basen eritmek için ne yapılmalı

Bir kişi ne kadar zayıf olursa olsun basen veya kalça bölgesinde birikmiş yağ kütleleri kişinin estetik görüntüsüne gölge düşürdüğü gibi, istediği kıyafetleri giymesine de engel olmaktadır. Basen ve kalça bölgesinin erimesi için yapılacak egzersiz, düzenli beslenme ve yakıcı yağ kullanılarak kısa sürede kalıcı çözümler arıyorsanız yazıyı okumaya devam edin. Aşağıda vücudunuzu forma sokarak aynı zamanda sizi basen, kalçalardan kurtaracak harika yöntemler yer alıyor.

Basenleri Eritmek İçin Düzenli Spor Yapın

Size klişe bir cümle gelebilir fakat düzenli ve basenlere yönelik yapılan sporlar; kısa sürede bu bölgede birikmiş yağ kütlelerini parçalayarak kusursuz ve harika basenlerinizin olmasını sağlayacaktır. Çünkü basenlerin erimesi için o bölgede biriken yağların sizin yapacağınız hareketlerden etkilenmesi gerekmektedir. Bu sayede basen eritmek istiyorsanız her gün düzenli olarak 15 veya 20 dakika boyunca squat adı verilen hareketi yapın. Doğru ve sistemli yaptığınız bu hareketi 10 kez olmak üzere tekrarlayarak 3 set yapın. Dilerseniz her set arasında 1 veya 2 dakika mola vererek dinlenebilirsiniz. Sadece squat hareketi değil elbette merdiven inip çıkmak, koşu yapmak veya ip atlamakta basen ve kalça eritmek için harika yönteminiz olacaktır.basen eritme

Basenleri Eritmek İçin Düzenli Beslenin

Basenleri eritmek için düzenli beslenmek ve karbonhidrattan zengin olan besinlerin alımını minimum düzeye indirmek istediğiniz vücut hatlarını kısa sürede size sunacaktır. Bununla birlikte vücudunuza protein alımını artırarak veya sebze ağırlıklı beslenerek yine basenlerinizin erimesine yardımcı olabilirsiniz. Fakat basen eritmek adına yanlış beslenme yöntemlerine başvurmadan sağlıklı doğal ve bol su eşliğinde yapacağınız beslenme şekli kısa sürede etki etmese dahi uzun süre yaptığınızda kalıcı etki ile size dönecektir. Yanlış beslenme dediğimiz yöntem tamamen karbonhidrat ve proteini keserek sadece sebze ağırlıklı beslenme şekline denir ve vücut beyin sağlığı için son derece zararlıdır. Bu yüzden kendinize beslenme düzeni oluştururken mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.zayıflama yontemleri

Basenleri Eritmek İçin Biberiye Ve Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Basen ve kalça eritmek için beslenme ile birlikte yaptığınız spordan sonra kullanacağınız doğal yağlarda sizin istemediğiniz bölgesel yağlarınızdan kurtulmanıza vesile olacaktır. Çünkü bu harika yağlar, vücudunuzda ekstra yağ kaybetmenize yardımcı olarak bölgesel yağları kolayca eritecek yapıdadır. Biberiye yağını kullanmak için egzersiz yapmadan önce elinize dökerek sorunlu bölgeye masaj yaparak yağı yedirin ve 15 dakika boyunca bekleyin ardından egzersizini yapın. Biberiye yağı içindeki aminoasitler doku içinde yağların parçalanarak ter yolu ile dışarı atılmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde Hindistan cevizi yağı içinde bulunan bileşenler cilt dokusunu güçlendirerek yağlarınızı eritecektir. Basen ve kalçalarınıza 10 dakika boyunca ılık Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak farkı hissedin. Ayrıca Hindistan cevizi ve biberiye yağındaki yağ asitleri, bileşenler vücutta yağ olarak kalmaz veya depolanmaz, fakat vücut tarafından hemen emilerek enerjiye dönüşür.

Bir önceki yazımız olan Bir Günde Ne Kadar Karbonhidrat Alınmalı? başlıklı makalemizde Günlük karbonhidrat alımı, Günlük ne kadar karbonhidrat tüketmeliyiz ve Karbonhidrat alımı için neler yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz