bu bölgeyi çok kısa bir sürede sıkı bir hale getirecektir. Ağırlık dışında yapılacak özel hareketler kolları çok güzel bir şekilde yola getirecektir. Kol ile birlikte en fazla hakkında arama yapılan bir diğer bölge de basenler. Kadınlar basenleri sebebiyle çok mutlu da olabilirler çok büyük depresyonlara da sürüklenebilirler. Bu bölgenin önemini buradan anlayabilirsiniz. Böyle olunca da basen bölgesine özel basen sıkılaştırma egzersizlerine bir göz atmakta fayda var. Özellikle son zamanların popüler hareketi squat egzersizlerini kolayca internette bulmak mümkün.

 

 

Bir önceki yazımız olan Açlık Otu Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde Açlık otu çayı tarifi, Açlık otu ile zayıflama ve Açlık otu nasıl zayıflatır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz