beşi biryerde çayı ile zayıflayanlar

Doktor Ender Saraç tarafından ülkemizde tanıtılan ve bir hayli popüler olan beşi bir yerde çayı; kilo vermeye ve ödem atmaya yardımcı bitkilerden hazırlanmaktadır. İçerisinde mate yaprağı, funda yaprağı, biberiye, kekik ve yeşil çayın bulunduğu bitki çayını ister aktardan açık şekilde isterseniz marketlerden çeşitli markaların adı altında satın alarak fazla kilolarınıza veda edeceksiniz. Özellikle iştahı çok açık olan kişilerin iştahını kapatmasını ile etkisini hemen gösteren çayı kullanmaya başladıktan kısa süre sonra farkı hissedeceksiniz.

Beşi Bir Yerde Çayı İle Zayıflayanlar

Fit ve formda beden isteyen herkesin belkide sürekli duyduğu klişe sözlerden birisi olan “Az yiyeceksin çok hareket edeceksin” sözü çok doğru bir cümle olsa da insanların spora vakti olmadığımdan dolayı yetersiz kalmıştır. Ayrıca saatlerce aç kalarak veya sadece bir öğünde salata yemeye teşvik ederek yapılan diyetler ile kilo verilse de bünye bu şekilde çalışmaya programlanacağı için diyet bırakıldıktan sonra verilen kilolar iki misli olarak geri alınacaktır. beşi bir yerde çayı kilo vermeBu yüzden düzenli bir beslenme programı oluşturulmalı ve beşi bir yerde çayı gibi destek çaylar ile beslenme şekli desteklenmelidir. Çünkü beşi bir yerde çayı ile zayıflayan o kadar fazla insan var ki neden sizlerde bu insanlardan biri olmayasınız? Çayın içerisinde bulunan bitkilerin birisi iştah kapatma özelliği gösterirken diğeri ödem atmaya yardımcı olarak beş bitkiden oluşarak bünyeye göre kilo verdirmektedir. Kişinin bünyesine göre değişse de beşi bir yerde çayı ile zayıflayanlar aylık 4 – 6 kilo arasında zayıfladıklarını söylemektedirler.

Beşi Bir Yerde Çayı Faydaları

Yeşil çay: Vücudu; vücutta biriken toksinlerden arındıran, sindirim sistemini düzenleyip özellikle bağırsakları hızlandıran yeşil çayın en büyük özelliği ise ödem söktürmektir.
Mate yaprağı: Obezite ile mücadele için tüm Dünyada kullanılan mate yaprağı çayı; dokuların yağ emilimini minimum seviyeye çekerek, vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca tokluk hissi vererek gereksiz atıştırmaları da engellemektedir.
Biberiye: Mide içim hazım kolaylaştırıcı olup fazla yağların vücuttan atılmasına yardımcı olan biberiye bitkisi toksinlerin atılmasını kolaylaştırmaktadır.
Kekik: Yemeklerde vazgeçilmeyen baharat olan kekik; bu özelliği dışında kilo vermeyi kolaylaştıran yapısı ile de yine tercih edilmektedir. Özelikle sindirim sistemini düzenleyerek daha rahat kilo vermenize yardımcı olur.
Funda yaprağı: İdrar söktürücü özelliği ile zayıflamaya yardımcı olan funda yaprağı; vücudu toksinlerden arındırmaktadır.beşi biryerde çayı ile zayıflama

Beşi Bir Yerde Çayı Nasıl Hazırlanır?

Zayıflamak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden birisi olan beşi bir yerde zayıflama çayı; normal bitki çayı şeklinde demlenmektedir. Eğer çayı marketten paket halinde aldıysanız o zaman sallama çay şeklinde hazırlayarak tüketeceksiniz. Fakat bu şekilde değilde aktardan açık olarak aldıysanız, 1 litre kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı bütün bitkilerden koyarak ılıdıktan sonra içmeniz gerekiyor. Yani 1 litre suyun içine 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate, 1 tatlı kaşığı funda yaprağı, 1 tatlı kaşığı kekik ve bir tatlı kaşığı biberiye ekledikten sonra günde en fazla 3 fincan içilecektir. Afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Kekik Suyuyla Zayıflama Yöntemi başlıklı makalemizde kekik suyu nasıl yapılır, kekik suyu zayıflatır mı ve kekik suyuyla zayıflayanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz