5 kilo vermek istiyorum

5 kilo vermek istiyorumFazla kilolar artık birçok insanın sorunu haline gelen olumsuz bir durumdur. Kimileri aşırı kilolu olabilmekte kimileri ise birkaç kilo verebilsem yeterli diye kara kara düşünmektedir. Bu makalemizde, fazla kilosu olmayıp da 5 kilo vermek istiyorum ama nasıl diye düşünen okurlarımız için basit ve etkili teknikler bulacaksınız. Düğün arifesinde olabilirsiniz, bikini giymek isteyebilirsiniz veya birkaç kilo versem vücudum çok daha iyi görünecek diyebilirsiniz işte bu gibi durumlar için 5 kilo vermek istiyorum adlı bu makalemizdeki yöntemleri uygulamanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Peki, nedir bu etkili yöntemler?

Bazılarımız yediklerimizi çok çabuk sindirip kilo alamadığımız için dertlenirken bazılarımız da az yese dahi çok kilo aldığından muzdarip oluyor. Bu iki karşılaştırmayı incelediğimizde çok yiyen tarafın kilo almadığını.. görürken az yiyen tarafın ise fazla kilo aldığını görüyoruz. Buradan hareketle şu çıkarımı rahatlıkla yapabiliriz; önemli olan çok veya az yemek değil kalori miktarlarına dikkat ederek beslenmemizi gerçekleştirmektir. Bu aynı zamanda tüm diyet uzmanlarının üzerinde hemfikir olduğu bir durumdur. 1 tabak yediğiniz bir pilav ile 1 tabak sebze yemeği miktar olarak aynı olmasına rağmen kalori bakımından farklı olduğu için vücutta oluşturdukları yağlanma oranı da oldukça farklıdır.

5 Kilo Vermek İstiyorum Derken İdeal Kilonuzu Biliyor musunuz?

5 kilo vermek istiyorum ama nasıl diyen kişiler veya en kolay şekilde nasıl kilo verebilirim diye karar kara düşünenler rahatlıkla bu sıkıntılarından kurtulabilirler. Sizlerde 5 kilo vermek istiyorum diyenler kadar kilonuzdan rahatsız iseniz öncelikle gerçekten 5 kilo vermeye mi ihtiyacınız var diye öğrenmek için ideal kilo hesaplamanızı yapın ve anlatacağım bilgiler doğrultusunda hareket ederek fazlalıklarınızdan kurtulun. Şayet daha fazla kilo vermeye ihtiyacınız varsa da bu makaleye göz atmanızda fayda var: 10 kilo vermek istiyorum

5 kilo vermek istiyorum fazlalıklarım var diyorsanız öncelikle bu düşüncenizde kararlı olmalı ve psikolojik olarak kafanızda olayı bitirmelisiniz. Sadece 5 kilo vermek istiyorum deyip iki üç gün kendinizi aç bırakarak fazlalıklarınızdan kurtulamayacağınızı bilmeniz gerekir! Öncelikle yediklerinizde, öğünlerinizde kısacası günlük yaşantınızda ufak değişiklikler yapmanız ve anlatacağım ipuçlarına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

5 Kilo Vermek İstiyorum Diyenler İçin Teknikler

 • İşe ilk 5 kilo vermek istiyorum ve bunun için kararlıyım psikolojisine kendinizi sokarak başlayın ve hayatınızdan tükettiğiniz en kalorili yiyecekleri çıkarın. Seçeceğiniz bu yiyecek sık sık yediğiniz yiyecekler arasında olmalıdır. İstediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar o yiyeceği unutmaya çalışmalısınız.
 • Her zaman söylediğimiz gibi gün içerisinde normalde aldığınız kalori miktarından daha az kalori alırsanız zayıflar, fazla alırsanız kilo almış olursunuz. Bu nedenle 5 kilo vermek istiyorum diyenlerdenseniz kısa bir süreliğine her zaman yiyecek ve içeceklerden en az kalorili olanlarını tercih etmelisiniz. Bunun yanında porsiyonlarınızı küçültmenizde oldukça önemlidir.
 • Tercih edeceğiniz içecek çeşitleri de oldukça önemlidir. Örneğin portakal suyu, vişne suyu ve domates suyu arasından en az kalorili domates suyudur. Domates suyu içmek istemeyebilirsiniz bu durumda ise şöyle bir yöntem uygulamanız mümkün. Vişne suyunun kalorisini yarı yarıya düşürmek için ise yarsından sonrasına soda dökmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kalori değerleri ile beslenmeniz de oynamalar yapmalısınız.
 • Özellikle dışarıda beslenmemeye çalışın. Eğer dışarıda beslenmek zorunda olduğunuz zamanlar var ise kesinlikle yağlı besinlerden uzak durun ve genellikle salatalarla geçiştirmeye çalışın. 5 kilo vermek istiyorum diyorsanız bu adımları uygulamanız oldukça önemlidir.
 • Gün içerisinde belirlediğiniz öğünler dışında atıştırmalara kesinlikle yer vermeyin ve yanınızda atıştırmalık bir şeyler taşımayın.
 • 5 kilo vermek istiyorum aşamasını geçip istediğim kiloya yavaş yavaş ulaşıyorum diyebilmek için yiyeceklerinizde değişlikler yapın. Öncelikle buzdolabınızın içerisinde bulunan yiyeceklerinizi düzenlemeli ve yememeniz gerekenleri istediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar bulundurmamalısınız.
 • Gün içerisinde bol bol su ve farklı bir içecek olarak da sodaya yer verin. Tatlı içecekler bu dönemde tüketmemeniz gereken içecek türüdür.
 • 5 kilo vermek istiyorum diyen birisinin gün içerisinde oldukça hareketli olması ve kısa süreli sporlara yer vermesi oldukça önemlidir. Sağlıklı bir zayıflama için spor vazgeçilmezlerdendir.
 • Tüketeceğiniz hazır beslenmede diyet türlerine dikkat edin. Örneği diyet süt, diyet yoğurt oldukça önemlidir. 5 kilo vermek istiyorum diyorsanız bu dönemde aynı şekilde tükettiğiniz hamur işlerini en aza indirmeli ve tam buğday ekmeği tüketmeye özen göstermelisiniz.
 • 5 kilo vermek istiyorum deyip yola çıktığınız dönem içerisinde az yiyip hızlı bir şekilde doymak istiyorsanız lifli yiyeceklere ağırlık vermelisiniz. Bu sayede hem çabuk doymuş hem de uzun süre acıkmamış olacaksınız.
 • Öğünlerinizi yerken kesinlikle sadece yemeğinizle ilgilenin ve TV izlerken veya bir şeyle uğraşırken yemeğinizi geçiştirmeyin. Böyle bir yemek tarzı ne yediğiniz bilmemenizi yani doymamanıza dahası fazla kilo alımına sebep olacaktır.
 • 5 kilo vermek istiyorum dedikten sonra aynı zamanda sıkı bir vücuda sahip olmak ve hızlı bir şekilde kilo vermek için ağırlık çalışmakta oldukça önemlidir. Kısa sürede zayıflamayı sağlayan ağırlık çalışmaları yağların kaslara çevrilemesini sağlayarak güçlü bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir başlıklı makalemizde En Kolay Zayıflama Yöntemleri nelerdir, Kolay Zayıflama ve Kolay Zayıflamak İçin Neler Yapmak Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz