Baklava Göbege Sahip Olma
Baklava Göbege Sahip Olma
Baklava Göbege Sahip Olma
Baklava Göbege Sahip Olma

Baklava Göbek Karın kasları için yaptığınız başarılı sporlar sayesinde baklava göbek olmasına yardımcı olabilirsiniz. Nasıl mı ? Öncelikle karın kasını nasıl çalıştırmanız gerektiğini bilmeniz oldukça önemlidir. Evde doğal yöntemler ile çalışacağınız karın kasları için bir kaç değişik egzersize ihtiyacınız var. Bunları yeterli bir şekilde yapabilmeniz için günlük rutin faaliyetlerinizi gerçekleştirmeniz hatta kendinize bir plan yaparak bunu huy haline getirmeniz gerekir.Baklava Göbeğe Sahip olmanın 7 Altın Kuralı

Sizler için derlediğimiz evde baklava göbeğe sahip olmanın 7 altın kuralı hakkında temel bilgilerden bahsedeceğiz. O halde sizleri daha fazla meraklandırmadan konumuza adapte olalım ve bunun sırlarını 7 adımda öğrenelim. Bakalım bunlar neler hep birlikte aydınlanalım,öğrenelim.

Baklava Göbek – Yan Karın Kaslarını Geliştirmek 

Vücudun bu çalışmayı yeterli bir şekilde sağlaması için öncelikle six pack yöntemini ele almanız gerekir. Bu bir takım ağırlık çalışmasıdır. Ağır bir alet varsa evinizde ya da özel aldığınız six pack sporu söz konusu ise sağ ve sol el yardımı ile bunu uygulayabilirsiniz. Bu ağırlık çalışmasında yan karın kaslarınız gelişecek göbekte var olan yağlar hızlı bir şekilde yağ yakımı gerçekleştirecektir.Özellikle bu ağırlık çalışmasında sağ elinizi dizinize kadar indirin öbür yandan ise sol elinizi ensenize gelecek şekilde derin nefes alarak yukarı aşağı inme hareketini uygulayınız. Bu hareketin sizde sağlayacağı faydalardan bahsedelim. Genelde erkek ve bayanların en çok kas geliştirme üzerine kullandıkları six pack ağırlık çalışmasında kollar bir yandan kas yaparken öbür yandan kalın bel incelmeye başlıyor. Karın ağırlığın etkisi ile içe çekilmeye başlıyor. Daha sonra vücut buna alıştıkça hızlı yağ yakımı gerçekleştiriliyor. Kısa zamanda sizde göbekten eser kalmıyor. Üstelik vücut omuz kısmından geniş ve göbek kısmından baklava şeklini alarak hit bir fiziğe sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu çalışmayı sabah kahvaltısından sonra uygulamanız hızlı bir şekilde farkı yaşamanıza katkıda bulunur.

Zayıflamanın Ve Göbek Eritmenin En Etkili Yöntemi Mekik Çekmektir

Mekik çekmenin sporda olan faydalarına saymak ile bitiremeyiz. Bir kere mekik çekme sadece karın kaslarını değil vücudun bütün organlarını eşit seviyede çalıştırarak güzel bir görsellik yakalamanıza katkıda bulunuyor.Mekik çekerken buna dikkat etmelisiniz. Vücuda verilen ağırlık ve gövdenin tamamen kaldırılması size zarar verebilir. Bunun için düz bir zemine uzanın eller ensede olacak şekilde ve dizler adeta oturuyor pozisyonunda olsun. İlk başlangıçta bunu yapmadan önce vücudun zara görmemesi için önceden ısınma hareketlerini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ve ilk aşamada bu sayının fazla olmamasına dikkat edin. Mekik çekmek zor bir iştir ve ilk aşamada kendinizi fazla yormayın vücudun buna zamanla alışmasına izin veriniz. Daha sonra istenilen kıvama vücut gelecektir ve inanılmaz bir görselliğe sahip olmuş olacaksınız.
3-Mekiği Yapma Şekline Dikkat Edin : Etkili bir mekik ve başarılı bir sonuç almak için yaptığınız mekiğin ne kadar doğru olduğunu kontrol edin. Sizden istenilen görevleri yeterli bir şekilde vücuda depolayın. İşinizin ehli olun ve en önemlisi bunu severek yapın. Aksi takdirde bu başarısız sonuçlar almanıza neden olur.Sol bacağınızı kaldırırken sağ bacağınızın hafif kalkmasına izin verin. Böylece tek bacağa fazla yüklenmemiş olursunuz ve hemen yorulmazsınız.

Leg Lift Uygulaması Göbek Ve Kas Yapmada En Etkili Sonuçtur 

Özellikle alt karın kaslarını geliştirmek ve göbek yağlarında kısa bir sürede arınmak mı istiyorsunuz? Leg lift uygulaması sayesinde buna sahip olabileceksiniz. Yapmanız gereken düz bir zemine uzanın ve bacaklar sanki bisiklet sürüyormuş gibi sürekli çevirin ve bu çalışmayı 3 dakika ara ile dinlenerek uygulayın. Örneğin 3 dakika bisiklet sürüyorsunuz gibi arada 1 dakika mola verin daha sonra vücut alıştıkça dakikayı çoğaltabilirsiniz. Sporda her zaman yavaş başlamak ve vücuda yüklenmemek oldukça önemlidir.Üstelik bu hareket bel sağlığınıza faydalı olur ve olası bel fıtıklarına karşı siz güvence altına alır.

Sopasız Twist Uygulaması

Oldukça kolay ve etkili bir yöntem olan Twist çalışması aynı six pack uygulamasına benziyor. Bir takım ağırlık çalışmasıdır. Direk olarak karın kaslarınızın ve kol kaslarınızın çalışmasını sağlıyor. Özellikle kaslı erkekler için ideal bir spordur. Sopasız twist uygulamasında iki elde ağırlık twist belin sağ ve sol kısmına dönerek yapılan çalışma şeklidir. Sağ ve sol sırtı başınız görecek şekilde çevirin ve bu uygulamada ani hareketlerden kaçının. Vücut ani kas hasarı görebilir yavaş yavaş ve ısınma hareketi ile başarılı sonuçlar alacağınıza kısa sürede baklava göbek ve kaslı bir yapıya sahip olacağınıza inanıyoruz.

Yan Karın Kası İçin Sabit Durun

Yan karın çalışmalarında sabit durmak vücudun istenilen dengeyi sağlamasına yardımcı olur. Örneğin yere dümdüz uzanmış iseniz sağ ya da sol yönde iseniz burada dikkat etmeniz gereken husus baş yukarı gövde dümdüz yerde ve yan durarak bu hareketi uygulamanızdır. Bu etkili spor göbek eritmede son derece hızlı ve başarılı sonuçlar almanıza katkıda bulunur.

Plan Egzersizi Ve Beslenme Şekli

Baklava Göbek

Dediğimiz gibi karın kası çalışmalarında öncelik sabit ve güçlü duruştur bunu uyguladığınız takdirde çalışmalarınız size olumlu sonuçları verecektir. Ayrıca ingilizce tabiri ile kullanılan body building sanırım çok duydunuz.Bunun anlamı vücut inşası demektir. Kısacası bu inşa size aittir ve yapılandırılması ve güçlü durması için sağlıklı beslenmeniz ve yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Bunun için uzman bir diyetisyenden yardım alabilir ve daha hızlı başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizlere 7 adımda baklava göbeğe kavuşmanın sırlarından bahsettik umarız etkili sonuçlar alırsınız. Sağlıklı günler dileği ile.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz